(VIDEO) DŽEKO I PJANIĆ SRUŠILI ŠAMPIONA: Roma savladala Juventus u derbiju kola

Rim slavi Zmajeve

Bosanskohercegovački reprezentativci golovima u 60. i 79. minutu rešili veliki derbi italijanskog Kalča

Fudbaleri Rome savladali su Juventus rezultatom 2:1 u derbiju 2. kola Serije A.

Rimljani su poveli golom Miralema Pjanića iz slobodnog udarca u 61. minutu utakmice, a na 2:0 je povisio Edin Džeko u 79. minutu.

Konačan rezultat postavio je Paulo Dibala dva minuta pre kraja utakmice.

Srpski reprezentativac Adem Ljajić ušao je u igru u finišu meča.

Fudbaleri Rome su pobedili Juventus u utakmici drugog kola Serije A sa 2:1(0:0) i tako ostvarili prvu pobedu u novoj sezoni, a četvorostrukom uzastopnom šampionu naneli drugi poraz.

Meč između dva glavna kandidata za titulu, koja su prethodne dve sezone završavala na prvom i drugm mestu, bolje je otvorila "vučica" iz Rima i stvorila nekoliko izglednih šansi.

Najbolju šansu je imao Miralem Pjanić sredinom prvog poluvremena, kada je posle sjajnog šuta sa distance pogodio stativu. Uprkos boljoj igri Rome, prvo poluvreme se završilo bez golova.

Prednost Romi doneo je bosanski reprezentativac Miralem Pjanić iz slobodnog udarca u 61. minutu, sa leve strane ivice šesnaesterca. Prekršaj je dosuđen nakon faula nad Edinom Džekom, a Pjanić je savladao Đanluiđija Bufona pogodivši ugao živog zida.

Pridošlica iz Mančester Sitija i Pjanićev kolega iz reprezentacije Džeko je u 79. minutu nadskočio Đorđa Kjelinija nakon centaršuta Jaga Falkea.

Do kraja utakmice prednost Rome je smanjio Paolo Dibala u 87. minutu, posle kontranapada. On i Roberto Pereira su istrčali dva na jedan, a Dibala je sa oko pet metara ćušnuo loptu u gol.

Juventus je u 78. minutu ostao bez Patrsa Evre, koji je dobio drugi žuti karton zbog faulova.

Treći golman "stare dame" Rubinjo isključen je sa klupe u 66. minutu zbog prigovora sudiji.

Roma je tako upisala prvu pobedu u Seriji A ove sezone, dok je šampion Juventus zabeležio drugi poraz.

Tim iz Torina nije pretrpeo dva poraza u prvenstvu još od marta 2011. godine.