(VIDEO) PARTIZAN PREKINUO CRNU SERIJU: Crno-beli posle preokreta savladali Voždovac!

Superliga

Nakon tri vezane utakmice bez pobede, izabranici trenera Milinkovića su konačno osvojili sva tri boda u domaćem šampionatu

BEOGRAD - Fudbaleri Partizana savladali su posle preokreta u gostima ekipu Voždovca rezultatom 2:1 (0:1), u poslednjoj utakmici 11. kola Superlige.

Voždovac je poveo već u 4. minutu meča golom Ćirkovića. Na startu drugog poluvremena Andrija Živković je doneo izjednačenje crno-belima, a u 71. minutu Stefan Babović je sa bele tačke postavio konačan rezultat (2:1).

Tim Zorana Milinković je teškom mukom prekinuo serije od tri utakmice bez pobede i vratio poluljano samopuzdanje posle loših partija u poslednje vreme.

Voždovac se uspešno branio posle vođstva sve do početka drugog dela igre kada je Živković majstorski pogodio sa ivice kaznenog prostora. Veliku šansu za novu prednost Voždovaca imao je Alen Mašović kada je izašao sam pred golmana Živkovića, ali je bio neprecizan. Crno-beli su do trijumfa došli sa "bele tačke" preko kapitena Babovića, nakon što je sudija Jeremić procenio da je Petar Jovanović oborio Ababukara Oumarua. Marko Adamović je za domaće u 82. minutu dobio drugi žuti karton zbog oštrog starta, a u finišu je Voždovcu zbog ofsajda poništen gol.

Tok meča:

Pobeda Partizana posle preokreta 2:1. Voždovac je poveo u 4. minutu golom Ćirkovića. Živković je na samom startu drugog poluvremena izjednačio, a konačan rezultat postavio je Stefan Babović sa bele tačke u 71. minutu.

90. + minut - Kraj utakmice!

90. minut - Pet minuta sudijske nadoknade

87. minut - Poništen gol Voždovca zbog ofsajda. Još jedna sumnjiva situacija na utakmici.

82. minut - Pravu bombu poslao je Ristović iz slobodnog udarca, lopta je išla u gornji desni ugao, a Živković je paradom izbacio loptu u korner.

82. minut - Marko Adamović dobija drugi žuti karton, pa će morati van terena

77. minut - Dve velike šanse na obe strane. Najpre je golman Partizana Živko Živković sjajno odbranio šut Mašovića u situaciji "jedan na jedan", odmah je usledila kontra crno-belih, Stevanović je posle greške Jovanovića šutirao malo preko gola.

71. minut - GOL! Partizan vodi 2:1. Babović sa bele tačke donosi prednost crno-belima.

70. minut - Penal za Partizan! Sudija Jeremić je video da je Abubakar povučen na dva metra od gola i pokazao je na belu tačku.

62. minut - Slobodan udarac za crno-bele. Kapiten Voždovca Pavlović dobio je žuti karton. Sa nekih 25 metara Živković je sjajno šutirao, ali golman Pavlović je majstorski intervenisao.

56. minut - Kakva šansa za Voždovac. Neverovatno šta je Alen Mašović promašio. Sjajno je istrčao fudbaler domaćeg tima, oslobodio se čuvara, uputio udarac, ali lopta je završila pored stative.

50. minut - Odličan solo prodor Subića kroz sredinu terena, ali je Babović pokvario taj napad lošim pasom.

47. minut - Grobari su upalili baklje, pa je dim prekrio teren. Sudija je morao na kratko da prekine meč.

46. minut - GOL! Partizan dolazi do izjednačenja! Strelac je Andrija Živković! Idealan početak drugog poluvremena za crno-bele. Živković je dobio loptu iz dubine od Stefana Babovića, namestio se i preciznim udarcem matirao golmana Popovića.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme

Posle prvih 45 minuta igre fudbaleri Voždovca vode protiv favorizovanog Partizana (1:0). Strelac jedinog gola u dosadašnjem toku meča bio je Ćirković u četvrtom minutu.

45+ minut - Kraj prvog poluvremena.

44. minut - Najvatreniji navijači Partizana skandiraju: "Kizo odlazi!"

42. minut - Partizan očajan, bez ideje u napadu. Voždovac bez problema čuva prednost.

36. minut - Fudbaler Voždovca Marko Adamović dobija žuti karton, jer je loptu zaustavio rukom.

33. minut - Oumaru je nakon sjajnog poteza ušao u kazneni prostor, došao na nekih osam metara od gola, i iz mrtvog ugla pokušao da uposli saigrača, međutim, odbrana Voždovca je dobro intervenisala.

30. minut - Crno-beli drže loptu u svom posedu, imaju inicijativu, ali ne uspevaju da stvore ozbiljnu šansu za gol.

25. minut - Šansa za Partizan. Stefan Babović je pokušao iz slobodnog udarca da ugrozi gol domaćina, ali na njegovu nesreću lopta je otišla tik iznad prečke.

12. minut - Partizan ima inicijativu, ali akcije crno-belih su prilično bezopasne.

6. minut - Stefan Babović je pokušao sa nekih 18 metara da savlada golmana Popovića, ali bio je neprecizan.

3. minut - GOL! Voždovac vodi 1:0, strelac je Ćirković! Kakav šok za crno-bele. Napadač domaćeg tima se odlično ubacio nakon sjajnog dodavanja kroz sredinu, iskusno je obišao golmana Živkovića i rutinski poslao loptu u mrežu. Fudbaleri Partizana su tražili ofsajd, međutim, teško se može zaključiti na osnovu usporenog snimka da li je Ćirković bio u nedozvoljenoj poziciji.

1. minut - Utakmica je počela

Sastavi timova:

VOŽDOVAC: Popović - Radivojević, Mihajlov, Ivković, Jovanović - Marinković, Pavlović - Adamović, Ristović, Mašović - Ćirković.

PARTIZAN: Ž. Živković - Vulićević, Balažic, Fabrisio, Subić - A. Živković, Glavčić, Babović, Lukić - Božinov, Oumaru.