BLOG UŽIVO: Napoli prekinuo pobedničku seriju Fiorentine

NAJNOVIJE INFORMACIJE IZ SVETA SPORTA

Sve o sportskim dešavanjima na jednom mestu, najnovije informacije, rezultati, najave predstojećih događaja

BEOGRAD - Dobrodošli na Kurir sport! Pratite najnovije vesti iz sveta sporta na jednom mestu.22:30 - Odbojkaši Francuske prvaci EvropeOdbojkaši Francuske osvojili su titulu prvaka Evrope savladavši večeras u finalnoj utakmici u Sofiji reprezentaciju Slovenije sa 3:0 u setovima - 25:19, 29:27, 29:27. Selekcija "trikolora, aktuelni pobednik Svetske lige, postigla je najveći uspeh u istoriji i prvim put se okitila zlatnim odličjem na evropskom šampionatu.Istorijski uspeh ostvarili su i odbojkaši Slovenije, najprijatnije iznenađenje ovogodišnjeg prvenstva, koji su osvojili prvu medalju na kontinentalnom prvenstvu.Bronzana medalja pripala je reprezentaciji Italije pobedom u utakmici za treće mesto protiv domaćina Bugarske - 3:1 (25:20, 25:14, 23:25, 25:20).Na šampionatu, kojeg su od 9. do 18. oktobra zajednički organizovale Italija i Bugarska, odbojkaši Srbije zauzeli su sedmo mesto.Konačan plasman: Francuska, Slovenija, Italija, Bugarska, Poljska, Rusija, Srbija, Nemačka, Holandija, Belgija, Estonija, Finska, Češka, Slovačka, Hrvatska, Belorusija.

22:00 - Jagodina i Radnik odigrali nerešenoFudbaleri Jagodine odigrali su večeras na svom terenu nerešeno 1:1 sa Radnikom iz Surdulice, u utakmici 14. kola Super lige Srbije.Radnik je poveo u osmom minutu golom Lazara Arsića iz penala, a konačan rezultat postavio je Uroš Nikolić u 50. minutu.To je sedmi remi Jagodine u 14 kola, a osmi remi Radnika. Obe ekipe imaju po jednu pobedu i na začelju su tabele.Radnik je pretposlednji 15. na tabeli sa 11 bodova, a Jagodina je poslednja sa bodom manje.

21:30 - Nadal i Berdih obezbedili završni MastersRafael Nadal i Tomaš Berdih obezbedili su mesto na završnom Mastersu u Londonu, pa su još samo dva mesta ostala upražnjena. Nadal i Berdih pridružili su se Novaku Đokoviću, Endiju Mariju, Rodžeru Federeru i Stanu Vavrinki koji su još ranije obezbedili učešće na poslednjem turniru sezone koji se igra od 15. do 22. novembra u Londonu. Nadal se kvalifikovao za završni Masters 11. godinu zaredom, pošto je imao uspešne dve nedelje u Kini gde je igrao finale Pekinga i polufinale Šangaja. Španski teniser nikada nije osvojio završni Masters, a 2010. i 2013. je poražen u finalu. Sa druge strane, Berdih je šesti put u nizu na završnom turniru, a najbolji rezultat ostvario je pre četiri godine kada je stigao do polufinala. Kei Nišikori i David Ferer bi trebalo da budu preostala dva učesnika završnog turnira, ukoliko u narednih mesec dana ne dođe do velikih promena.21:05 - Popović: Prezadovoljan sam, sve smo boljiTrener fudbalera Čukaričkog Zoran Popović bio je prezadovoljan osvajanjem boda u Novom Pazaru, ocenivši da njegov tim igra sve bolje. Čukarički je u meču 14. kola Superlige Srbije odigrao na "vrućem" terenu sa domaćinom bez golova (0:0) preuzeo četvrto mesto na tabeli. "Malo je reći da sam zadovoljan. Naravno da mi je žao što nismo pobedili, imali smo dosta šansi da postignemo gol, ali sam pre svega prezadovoljan kako su igrači ušli u utakmicu. Bio je to fantastičan meč, obe ekipe su htele maksimalan rezultat. Na kraju smo imali i sreće, mogli su da nas kazne iz kontre u finišu susreta", rekao je Popović. On je podsetio da je Čukarički pre samo tri dana odigrao tešku utakmicu protiv Jagodine i da je bilo pitanje koliko će se ekipa oporaviti fizički i psihički. Sledećeg vikenda Čukarički u 15. kolu Superlige Srbije dočekuje subotički Spartak.

20:45 - Bekenbauer negirao da je isplaćen mito za dobijanje SP 2006.Legendarni nemački fudbaler Franc Bekenbauer negirao je da je platio mito kako bi Nemačka dobila organizaciju Svetskog prvenstva 2006. godine. "Nikada nikome nisam dao novac kako bi Nemačka dobila Svetsko prvenstvo. Siguran sam da to nije učinio nijedan član Organizacionog odbora kandidature", naveo je Bekenbauer u saopštenju koje je objavio njegov menadžment. Nemački nedeljnik Špigl u petak je preneo da je Organizacioni odbor kandidature Nemačke za domaćina Mundijala 2006. godine osnovao crni fond od 10,3 miliona švajcarskih franaka, a da je sumu obezbedio bivši direktor Adidasa Robert Luis-Drajfus. Kako je navedeno, novac je isplaćen pre nego što je Fifa donela odluku o domaćinu Mundijala, da bi se obezbedili glasovi četvorice azijskih delegata od ukupno 24 člana Izvršnog komiteta Fife.Fifa je navela da su to "veoma ozbiljni navodi" i da će biti "ispitani u sklopu istrage".20:20 - Štutgart pobedio IngolštatFudbaleri Štutgarta pobedili su večeras na svom terenu Ingolštat sa 1:0, u utakmci devetog kola Bundeslige i pobegli sa dna tabele. Jedini gol na utakmici postigao je Danijel Didavi u 59. minutu. Štutgart je tako ostvario drugu prvenstvenu pobedu i sa poslednjeg mesta na tabeli popeo se na 15. sa sedam bodova. Novajlija u ligi Ingloštat prekinuo je niz od dve utakmice bez poraza i zauzima osmo mesto na tabeli sa 14 bodova. Ranije danas Hanover je na gostujućem terenu pobedio Keln sa 1:0.20:00 - Italija osvojila bronzu na EPOdbojkaška reprezentacija Italije osvojila je danas bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu u Bugarskoj i Holandiji, pošto je u Sofiji pobedila Bugarsku sa 3:1 u setovima (25:20, 25:14, 23:25, 25:20). Meč za treće mesto u dvorani Armejec trajao je 108 minuta. Najefikasniji u ekipi Italije bio je Ivan Zajcev sa 26 poena, a Osmani Huantorena Portondo postigao je 17. U domaćem timu Nikolaj Učikov bio je najefikasniji sa 15 poena, a Viktor Josifov dodao je 10. U finalu Evropskog prvenstva večeras od 19.45 igraće Slovenija i Francuska. Plasman na Evropsko prvenstvo 2017. godine u Poljskoj obezbedili su domaća selekcija, Francuska, Slovenija, Italija, Bugarska, Rusija, Srbija i Nemačka.19:45 - Dodić: Remi sa Čukaričkim najpravedniji rezultatTrener fudbalera Novog Pazara Mladen Dodić rekao je posle današnjeg remija bez golova u utakmici protiv Čukaričkog u 14. kolu Super lige Srbije, da je nerešen rezultat najpravedniji. "Ishod je realan, iako smo priželjkivali tri boda. Imaju puno individualnog kvaliteta, izašli su kao protiv Partizana, u napadu je uz Tijaga da Silvu delovao i Petar Bojić", rekao je Dodić. Strateg pazarskog superligaša pohvalio je pas igru gostujućeg tima."Tu su dominantni, stvarali su nam probleme. Imali smo svoje šanse, nedostajalo je koncentracije. Pokazali smo određene slabosti, ali čestitam mojim igračima na uloženom trudu. Bilo je dinamično i neizvesno do kraja. Čukarički je promašio nekoliko prilika, što smo mogli da kaznimo u nadoknadi", kazao je Dodić. Šef stručnog štaba Čukaričkog Zoran Popović izjavio je da je ponosan zbog pristupa i motivacije njegovih fudbalera."Na lep način okončali smo veoma teško gostovanje. U divnom ambijentu, viđena je odlična prvenstvena utakmica, po temperamentu i šansama možda i iznad nivoa takmičenja", ocenio je Popović.19:10 - Hamilton: Formuli 1 je potreban konkurentniji FerariVozač Mercedesa Luis Hamilton izjavio je danas da bi za Formulu 1 bilo dobro da se Ferari sledeće godine ozbiljno suprotstavi njegovom timu.Mercedes je posle prošlonedeljne trke u Sočiju za Veliku nagradu Rusije, četiri trke pre kraja šampionata odbranio titulu u konkurenciji konstruktora, pošto je u 15 trka pobedio 12 puta. Nemački tim je prošle sezone od 19 pobedio u 16 trka. Hamilton je ove godine na korak od odbrane šampionske titule, četiri kola pre kraja ima 66 boda više od drugoplasiranog Sebastijana Fetela iz Ferarija i 73 više od klupskog kolege Nika Rozberga. U odnosu na prošlu godinu, Ferari je ove sezone ozbiljnije zapretio Mercedesu, nakon što je Fetel pobedio u tri trke. "Sebastijan će uvek biti jedan od najjačih protivnika, ali zavisi kako na to gledate. Kao vozač iz druge ekipe on će sigurno biti najjači protivnik, ali Niko će sledeće godine biti jači. Naravno, nadam se da ćemo se ozbiljno boriti sa Ferarijima, mislim da će to biti dobro za Formulu 1", rekao je dvostruki svetski šampion.18:45 - Atletiko odneo bodove iz BaskijeFudbaleri madridskog Atletika savladali su danas u San Sebastijanu domaći Sosijedad sa 2:0 i petom pobedom ove sezone preuzeli četvrto mesto na tabeli španske Primere. Tim Dijega Simeonea vodio je na vrućem terenu u Baskiji još od 9. minuta golom Grizmana, u nastavku je uspešno odolevao pritisku domaćina, da bi pred sam kraj Fereira overio važan trijumf Madriđana. Sosijedad je utakmicu završio sa devetoricom pošto su u finišu Rejes i Žonatas morali van terena zbog dva žuta kartona dodeljenih zbog nesportskog ponašanja. Ranije danas Selta je kao gost iznenadila Viljareal (2:1) i po broju bodova (18) izjednačila se sa Real Madridom i Barselonom18.30 - Van Gal: Ako pobedimo Siti možemo da razmišljamo o tituliTrener fudbalera Mančester junajteda Luj van Gal rekao je danas da njegova ekipa može da se umeša u borbu za titulu u Premijer ligi ako sledećeg vikenda savlada gradskog rivala, Mančester siti. Junajted je pre reprezentativne pauze izgubio od Arsenala, ali se brzo povratio, pa je juče u gostima pobedio Everton sa 3:0. Ekipa Luja van Gala je sada, posle devet odigranih kola, treća na tabeli sa 19 bodova, koliko ima i drugoplasirani Arsenal, a dva manje od Sitija koji je na prvom mestu. "Veoma sam zadovoljan reakcijom igrača i veoma sam ponosan na njihov učinak protiv Evertona. Bio je to odličan nastup i možda uvod u veliki broj pobeda... Ako sledećeg vikenda pobedimo Siti onda ćemo moći da kažemo: 'Dobro, sada možemo da razmišljamo o tituli'", rekao je Van Gal.18:15 - Hanover pobedio KelnFudbaleri Hanovera pobedili su danas na gostujućem terenu Keln sa 1:0, u utakmici devetog kola Bundeslige i ostvarili drugu uzastopnu pobedu u prvenstvu. Jedini gol na utakmici postigao je Leon Andreasen u 38. minutu.Hanover ima dve pobede, obe u poslednja dva kola i zauzima 14. mesto na tabeli sa osam bodova. Keln je pretrpeo treći poraz u ligi i šesti je na tabeli sa 14 bodova.Od 57. minuta za ekipu Kelna igrao je srpski fudbaler Miloš Jojić. Večeras igraju još Štutgart i Ingolštat.

17:50 - Etihad demantovao da će sponzorisati InterAviokompanija Etihad iz Ujedinjenih Arapskih Emirata dematovala je da pregovara sa fudbalskim klubom Inter o sponzorstvu. Više italijanskih medija, među kojima su i Gazeta delo Sport i Korijere dela Sera, objavili su informaciju da će Etihad i Inter potpisati sponzorski ugovor vredan 125 miliona evra. Etihad ervejz je, međutim, odmah demantovao te navode, ističući da nije u pregovorima sa Interom i da su informacije u medijima bez bilo kakvog osnova. Etihad je već sponzor fudbalskih klubova Mančester siti i Njujork.17:30 - Napoli prekinuo pobedničku seriju FiorentineFudbaleri Napolija pobedili su na svom terenu Fiorentinu sa 2:1 u utakmici osmog kola italijanske Serije A. Prednost domaćoj ekipi doneo je Lorenco Insinje u 46. minutu, Nikola Kalinić je izjednačio u 73, ali je samo dva minuta kasnije Gonzalo Iguain postigao gol za Napoli, ispostaviće se i odlučujući. Napoli je ovim trijumfom prekinuo seriju od pet uzastopnih pobeda Fiorentine u Seriji A, ali je klub iz Firence i pored toga i dalje na prvom mestu na tabeli sa 18 bodova. Na drugoj strani, Napoli je četvrti sa tri boda manje. Sasuolo je na svom terenu savladao Lacio sa 2:1. Golove za Sasaulo postigli su Domeniko Berardi u sedmom i Simone Misorili u 60. minutu, dok je strelac jedinog pogotka za Lacio bio Felipe Anderson u 67. minutu. Srpski fudbaleri Dušan Basta i Sergej Milinković-Savić odigrali su svih 90 minuta u dresu Lacija. U preostalim utakmicama koje su igrane od 15.00, Atalanta je kao domaćin pobedila Karpi sa 3:0, Verona i Udineze su odigrali nerešeno 1:1, Đenova je savladala Kjevo sa 3:2, pogotkom u 92. minutu, dok je Frozinone bio bolji od Sampdorije sa 2:0. U poslednjoj utakmici, a ujedno i u derbiju kola, večeras se od 20.45 sastaju Inter i Juventus.17:20 - Baždarević: Dobili smo najtežeg protivnikaSelektor fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine Mehmed Baždarević rekao je da je selekcija Irske najteži mogući protivnik koji je njegova ekipa mogla da dobije u baražu za plasman na Evropsko prvenstvo. "Moje mišljenje je da smo dobili najtežeg mogućeg protivnika. Naravno da smo sposobni da dobijemo bilo koga, ali mogli smo bolje da prođemo na žrebu", rekao je Baždarević. Fudbaleri Bosne i Hercegovine igraće u baražu za odlazak na Evropsko prvenstvo protiv Irske, odlučeno je ranije danas žrebom u Nionu. Napadač Bosne Edin Džeko rekao je da njegova ekipa mora da bude oprezna protiv, kako je naveo, opasne Irske."Činjenica da Irska nije izgubila od Nemačke u kvalifikacijama govori sama za sebe. Znamo da su opasni iz prekida, da igraju na duge lopte... Znam većinu igrača Irske iz Premijer lige, ali znaju i oni nas. Moraćemo da damo 200 odsto svojih mogućnosti", rekao je Džeko.17:00 - Superliga Srbije: Tri gola na četiri utakmiceFudbaleri Borca iz Čačka i Voždovca ostvarili su pobede u mečevima 14. kola Superlige Srbije. Borac je na svom terenu golom Vukajlije u 65. minutu pobedio OFK Beograd. Voždovac je u gostima sa 2:0 nadigrao Spartak. Pogotke za goste dali su Asani u 20. i Stojanović u 80. minutu. U preostala dva meča između Metalca i Mladosti, odnosno Novog Pazara i Čukaričkog, golova nije bilo. Crvena zvezda je prva na tabeli sa 35 bodova, dok je Borac drugi sa 27.

16:40 - Pavljučenkova osvojila titulu u LincuRuska teniserka Anastasija Pavljučenkova osvojila je danas prvu titulu u sezoni, pošto je u finalu turnira u Lincu pobedila Nemicu Anu-Lenu Fridsam sa 2:0, po setovima 6:4, 6:3. Pavljučenkovoj je ovo ukupno osma titula u karijeri. Ruskinja je odmah na početku prvog seta, u prvom gemu, napravila brejk i tu prednost je sačuvala do kraja. Pavljučenkova je i drugi set otvorila brejkom, povela je sa 2:0, ali se Nemica vratila i izjednačila na 2:2. Međutim, 29. teniserka sveta je do kraja seta još dva puta oduzela servis protivnici i tako stigla do prve titule u 2015. godini.16:05 - Janković: Konačno sam pobedila KerberSrpska teniserka Jelena Janković izjavila je da je srećna zbog osvojene titule u Hong Kongu. Jankovićeva je u finalu azijskog turnira savladala Nemicu Anđeliku Kerber sa 3:6, 7:6 (7:4), 6:1 i došla do 15. titule u karijeri. "Iza mene je neverovatna nedelja u Hong Kongu. Mnogo puta sam gubila od Kerber, koja je odlična igračica, ali srećna što što sam je sada konačno pobedila. Bilo je fantastično igrati ovde zbog atmosfere i publike koja je ispunila stadion", rekla je Janković posle meča. Janković, trenutno 24. teniserka sveta, u Hong Kongu osvojila je 280 poena na WTA listi i zaradila 43.000 dolara.15:40 - FIFA u tajnosti drži plan reformeDrugi sastanak komisije Svetske fudbalske federacije (Fifa) koja je oformljena da bi "povratila integritet i reputaciju" svetske kuće fudbala završen je danas, a jedino što se zna je da je naloženo da se sadržaj trodnevnih sastanaka drži u tajnosti. Komisiju za reforme vodi bivši generalni direktor Međunarodnog olimpijskog komiteta (MOK) Fransoa Karar koji nije želeo da govori o čemu se pričalo na sastanku u švajcarskoj prestonici Bernu. Karar je objavio saopštenje u kome se navodi da će "izveštaj o konkretnim preporukama" biti podnet Izvršnoj komisiji Fifa u utorak. Fifa je odbila da danas objavi preporuke ove komisije, koja treba da popravi reputaciju posle najgoreg korupcijskog skandala još od osnivanja ovog tela pre 111. godina. Karar je rekao da očekuje da će kompletne predloge reformi završiti do sastanka 19. i 20. novembra, dodavši: "Napredujemo".

15:02 - Palermo bolji od Bolonje Fudbaleri Palerma savladali su u gostima ekipu Bolonje sa 1:0 (1:0) u osmom kolu italijanske serije A.Palermo je dva minuta nakon pogotka mogao da duplira vođstvo, ali je Alberto Đilardino glavom pogodio prečku. U nastavku meča Bolonja je u dva navrata mogla do izjednačenja preko Matije Destra i Franka Brience, ali je golman gostiju Sorentino sačuvao mrežu. Palermo se ovom pobedom izjednačio sa Milanom na 11. mestu u šampionatu i trenutno ima deset bodova, dok je Bolonja ostala na dnu tabele sa samo tri boda.

14:19 - Volkot: Recept za Bajern je igra kao protiv JunajtedaFudbaler Arsenala Teo Volkot rekao je da njegov tim može da savlada Bajern iz Minhena u trećem kolu Lige šampiona, ukoliko engleski tim ponovi partiju protiv Mančester Junajteda. Arsenal se nalazi u odličnoj formi i zauzima drugo mesto u Premijer ligi posle pobeda nad Junajtedom i Votfordom identičnim rezultatom - 3:0. "Igrati protiv Bajerna i njihovih kvaliteta svakako će biti težak izazov za nas, ali igramo kući i moramo da ponovimo igru kao protiv Mančester Junajteda. Znamo da možemo da pobedimo svakoga i bićemo potpuno spremni za meč. Sposobni smo da napravimo dobar rezultat protiv Bajerna", rekao je Volkot,a prenose engleski mediji. Ekipa Arsena Vengera za razliku od prvenstva, Ligu šampiona prvi put u istoriji otvorili su sa dva poraza, od zagrebačkog Dinama (2:1) i Olimpijakosa (3:2), dok je Bajern na prvom mestu u grupi sa maksimalnim učinkom. Fudbaleri Arsenala u trećem kolu F grupe Lige šampiona ugostiće ekipu Bajerna u utorak od 20.45 sati.

13:55 - Selta u finišu srušila Viljareal i otišla na prvo mestoFudbaleri Selte iz Viga pobedili su danas u gostima ekipu Viljareala sa 2:1 (1:0) u prvoj utakmici današnjeg programa u okviru osmog kola španske Primere. Trijumf timu iz Viga doneo je najbolji igrač Nolito golom u 90. minutu, u strelce se još upisao Fabijan Oreljana u 41, kao i Denis Suarez u 67. za Viljareal. Viljarealu je posao otežan jer je Erik Beli zaradio dva žuta kartona na početku drugog poluvremena, što je Selta znala da iskoristi. Selta se sa nova tri boda izjednačila na prvom mestu na tabeli Primere sa Barselonom i Real Madridom, dok "žuta podmornica" posle odličnog starta vezala dva poraza i pala na četvrtu poziciju. Za domaći sastav srpski internacionalac Antonio Rukavina ušao je u igru u 51. minutu, kao i za goste Nemanja Radoja četiri minuta pre kraja. Rezultati i strelci 8. kola Primere: Viljareal - Selta 1:2 (Suarez 67. - Oreljana 41, Nolito 89) Juče: Barselona - Rajo Valjekano 5:2 (Nejmar 22. penal, 32. penal, 69, 70, Suarez 77 - Gera 15, Hozabed 86) Eibar - Sevilja 1:1 (Baston 8. - Gameiro 71) Real Madrid - Levante 3:0 (Marselo 27, Ronaldo 30, Hese 81) Valensija - Malaga 3:0 (Ccarli 19. autogol, Gomeš 33, Pareho 88. penal) Betis - Espanjol 1:3 (Renelja 89. - Roko 4, Kaisedo 51, Viktor Sančez 55) Danas: Real Sosijedad - Atletiko Madrid (16) Hetafe - Las Palmas (18.15) Deportivo - Atletik Bilbao (20.30) Sutra: Sporting Hihon - Granada (20.30) Tabela: Real, Selta i Barselona po 18 bodova, Viljareal 16, Atletiko Madrid 13, Deportivo 12, Eibar 12, Valensija 12..

13:15 - Milojević pred Igokeu: Muče nas povrede, ali idemo daljeKošarkaši Mega Leksa u ponedeljak 19.10. u 21 čas u okviru 6. kola ABA lige dočekuju Igokeu. Izabranici Dejana Milojevića će na ovom meču igrati za svoju treću pobedu u nizu. Mega će biti oslabljena neigranjem od ranije povređenih Zagorca i Kabe ali i bez Predraga Samardžiskog koji će zbog slomljenog nosa propustiti naredne dve utakmice. Obe ekipe su u prethodnih 5 kola zabeležile po 3 pobede i 2 poraza. U ABA ligi su se sastajale 4 puta a trenutni skor je 3-1 u korist Igokee. U poslednjem susretu u okviru 26. kola prošle sezone u ABA ligi, Mega Leks je Sremskoj Mitrovici slavio sa 100:96.“U goste nam dolazi Igokea koja je jako dobro otvorila sezonu i pokazala visoke ambicije. Predvode je Ćapin i Radivojević koji su u odličnoj formi na startu sezone. Na prethodne povrede u našoj ekipi se nadovezala još jedna jer Peđa Samardžiski zbog slomljenog nosa neće moći da igra na naredna dva meča. Moramo da idemo dalje, očekuje nas teška utakmica ali verujem da agresivnom odbranom možemo dođemo do pobede koja bi nam izuzetno značila”, završio je Milojević.

12:47 - Rateford i Šipers najbolji atletičari EvropeBritanac Greg Raterford i Dafne Šipers iz Holandije proglašeni su za najbolje atleticare Evrope u 2015. godini, odlučeno je na dodeli nagrada Evropske atletske konvencije u Lozani. Sshipers je aktuelna svetska šampionka na 200 metara, ali i najbolja u Evropi na 100 i 200 metara, dok je Rateford svetski i evropski rekorder u skoku u dalj. Za zvezde u usponu proglašeni su poljski bacač kugle Konrad Bukoviecki i švajcarska atletičarka Noemi Zbaren. Sva četiri pobednika dobila su Zlatan trofej, a za njih su glasali članovi Evropske atletske federacije, mediji i preko 80.000 navijača.

12:25 - Golovkin i Gonsales nokautirali rivale u NjujorkuBokserski šampioni Genadij Golovkin i Roman Gonsales zabeležili su rano jutros pobede nokautom u svojim mečevima pred više od 20.000 ljudi u njujorškom Medison skver gardenu.Kazahstanac Golovkin je u osmoj rundi nokautirao Davida Lemjea (Lemieux) iz Kanade i tako od njega uzeo pojas šampiona srednje kategorije u verziji IBF, i dodao ga svojoj kolekciji u verzijama WBA i IBO.Popularni "GGG" popravio je svoj profesionalni učinak na 34 pobede bez poraza, uz 31 nokaut. Lemje sada ima 34 pobede i tri poraza. Kanađanin je IBF titulu osvojio u borbi protiv Hasana N'Dam N'Džikama, koga je pobedio na poene, a pošto je i sam nokauter, najavljivao je veliku borbu i govorio je da hoće da bude prvi koji će zaustaviti Golovkina. To se, međutim, nije desilo, pošto je "GGG" kontrolisao meč od početka do kraja. Golovkin je i u petoj rundi slao Lemjea na pod udarcem u telo. Kazahstanac je nastavio da dominira i u šestoj i sedmoj rundi, a kada se Lemje u osmoj rundi zateturao, sudija Stiv Vilis je zaustavio borbu. Golovkin je ponovo oduševio svojom razornom snagom udarca, ali je opet pokazao i da ima jaku bradu, pošto je dva snažna udarca rivala podneo sa lakoćom. Kazahstanac je ovim mečom i menadžerima pokazao da je u stanju da nosi program borbi za koje treba da se plati da bi se gledalo na televiziji, tako da je moguće da će se u sledećoj borbi boriti se pobednikom duela dvojice mega zvezda boksa, Migel Koto-Saul Alvares, koji je zakazan za 21. novembar. U uvodnim borbama, šampion muva kategorije Roman "Čokolatito" Gonsales takođe je ostao neporažen i takođe je dominirao, pošto je u devetoj rundi zaustavio izazivača i nekadašnjeg šampiona u tri kategorije, prekaljenog Brajana Viloriju. Gonsales je popravio učinak na 44 pobede bez poraza, uz 38 nokauta, dok je Vilorija pao na 36 pobeda i pet poraza. "Čokolatito" je dominirao borbom od početka, a u trećoj rundi je rivala poslao u nokdaun. Golovkin i Gonsales nalaze se na skoro svim opštim listama najboljih boksera nevezano za kategoriju (pound for pound), a Gonsales je na većini njih na prvom mestu nakon povlačenja Flojda Mejvedera.

12:07 - Mihajlović: Bili smo mnogo nervozni u TorinuSiniša Mihajlović smatra da je njegov tim bio nervozan nakon što je poveo u Torinu. Karlos Baka je doneo prednost Milanu u utakmici sa "bikovima", ali je Danijele Bazeli izjednačio i postavio konačan meč u utakmici koja je nosila veliki značaj za srpskog trenera."Odigrali smo dobru utakmicu, ali posle gola smo samo prestali da igramo. Kao da smo se uplašili vođstva. Trebalo nam je izjednačenje da bismo se ponovo probudili. Na kraju, opet govorim isto. Ovo su dva izgubljena boda.", rekao je Mihajlović i dodao:"Navijači su nezadovoljni i razočarani, i mi smo. Pokušavamo da napredujemo i rastemo iz utakmice u utakmicu. Sa predsednikom kluba imam dobar odnos, nikakvih problema između nas nema. On je fudbalski preduzetnik, mi razmenjujemo ideje, konsultujemo se, a na meni je da svoje zamisli sprovedem u delo jer zbog toga sam plaćen".

11:34 - Van Gal: Depaj mora da se prilagodi filozofiji timaMenadžer Mančester Junajteda Luj van Gal upozorio je Memfisa Depaja da ne sledi primere Anhela Di Marije i Radamela Falkaa, već da bude u službi tima. Depaj je presedeo ceo meč na klupi u jučerašnjoj pobedu protiv Evertona (3:0) u Premijer ligi, što su mnogi okarakterisali da nije zadovoljio stroge van Galove kriterijume. "Gigs je pričao sa Memfisom i dao mu je savet da su uvek igrači odgovorni za svoje igre. Igrač mora da poštuje filozofiju ekipe i da se prilagodi njoj. Nekima to nije uspelo i videli ste šta se dogodilo sa Di Marijom i Falkaom. Moramo da budemo strpljivi, ali naravno da verujem u kvalitete Depaja", rekao je van Gal. Di Marija i Falkao su malo nakon odlaska iz Junajteda kritikovali metode rada holandskog stručnjaka, označivši ga kao razlog odlaska. Depaj je nakon letošnjeg dolaska iz PSV-a postigao samo jedan gol u engelskom šampionatu na osam utakmica.

11:07 - Srbin u SarajevuBojan Pavlović (28) novi je golman Sarajeva, u koje je stigao kao slobodan igrač, jer je u januaru raskinuo ugovor sa gruzijskim klubom Zestafoni posle manje od godinu dana saradnje. Šampion BiH je tražio golmana, jer je Matej Delač zadobio povredu ukrštenih ligamenata na prijateljskom meču protiv Novog Pazara, zbog čega ga čeka duža pauza.

10:35 - Vilja: Još uvek analiziram povratak u EvropuFudbaler NJujork Sitija David Vilja rekao je da postoji velika verovatnoća da se u januaru vrati u Evropu i pređe na pozajmicu u neki od mnogobrojnih zainteresovanih timova. Vilja je ove sezone postigao 17 golova za NJujork, ali to nije bilo dovoljno da se ekipa plasira u plej-of MLS lige. "Dobio sam mnogo poziva u ovom trenutku. Za sada nemam ozbiljan kontakt sa nekim klubom, ali postoje opcije. Još uvek analiziram sve mogućnosti", rekao je Vilja, a prenosi Fudbal Italija. Španskog veterana (34) u svojim redovima žele Fiorentina, Mančester Siti, ali i bivši klub Barselona. Vilja je za katalonski klub igrao tri sezone, postigao je 48 golova na 119 utakmica. Za reprezentaciju Španije postigao je rekordnih 59 golova na 97 mečeva.

10:07 - Novi Zeland i Južna Afrika u polufinalu Svetskog kupa u ragbijuAktuelni šampioni sveta ragbisti Novog Zelanda razbili su Francusku sa 62:13 u četvrtfinalu Svetskog kupa, koji se održava u Engleskoj. Novozelanđani će se u polufinalu sastati sa Južnom Afrikom, koja je bila bolja od Velsa 23:19. U preostalim četvrtfinalnim mečevima danas se sastaju Irska - Argentina (14.00) i Australija - Škotska (17.00). Polufinalni dueli zakazani su za 24. i 25. oktobar, borba za bronzu na programu je 30. okrtobra, a finale 31. Svi mečevi završnice igraće se na stadionu "Tvikenhem" u Londonu.

09:33 - Markez ostvario 50. trijumf u Moto GPVozač Repsol Honde Mark Markez trijumfovao je na Velikoj nagradi Australije, 16. trci sezone u kraljevskoj klasi Moto GP šampionata. Markez je na stazi "Filip Ajland" došao do 50. pobede u karijeri posle sjajne borbe u kojoj su učestvovala četvorica vozača, pretekavši Horhea Lorenca na Jamahi u poslednjem krugu. Njima dvojici se na podijumu pridružio vozač Dukatija Andrea Janone, pošto je u direktnom duelu pobedio vodećeg u generalnom plasmanu Valentina Rosija. Do kraja sezone ostale su dve trke, pred koje Rosi drži čelnu poziciju u generalnom plasmanu sa 11 bodova prednosti u odnosu na Lorenca. Ovogodišnji Moto GP šampionat nastavlja se već 26. oktobra trkom za Veliku nagradom Malezije na stazi "Sepang".

09:12 - Ubedljive pobede Valensije i EspanjolaUbedljive pobede ostvarili su Valensije i Espanjola u poslednjim subotnjim mečevima osmog kola španske Primere.Ekipa Valensije je pred svojim navijačima na Mestalji savladala Malagu 3:0. Počelo je autogolom Čarlsa u 19. minutu utakmice, a kada je u 33. Andre Gomes povisio na 2:0, bilo je izvesno kako će se završiti ovaj duel. Taj rezultat ostao je na snazi sve do 88. minuta kada su domaći iznudili jedanaesterac, a konačnih 3:0 postavio je Pareho sa bele tačke.Sličan razvoj događaja viđen je i u Sevilji, ali u režiji gostiju. Betis je ugostio ekipu Espanjola koja je na kraju trijumfovala rezultatom 3:1. Espanjol je poveo već posle četiri minuta igre, golom Enca Roka i taj pogodak je bio jedini u prvom poluvremenu. Posle samo šest minuta igre u nastavku Kaisedo je duplirao prednost gostiju, da bi samo četiri minuta kasnije Viktor Sančez je povisio na 0:3! Do kraja, Betis je uspeo samo da dođe do počasnog gola, i to preko Vinćenca Renelje u 89. minutu - 1:3.

08:40 - Rukometaši Radničkog eliminisali kosovskog predstavnikaRukometaši Radničkog iz Kragujevca plasirali su se u treće kolo Čelendž kupa eliminisavši ekipu predstavnika kosovskog saveza, Kastrioti iz Uroševca sa 32:26. Kragujevčani su slavili i u prvom meču sa 33:27, a oba susreta odigrana su na neutralnom terenu u Danilovgradu. Protivnik Radničkog u trećem kolu Čelendž kupa biće bugarska Dobrudža. Najbolji u trijumfu Radničkog bio je Ivan Rajičević sa devet golova, sedam je upisao Luka Radović, dok je Filip Vujović postigao je čcetiri pogotka. Utakmice u Danilovgradu bile su prvi susreti tima iz Srbije i kosovskog predstavnika u jednom takmičenju pod okriljem Evropske rukometne federacije (EHF).

08:20 - Orlovi sa Češkom, pa sa LuksemburgomFudbalska reprezentacija Srbije igraće sredinom sledećeg meseca dve prijateljske utakmice. Prvo će 13. novembra gostovati Češkoj u Ostravi, a tri ili četiri dana kasnije u Luksemburgu, prenosti portal Mondo. "Orlovima" to predstavlja pripremu za sledeći ciklus kvalifikacija, za Mundijal u Rusiji 2018.U isto vreme selekcije BiH, Ukrajine, Švedske, Mađarske, Danske, Republike Irske, Norveške i Slovenije igraće mečeve baraža za EVRO 2016.

08:00 - VESTI KOJE SU OBELEŽILE PRETHODNI DAN MOŽETE POGLEDATI OVDE