(VIDEO) BARSA STIGLA REAL: Luis Suarez het-trikom protiv Eibara obeležio godišnjicu na Nou Kampu

Rafalna paljba Urugvajca

Eibar poveo i naljutio Luisa Suareza, koji je svoj tim odveo na deobu liderske pozicije sa najvećim rivalom

Fudbaleri Barselone pobedili su Eibar na "Nou Kampu" 3:1 (1:1) u utakmici devetog kola Primere.

Sve tri gola za domaćina postigao je Luis Suarez.

Gosti su poveli preko Borhe Bastona u desetom minutu, ali tako su samo razljutili Urugvajca. Golmana Eibara savladao je u 21, 58. i 85. minutu.

Zanimljivo Suarez je het-trik postigao na godišnjicu svog debija za Barselonu. Pre godinu dana, po isteku kazne zbog ujedanja Italijana Đorđa Kjelinija na Svetskom prvenstvu u Brazilu, odigrao je prvi meč za katalonski klub i to "El Klasiko". Odmah je upisao asistenciju za gol Nejmara, ali je Real pobedio 3:1.

Inače, tim Luisa Enrikea je večerašnji utakmicu završio bez isključenog Havijera Maskerana.

Podsetimo, Enrike ne može da računa na povređenog Lionela Mesija.

Barselona se ovom pobedom pridružila Real Madridu na vrhu tabele. Obe ekipe imaju po 21 bod.