(FOTO, VIDEO) SERIJA BEZ KRAJA: Crvena zvezda savladala Metalac za 14. uzastopnu pobedu

Lider na plus 22 u odnosu na Partizan

Fudbaleri Crvene zvezda pobedili su Metalac na stadionu "Rajko Mitić" u utakmici 17. kola Superlige - 2:0 (1:0).
1 / 4 Foto: Saša Pavlić

Goste je u 45. minutu načeo Brazilac Bruno Matos kome je to bio prvenac u Zvezdinom dresu, a dokusurio ih je Ugo Vijera u 77. minutu posle velike greške Mladenovića. Tako je Crvena zvezda ostvarila 14. uzastopnu pobedu u prvenstvu!

Metalac je ostao na 12. mestu sa 18 bodova.

"Pobednika je odlučio naš individualni kvalitet. Metalac se branio najbolje od svih ekipa na 'Marakani'. Iskoristili smo njihovu svaku, čak i najmanju grešku. Mučili smo se, ali smo bili strpljivi. Bruno je rešio utakmicu, drago mi je zbog njega, jer je bio dugo povređen. Biće naše dodatno pojačanje", rekao je Zvezdin trener Grof Božović i dodao:

"Pohvalio bih i Uga jer je dosta toga trpeo i na kraju uspeo da postigne gol. Nije bilo lako, vidi se da je Vanić nešto naučio od mene kad mi je bio igrač. Nadam se da će i on jednog dana dobiti ovde šansu jer je zvezdaš.

Upitan da li je sada, kada je razlika u odnosu na Partizan 22 boda, prvenstvena trka rešena, Božović je odgovorio:

"Nije, jer oni imaju utakmicu manje. Videćemo kad odigraju sutra u Jagodini".

Osvrnuo se i na učinak Aleksandra Kataija.

"Najbolji je strelac ekipe i jedan od naših najboljih igrača. I o njemu su pisali da se tukao s menadžerima, nije mu bilo lako, verovatno i to utiče na njega", zaključio je Grog Božović.

Trener Metalca Nenad Vanić čestitao je prijatelju, kolegi i bivšem treneru na pobedi i rezultatima koje ima u Superligi.

"Čim je tolika razlika nešto postoji", rekao je Vanić o odnosu "večitih rivala".

"Pretpostavljam da Partizan nije zamišljao da će biti u takvoj situaciji. Razlika je nenormalna, ne znam da li je realna. To znaju ljudi iz Partizana koji su to dozvolili, ili i ovi u Zvezdi koji su to napravili. Mi smo igrali protiv oba kluba i pokazali se

On je podržao Mladenovića, čija je greška prethodila drugom golu Zvezde.

"Svakom se desi da pogreši, on nam je doneo dosta bodova", dodao je Vanić.

CRVENA ZVEZDA (4-2-3-1): Kahriman - Petković, Pavićević, Luković (od 35. Jovanović), Ibanjez - Donald, Grujić - Matos (od 67. Plavšić), Katai, Srnić - Vijeira (od 78. Sikimić)

METALAC (4-2-3-1): Belić - Nikodijević, Otašević, Simov, Rnić - Brkić, Panić - Mladenović , Dimitrijević (od 66. Stanojević), Merdović (od 82. Luković) - Đenić

Kraj - 2:0!

78. minut - Tek što se upisao u strelce VIjera je svoje mesto ustupio Sikimiću.

77. minut - 2:0! Strelac Vijeira! Portugalac je iskoristio poklon Mladenovića, koji je želeo loptu da vrati golmanu Beliću, ali je to učinio katastrofalno.

74. minut - Sjajan prodor Plavšića, dobar je bio i centaršut, ali Vijeira nije zahvatio loptu kako je želeo.

70. minut - U sudijskoj beležnici našlo se i ime Vukašina Jovanovića.

67. minut - Izmena u Zvezdi. Iz igre je izašao strelac za sada jedinog gola Matos, a u igru je ušao Plavšić.

66. minut - Stanojević je ušao umesto Dimitrijevića.

66. minut - Požuteo je i Nikodijević zbog faula nad Matosom.

Pogledajte poništeni gol Matosa zbog prekršaja nad golmanom Belićem.

62. minut - Žuti karton za igrača Metalca Otaševića zbog prigovora.

60. minut - Podrška sa Severa ne prestaje.

59. minut - Dobra akcija crveno-belih, Vijeira je kroz noge Simovu asistirao Grujiću, koji je ipak loše šutirao iz dobre pozicije.

56. minut - Obećavajući napad domaćina. Katai je proigrao Petkovića na krilu, a desni bek Zvezde je napamet dao povratnu loptu, tamo gde nije bilo nijednog njegovog saigrača.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

Kraj prvog poluvremena - 1:0

ZANIMLJIVO: Bruno Matos je 17. strelac za Crvenu zvezdu ove sezone!

45. minut - 1:0 - strelac Matos! Brazilac je svojim prvencem u dresu Zvezde prekinuo uspavanku.

38. minut - Žestok sudar dvojice igrača Metalca. Obojica su nastavila meč.

35. minut - Zvezdin kapiten Luković napustio je igru zbog povrede. Umesto njega ušao je Jovanović.

27. minut - Evo malo uzbuđenja. Katai je sa desne strane uputio nešto između šuta i centaršuta, a golman Belić je intervenisao. Čak i ovakva situacija je vredna pomena tokom ove uspavanke.

17. minut - Ništa se zanimljivo ne dešava na stadionu "Rajko Mitić". Domaćin nije ušao u meč kako se od njega očekivalo, a gosti su zadovoljni razvojem situacije.

8. minut - Zvezda je prvi put zapretila. Petković je ušao u kazneni prostor sa desne strane i ubacio loptu pred gol, Simov je nespretno intervenisao, a golman Belić sprečio autogol.

1. minut - Utakmica je počela!

17:59 - Glavni sudija je Dejan Anđelković.

17:58 - Ekipe izlaze na teren.

17:56 - Trener Metalca Nenad Vanić je nekada nosio dres Crvene zvezde. "Ovaj stadion mi je ostao u prelepom sećanju i uvek se ovde rado vraćam i uvek sa poštovanjem. Sada vodim ekipu kojoj je Zvezda rival i moram da se usredsredim na svoj posao", izjavio je Vanić za TV Arenu sport.

17:53 - Trener lidera Miodrag Grof Božović bio je raspoložen dok je najavljivao meč sa Metalcem. Šta je sve rekao streteg Zvezde pročitajte OVDE.