(FOTO, VIDEO) NEVIĐENI GAF UEFA: Ukrajini poklonjen gol u pobedi nad Slovenijom u baražu za EURO

Prvi meč u Lavovu

Reprezentacija Ukrajine savladala je Sloveniju 2:0 (1:0) u prvom meču baraža za odlazak na EURO 2016.

Domaćin je u Lavovu do pobede došao zahvaljujući golovima Jermolenka u 23. i Seleznjova u 54. minutu i stekao veliki kapital pred revanš, koji će se u utorak igrati na stadionu "Ljudski vrt" u Mariboru.

Golova je moglo da bude još na obe strane, jer su oba rivala imala dosta šansi. Na kraju, ekipa Mihaila Fomenka je zasluženo pobedila, pa će sastav Srećka Kataneca morati da napravi čudo kako bi se domogao EP u Francuskoj.

Zanimljivo je da je UEFA, koja važi za bezgrešnu organizaciju, na zvaničnom sajtu objavila da je Ukrajina pobedila 3:0, pripisavši Seleznjovu dva gola u 54. minutu.