LIVERPUL BOLJI OD SVONSIJA: Milner iz penala doneo radost Kopu

Premijerliga 14. kolo

Fudbaleri Liverpula pobedili su danas na svom terenu Svonsi sa 1:0, dok su Norič i Arsenal odigrali nerešeno 1:1 u poslednjim utakmicama 14. kola engleske Premijer lige.

Liverpul se pred svojim navijčima namučio da dođe do trijumfa, ali su ipak sredinom drugog dela igre uspeli da stignu do gola, koji im je doneo drugu uzastopnu pobedu.

Jedini gol na utakmici postigao je Džejms Milner u 62. minutu iz jedanaesterca.

Na utakmici između Noriča i Arsenala viđena je velika borba, ali nijedna ekipa nije uspela da stigne do pobede. Gosti iz Londona poveli su u 30. minutu golom Mesuta Ozila, da bi izjednačnje Noriču doneo Luis Graban u 43. minutu.

Pored nešto lošijeg rezultata, pošto Arsenal nije uspeo da se izjednači sa liderom šampionata Mančester sitijem na vrhu tabele, "tobdžije" brinu i povrede dvojice ključnih igrača - Aleksisa Sančesa i Lorana Koščelnija.

Arsenal posle kompletnog 14. kola zauzima četvrto mesto sa 27 bodova, Liverpul je šesti sa 23, dok je Svonsi 15, a Norič 16. sa 14, odnosno 13 bodova.