(VIDEO) SEDMICA ZVEZDE NA BRDU: Crveno-beli zgazili Čuku i izjednačili Muslinov rekord

Rapsodija lidera Superlige Srbije

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su u gostima ekipu Čukaričkog 7:2 (3:2) u derbi meču 20. kola Superlige Srbije.
1 / 6 Foto: Saša Pavlić

Golove za crveno-bele postigli su Grujić u 16, Ibanjez u 20. i 61, Srnić u 45, Vijeira u 51. i 75. i Jović u 72. minutu. Oba gola za Čukarički postigao je Pavlović u 4. i 31. minutu. Domaći su meč završili sa fudbalerom manje, pošto je u 54. minutu isključen Stojković.Ekipa koju sa klupe vodi Miodrag Grof Božović izjednačila je klupski rekord crveno-belih iz sezone 2000/2001. kada je tim Zvezde koji je vodio Slavoljub Muslim ostvario 17 uzastopnih pobeda.Crvena zvezda je ubedljivo prva na tabeli sa 56 bodova, dok je Čukarički treći sa 35.Lider Superlige se brzo oporavio od nedavnog poraza od Borca (1:5) u Kupu Srbije. Inače, Čukarički je pre ovog meča na 19 mečeva u Superligi primio devet golova, a čak sedam na utakmici protiv Zvezde.

Tok meča:90+3. minut - Kraj utakmice90. minut - Utakmica je produžena za 3 minuta87. minut - Rapsodija Zvezde. 7:2!Crvena zvezda stiže do novog gola. Ovog puta u strelce se upisao Luka Jović.

83. minut - Zvezda napada, Čukarički se brani 75. minut - Golčina Vijere za 6:2!
61. minut - Novi gol za Zvezdu
54. minut - Čukarički ostao sa igračem manje

51. minut - GOLLLL!!! Zvezda vodi 4:2!Novi gol za crveno-bele. Posle dobrog prodora Grujića lopta je stigla do Vijeire koji je lako smestio loptu u mrežu domaćeg tima

46. minut - Počelo je drugo poluvreme

II poluvreme

45+2. minut - GOL! Zvezda ponovo vodi 3:2! Strelac je Slavoljub Srnić! Plavšić je sjajno centrirao sa desne strane, spoljnim delom kopačke, a Srnić petom prosledio loptu u mrežu. Doskorašnji igrač Čukaričkog se nije radovao golu iz poštovanja prema svom bivšem klubu.

45. minut - Jovanović je pokušao iz velike daljine, ali njegov udarc je završio pored stative.

44. minut - U finišu prvog poluvremena, očekivano, malo je opao tempo igre.

39. minut - Sjajan prodor Plavšića, kao metak je ušao u šesnaesterac i pokušao da uposli Vieiru ali je odbrana Čukaričkog reagovala u poslednjem momentu.

31. minut - GOL! Čukarički dolazi do izjednačenja! Strelac je Andrija Pavlović! Uporni napadač Čukaričkog je izdržao duel sa Lukovićem i po drugi put na meču savladao golmana Kahrimana.

27. minut - Neverovatan tempo utakmice!

20. minut - GOL! Preokret Zvezde 2:1! Strelac je Ibanjez sa bele tačke! Odlični golman Stevanović je pogodio stranu, ali udarac Ibanjeza je bio savršeno precizan.

19. minut - Penal za Zvezdu! Ostojić je u kaznenom prostoru srušio Vieiru, zbog čega je dobio i žuti karton.

16. minut - GOL! Zvezda dolazi do izjednačenja, strelac je Marko Grujić! Srnić je odlično proigrao mladog fudbalera Zvezde koji šutira sa ivice šesnaesterca šutira u dalji ugao i lopta od stative završava u mreži.

14. minut - Novi žuti karton za Čukarički. Stojković je oštro startovao.

12. minut - Prvi žuti karton na meču dobija kapiten Čukaričkog Igor Matić, zbog prigovora.

4. minut - GOL! Čukarički vodi 1:0, strelac je Andrija Pavlović! Domaćin je iskoristio prvu priliku na meču. Matić je sjajno izveo korner, a najbolji u skoku bio je Pavlović, koji glavom šalje loptu u mrežu Kahrimana. Kakav šok za crveno-bele na samom startu meča!

1. minut - Utakmica je počela

Sastavi timova:

ČUKARIČKI : Stevanović, Stojković, Adi, Ostojić, Boljević, D. Srnić, B. Janković, Matić, Bojić, Mandić, Pavlović.

CRVENA ZVEZDA: Kahriman, Petković, Pavićević, Luković, Ibanjez, Jovanović, Donald, Srnić, Grujić, Plavšić, Vieira.