(VIDEO) INTER BOLJI OD UDINEZEA: Četa Roberta Manćinija čuva vrh Serije A

Neroazuri pregazili Zebre

Fudbaleri Intera pobedili su na gostovanju Udineze sa 4:0 u poslednjoj subotnjoj utakmici 16. kola italijanske Serije A.

Domaćin pored velikog broja prilika i inicijative tokom većeg dela meča nije uspeo da izbegne treći poraz u poslednjih pet utakmica.

Gosti iz Milana poveli su golom Maura Ikardija u 23. minutu, da bi samo osam minuta kasnije Stevan Jovetić iskoristio grešku defanzivaca "Zebri" i duplirao prednost.

Ikardi svojim drugim golom u 84. minutu povisio prednost Intera na 3:0, da bi Mateo Brozović u 86. postavio konačan rezultat.

Srpski reprezentativac Adem Ljajić nastupao je do 82. minuta za "Neroazure".

Inter je ovom pobedom makar do sutra odmakao drugoplasiranoj Fiorentini na četiri boda, pošto sada ekipa Roberta Mančinija ima 36 bodova, dok je Udineze 15. sa 18 bodova.