(VIDEO) BETIS PAO NA NOU KAMPU: Mesi 500. meč za Barselonu obeležio 425. golom

Još jedna goleada šampiona

Fudbaleri Barselone pobedili su Betis 4:0 (2:0) u utakmici 17. kola španske Primere.

Šampion Španije se tako vratio na vrh tabele uoči Nove godine. Doduše, ima isti broj bodova kao Atletiko Madrid - 38, ali i meč manje.

Tim Luisa Enrikea namučio se da slomi otpor gostiju iz Sevilje, a onda je to učinio posle pola sata igre uz pomoć sudije. Arbitar je dosudio penal za domaćina posle sudara golmana Adana i Mesija. Jeste Argentinac tom prilikom bio nokautiran, ali prekršaja nije bilo. Onda je Nejmar pogodio prečku sa "bele tačke", a u nastavku akcije Vesterman je dao autogol iako fauliran od Rakitića.

Tri minuta kasnije bilo je 2:0 zahvaljujući golu Mesija na asistenciju Nejmara, a u drugom poluvremenu mrežu Betisa dva puta je zatresao Luis Suarez.

Pobeda domaćina mogla je da bude i ubedljivija, jer je, osim što je dao četiri gola, još pet puta pogađao okvir gola.

Ovo je bila 500. utakmica Mesija za Barselonu i 425. gol. Za prvi tim je debitovao 2004. godine. Osvojio je 26 trofeja...

I Barselona je oborila rekord - postigla je 180 golova u kalendarskoj godini.