(VIDEO) NEMILOSRDNI VARDI: Lester se osvetio Liverpulu, a Junajted Stouku

Arsenalu samo bod protiv Sautemptona

Fudbaleri Lestera pobedili su Liverpul 2:0 (0:0) u derbiju 24. kola Premijer lige.

Oba gola za "lisice" postigao je prvi strelac lige Džejmi Vardi, u 60. i 71. minutu. Naročito lep bio je prvi gol, kada je centarfor Lestera opalio volej i savladao gostujućeg golmana Minjolea. Vardi je ove sezone postigao 18 prvenstvenih golova.

Lesteru je ovo šesti uzastopni meč bez poraza. Poslednji neuspeh doživeo je upravo protiv Liverpula na "Enfildu", pa mu se sada slatko "osvetio".

Tim Klaudija Ranijerija zadržao je prvo mesto na tabeli. Sada ima 50 bodova.

Mančester siti je zadržao zaostatak od samo tri boda za liderom pošto je kao gost savladao Sanderled pogotkom Serhija Aguera već u 16. minutu.

Arsenal posustaje u borbi za titulu. "Tobdžije" su osvojile samo bod na "Emiratima" protiv Sautemptona pošto su odigrali meč bez golova. Za "svece" je do 69. minuta igrao srpski reprezentativac Dušan Tadić.

Kiks Arsenala iskoristio je njegov gradski rival Totenhem, koji je slavio u Noriču - 3:0. Pobednik je bio rešen već posle pola sata igre kada su "pevci" poveli 2:0. Mrežu "kanarinaca" zatresli su Ali u 2. i u 30. minutu iz penala Kejn, koji je u poslednjim trenucima meča svojim drugim golom postavio konačan rezultat. Totenhem se tako izjednačio sa Arsenalom na trećem mestu. Obe ekipe sakupile su po 45 bodova.

Mančester junajted je deklasirao Stouk na "Old Trafordu" - 3:0. Ekipa Luja van Gala sve dileme oko pobednika otklonila je još u prvom poluvremenu kada su se u strelce upisali Lingard i Marsijal. Tačku na tek treću pobedu "crvenih đavola" u poslednjih 11 utakmica u Premijer ligi stavio je Runi u uvodu drugog poluvremena. Junajted se na neki način revanširao Stouku za poraz na stadionu "Britanija" krajem decembra.