BLOG UŽIVO Vukašin Jovanović: Sada sam deo najvećeg kluba u Istočnoj Evropi

NAJNOVIJE INFORMACIJE IZ SVETA SPORTA

Sve o sportskim dešavanjima na jednom mestu, najnovije informacije, rezultati, najave predstojećih događaja

BEOGRAD - Dobrodošli na Kurir sport! Pratite najnovije vesti iz sveta sporta na jednom mestu.

23:15 - Partizan izbacio Zvezdu iz KupaKošarkaši Crvene zvezde neće odbraniti trofej u Kupu Radivoja Koraća, pošto su večeras u Nišu izgubili u polufinalu od Partizana sa 60:68 (13:16, 12:16, 14:19, 21:16). Partizan će u finalu igrati protiv Mega Leksa, koji je pobedio Metalac sa 97:86. Partizan je tako pobedio Zvezdu u poslednje dve utakmice, pošto je nedavno bio bolji i u Jadranskoj ligi. Finalna utakmica igraće se u nedelju od 21 sat.23:00 - Inter pobedio SampdorijuFudbaleri Intera pobedili su na svom terenu ekipu Sampdorije 3:1 u meču 26. kola Serije A. Golove za Inter postigli su Dambrosio u 23, Miranda u 57. i Ikardi u 73. minutu. Jedini strelac za Sampdorije postigao je Kvaljarela u 92. minutu. Adem Ljajić počeo je na klupi za rezerve, a ušao je u igru u 63. minutu za ekipu Intera. Nenad Krstičić igrao je od 79. minuta za ekipu Sampdorije.Inter je četvrti na tabeli sa 48 bodova, dok je Sampdorija 17. sa 25.22:25 - Vukašin Jovanović: Sada sam deo najvećeg kluba u Istočnoj EvropiDoskorašnji fudbaler Crvene zvezde Vukašin Jovanović potpisao je ugovor sa Zenitom, potvrđeno je na zvaničnom sajtu ruskog kluba. Jovanovic je 48. stranac u istoriji Zenita, odnosno osmi Srbin. "Srećan sam jer sam konačno potpisao ugovor. Sada sam deo najvećeg kluba u Istočnoj Evropi. Zbog toga imam veliku odgovornost. Želim da radim i jedva čekam svoj prvi trening. Grad je veoma lep. Luković mi je mnogo pričao o tome kako stvari ovde funkcionišu, o ljudima, gradu... Sto posto sam siguran da je dolazak u Zenit bio pravi izbor. Srećan sam što sam došao u zemlju koja je bliska sa Srbijo9m. Naši narodi se vole, iste smo religije. Moram da dam sve od sebe kako bih uspeo, obećavam da neću dati 100, već 110 posto svojih mogućnosti“, rekao je Jovanović.21:55 - Obamejang: Obećao sam dedi da ću igrati za RealFudbaler Borusije iz Dortmunda Pjer-Emerik Obamejang otkrio je da je svom dedi obećao da će jednog dana igrati za madridski Real. Obamejang je već postigao 20 golova u Bundesligi ove sezone. "Moj dečački san je da igram za Real. 2014. godine sam svom dedi, koji je iz Avile, mesta udaljenog 110 kilometara od Madrida, pre nego što je umro obećao da ću igrati tamo. Biće komplikovano, ali mi se nalazi to negde u podsvesti. Kada sam bio klinac, gledao sam snimke Uga Sančesa. Kolut unazad koji izvodim posle golova su moj omaž njemu. Kada bih igrao za Real ili bilo koji drugi španski klub, to bi bio lep poklon za moju majku", rekao je Obamejang.21:33 - Maljković: Odigrali smo košarkaški neinteligentnoSelektor ženske košarkaške reprezentacije Srbije Marina Maljković, posle poraza od Ukrajine 78:75 u kvalifikacijama za prvenstvo Evrope, izjavila je da "spuštanje na zemlju" posle osvajanja titule prvaka Evrope nije moglo da se izvede u Kijevu. "Objektivni problemi i izostanak Sonje Petrović učinili su svoje. Nismo igrale našu dobro prepoznatljivu košarku, koje se pribojava cela Evropa. Znamo da smo ogroman motiv za sve reprezentacije, cela hala se spustila da slavi pobedu Ukrajine. I pored svih tih objektivnih problema, mi smo odigrali košarkaški neinteligentno. Sada smo u situaciji da moramo da dobijemo Nemačku. Očekujem da ostavimo po strani objektivne probleme i sa Petrović u timu pobedimo", izjavila je Majlkovićeva. Srbije gostuje Nemačkoj 24. februara.

21:10 - Espanjol pobedio DeportivoFudbaleri Espanjola pobedili su večeras na svom terenu Deportivo La Korunju sa 1:0, u utakmici 25. kola španskog prvenstva i prekinuli niz od osam utakmica bez pobede. Jedini gol na utakmici postigao je Marko Asensio u 52. minutu. Espanjol je prekinuo niz od tri poraza, odnosno osam uzastopnih utakmica bez pobede, pa se posle sedmog prvenstvenog trijumfa popeo na 15. mesto na tabeli sa 25 bodova. Deportivo je i devetu uzastopnu utakmicu bez pobede i deveti je na tabeli sa 32 boda.

20:49 - Verona se pobedom nad Kjevom uključila u borbu za opstanakFudbaleri Verone pobedili su danas u gradskom derbiju Kjevo sa 3:1 u utakmici 26. kola italijanske Serije A. Verona je večeras ostvarila drugu prvenstvenu pobedu u sezoni, ali i pored lošeg učinka u 26 utakmica u prvenstvu Italije, oni su se uključili u borbu za opstanak, pošto sada imaju 18 bodova, sedam manje od prve ekipe izvan zone ispadanja - Sampdorije. Kjevo zauzima 12. mesto sa 31 bodom. Ekipa Luidjija Delnerija je povela u 29. minutu golom Luke Tonija, koji natrčao na loptu pošto mu je golman Kjeva Albano Bizari odbranio jedanaesterac. Na 2:0 povisio je Djampaolo Pacini u 57. minutu, da bi Kjevo smanjilo zaostatak preko Serdja Pelisijea u 71. minutu iz penala. Ipak, Kjevo nije uspelo da stigne do izjednačenja, a sve nedomuice oko pobednika razrešio je Artur Ionita golom u petom minutu sudijske nadoknade vremena. Obe ekipe su meč završile sa po desetoricom igrača na terenu. Prvo je u defanzivac Verone Vangelis Moras u 70. minutu zbog drugog žutog kartona morao da napusti igru, da bi osam minuta kasnje crveni karton u ekipi Kjeva dobio Nikolas Spoli.20:29 - Benzema propušta utakmicu protiv MalageNapadač Real Madrida Karim Benzema propustiće sutrašnju utakmicu svog kluba protiv Malage u Primeri, saopšteno je danas. Benzema je na današnjem treningu zadobio povredu leđa, a trener Reala Zinedin Zidan je u ekipu za sutrašnje gostovanje Malagi pozvao rezervnog igrača Borhu Majorala. Real Madrid u prvenstvu Španije zauzima treće mesto i zaostaje 10 bodova za liderom Barselonom, koja je danas u gostima pobedila Las Palmas sa 2:1. Benzema je ove sezone postigao 19 golova u Primeri. Utakmica 25. kola Primere između Malage i Real Madrida igraće se sutra od 16.00.

20:10 - Novi Pazar ubedljiv protiv Spartaka iz LjigaOdbojkaši Novog Pazara pobedili su večeras Spartak iz Ljiga sa 3:0 u setovima (25:23, 25:19, 25:16) u utakmici 15. kola Superlige.Meč u dvorani Pendik trajao je 74 minuta, a pratilo ga je oko 400 gledalaca. Izabranike Milana Gršića do pobede su predvodili Radiša Stevanović sa 15 osvojenih poena, Marko Božović je dodao 13, a Branislav Radović 12 poena. U redovima gostiju osam poena postigao je Ivan Glavinić, dok su po dva poena manje imali Radosav Dojčilović i Marko Radosavljević. Novi Pazar je sa deset pobeda i pet poraza zadržao treće mesto na tabeli, dok je Spartak ostao šesti sa četiri trijumfa manje. Novopazarci će idućeg vikenda igrati na završnom turniru Kupa Srbije u Požarevcu, gde će u polufinalu, 27. februara, odmeriti snage sa Crvenom zvezdom.

19:57 - Sara Erani osvojila titulu na turniru u DubaijuItalijanska teniserka Sara Erani osvojila je danas turnir u Dubaiju, pošto je u finalu pobedila 47. teniserku sveta Čehinju Barboru Stricovu u dva seta, 6:0, 6:2. Erani, 22. teniserka sveta, pobedila je za 65 minuta. Pet puta je oduzela servis protivnici, koja nije napravila nijedan brejk. Ona je tako osvojila svoju devetu ATP titulu u karijeri. "Ovo je neočekivana titula za mene. Pripremaš se da budeš spreman za svaki meč, ali nikada ne znaš kada ćeš igrati bolje ili lošije. Jedina stvar koju znam je da sam uvek spremna da se mučim, da ostanem na terenu i borim se, iako ide loše", rekla je Erani posle meča. Stricova je gubila sa 6:0, 2:0 kada je publika počela glasno da navija za nju, da osvoji prvi gem u meču. Ona je uspela da osvoji gem na svoj servis i to posle voleja, a zatim je podigla visoko ruke i proslavila. "Ovo je jedan od onih dana kada pokušavate sve što je u vašoj moći, ali vam ništa ne ide od ruke. Pokušala sam sve, ali nisam ništa mogla da pogodim. Ne znam zašto je bilo tako, šta mi se dogodilo, ali prosto ponekad je tako u tenisu", rekla je Stricova. Erani je prva Italijanka osvajačica titule u Dubaiju.19:30 - Ibrahimović doneo pobedu PSŽ-u protiv RemsaFudbaleri Pari Sen Žermena pobedili su Rems sa 4:1 u utakmici 27. kola francuskog šampionata. Van der Vil je na asistenciju Ibrahimovića doveo PSŽ u vođstvo u 12. minutu, da bi Rems uzvratio u 34. Međutim, usledilo je buđenje domaćeg tima, koji je za četiri minuta postigao dva gola. Prvo je Ibrahimović savladao Žoana Karasa na golu Remsa u 43. minutu, a potom je namestio gol Kavaniju u nadoknadi prvog poluvremena. Švedski reprezentativac je postavio konačan rezultat u 68. minutu. Parižani sada na čelu tabele sa 73 boda.

19:11 - Otkazano timsko takmičenje u LahtijuTimski skokovi koji su bili zakazani za subotu u finskom Lahtiju otkazani su zbog loših vremenskih uslova. Jak vetar doveo je do otkazivanja takmičenja posle brojnih odlaganja, iako su samo dan ranije bez problema održani individualni skokovi. Pobedu je tada odneo Austrijanac Mihael Hajbek, ispred Danijela Andrea Tandea iz Norveške i Nemca Zeverina Frojnda. Ukoliko vremenski uslovi dozvole, u nedelju će biti održano još jedno individualno takmičenje.18:44 - Blater: Mundijal ne može da se kupiSuspendovani predsednik Svetske fudbalske federacije (FIFA) Sep Blater ponovio je da nije bilo korupcije pri izboru za domaćina Mundijala 2022. godine. To Svetsko prvenstvo je dodeljeno Kataru, a poslednjih godina pojavile su se optužbe o korupciji prilikom izbora. "Siguran sam da postoji pravda u ovom svetu, a ja nisam učinio ništa protivzakonito", istakao je Blater. Blater je podneo ostavku na mesto predsednika FIFA samo tri dana pošto je po peti put izabran na tu funkciju, a njegov naslednik biće izabran 26. februara. Blater je istakao da je bivši predsednik Francuske Nikolas Sarkozi od Platinija tražio da ne glasa za SAD prilikom izbora za domaćina Mundijala. "Mundijal ne može da se kupi, već će on na kraju otići u ruke onih koji imaju veći politički uticaj. Što se tiče SP 2022. godine, Platini je bio dovoljno učtiv da me pozove i kaže: Imamo sastanak sa čelom države i ako predsednik od mene traži da podržim Francusku iz drugačijih razloga, ja ću to i uraditi. Moj glas neće otići Amerikancima. Znao sam da će biti problema, pokušao sam, ali je bilo prekasno", naglasio je Blater. 18:20 - Barselona protiv Las Palmasa nastavila pobednički nizFudbaleri Barselone pobedili su danas u gostima Las Palmas sa 2:1 u prvoj subotnjoj utakmici 25. kola španske Primere. Barselona je na Kanarskim ostrvima upisala osmi uzastopni prvenstveni trijumf i 32. uzastopnu utakmicu bez poraza, pa će tako makar do sutra imati devet poena prednosti u odnosu na Atletiko Madrid na liderskom mestu Primere. Katalonci su poveli golom Luisa Suaresa u šestom minutu, da bi samo četiri minuta kasnije Las Palmas izjednačio preko Vilijan Žosea koji je iskoristio dobro dodavanje Honatana Viere. Ipak, Barselona je do poluvremena stigla do novog gola, a kasnije se ispostavilo da je to bio i poslednji na meču. Nejmar je u 39. minutu pokupio jednu odbijenu loptu u petercu i laganim udarcem postavio konačan rezultat. Ipak, Las Palmas nije uspeo da izbegne poraz, pa su tako ostali na 18. mestu sa 21 bodom.

18:00 - Pobede Bajerna, Menhengladbaha i HofenhajmaFudbaleri Bajerna iz Minhena pobedili su na svom terenu Darmštat sa 3:1, u utakmici 22. kola Bundeslige i stekli 11 bodova prednosti na prvom mestu na tabeli. Darmštat je poveo u 26. minutu golom Sandra Vagnera, a preokret je doneo Tomas Miler golovima u 49. i 71. minutu. Konačan rezultat postavio je Robert Levandovski u 84. minutu, svojim 22. golom u prvenstvu. Bajern je ostvario drugu uzastopnu pobedu, ukupno 19. i prvi je na tabeli sa 59 bodova, 11 više od drugoplasirane Borusije iz Dortmunda. Darmštat je pretrpeo drugi vezani poraz i 13. je na tabeli sa 24 boda. Borusija iz Menhengladbaha pobedila je na svom terenu Keln sa 1:0 i zadržala peto mesto na tabeli. Jedini gol postigao je Mamadu Dahu u devetom minutu. Hofenhajm je kao domaćin pobedio Majnc sa 3:2 i zadržao šansu za opstanak u ligi. Gosti su poveli u 11. minutu golom Džona Kordobe a dva minuta kasnije izjednačio je Nadim Amiri. Posle toga dva gola za Hofenhajm postigao je Mark Ut, u 68. i 76. minutu, a konačan rezultat postavio je Žairo Samperio u 78. minutu. Herta je odigrala nerešeno sa Volfsburgom 1:1 i popela se na treće mesto na tabeli, a Ingolštat je pobedio Verder sa 2:0.

17:34 - Božović: Delovalo je da igraju dva grogirana bokseraTrener fudbalera Crvene zvezde Miodrag Božović rekao je danas da je njegova ekipa ostvarila veoma bitnu pobedu protiv Mladosti u utakmici 23. kola Super lige Srbije i dodao da je dobro što su igrači bili strpljivi u završnici susreta. "Moj tim je pokazao strpljenje, što je jako bitno. Igrali smo utakmicu do kraja i to nam je donelo pobedu i veoma važna tri boda. Čestitam mojim igračima na tome, kao i rivalu, koji je odigrao jako dobro. Utakmica je delovala kao da igraju dva grogirana boksera, s jedne na drugu stranu... Bila je dosta grešaka zbog toga", rekao je Božović novinarima posle meča. Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su danas na svom terenu Mladost iz Lučana sa 2:1 u prvoj utakmici prolećnog dela šampionata, čime su u 23. kolu Super lige Srbije ostvarili 20. uzastopnu prvenstvenu pobedu. Zvezda je povela golom debitanta Damjena le Taleka u 74. minutu, da bi Mladost izjednačila preko Stevana Lukovića u 80, a trijumf crveno-belima doneo je Ugo Vijeira u 82. "Meč s mnogo ritma bez obzira što je prvo kolo. Obično je potrebno vreme da se vidi kako ekipa igra. Mladost je pokazala da je veoma ozbiljan protivnik, a mi smo imali sreće u nekoliko situacija, pogotovo onda kada je Kahriman odbranio udarac Jovanovića. Oni su se uspešno branili, a preko brzih igrača su ozbiljno pretili", rekao je Božović.Crvena zvezda posle 23 odigrane utakmice u prvenstvu Srbije zauzima ubedljivo prvo mesto sa 65 bodova, čak 25 više od drugoplasiranog Borca, dok je Mladost sedma sa 31. Za Crvenu zvezdu su na ovom meču debitovali Edson da Silva, Damjen Le Talek i David Bubunski. Trener Mladosti Nenad Milovanović čestitao je Crvenoj zvezdi na "zasluženoj pobedi" i dodao da je "današnja utakmica pokazala da je počeo da se igra fudbal u Srbiji". "Ambijent je bio izvanredan... Meč je bio pun ritma. Suprotstavili smo se kuražno, kada god smo mogli pokušali smo da ugrozimo njihov gol. Imali smo par šansi, nismo ih iskoristili, a to je Zvezda kaznila, medjutim, brzo smo izjednačili, ali nismo uspeli da regulišemo njihovu levu stranu, nisam stigao da napravim izmenu, gde je famozni Ibanjes i da ga zaustavim, pa smo ponovo platili", rekao je Milovanović. On je dodao da je cilj njegovog tima da se plasira u plej-of Super lige Srbije, ali da u ovom trenutku ne želi da optereti igrače time, već da je bitno da budu koncentrisani na narednog rivala. Zvezda će u narednom kolu, 28. februara gostovati Partizanu u 150. prvenstvenom "večitom" derbiju, dok će Mladost dočekati Radnički iz Niša na svom stadionu.

17:00 - Vojvodina i Spartak remiziraliFudbaleri Vojvodine i Spartaka remizirali su 1:1 (0:1), u utakmici 23. kola Super lige Srbije. Vojvodina je imala terensku inicijativu, ali su se gosti iz Subotice organizovano branili, i ipak stigli do gola preko Nenada Šljivića u 27. minutu susreta. Izjednačenje Vojvodini i ispostaviće se konačan rezultat doneo je Dejan Meleg u 66. minutu. Spartak je od 64. minuta igrao sa igračem manje, pošto je direktan crveni karton zaradio Daniel Varkaš. Vojvodina se nakon ovog remija izjednačila sa Partizanom na deobi četvrte pozicije sa 36 bodova, dok je Spartak ostao na dnu tabele sa 16 osvojenih bodova.

16:10 - Borac opet gazi, deklasirao JagodinuFudbaleri Crvene zvezde pobedili su danas na svom terenu Mladost iz Lučana sa 2:1, u utakmici 23. kola Super lige Srbije i ostvarili 20. uzastopnu pobedu. U isto vreme Borac je u Čačku pobedio Jagodinu čak sa 3:0 i preuzeo drugo mesto na tabeli. Čačani su poveli golom Vuka Sotirovića u sedmom minutu, posle prodora i centaršuta sa desne strane Lazara Jovanovića. Vođjstvo je duplirao Srđan Vujaklija u 28. minutu ponovo posle dobrog dodavanja Jovanovića, a konačan rezultat postavio je Darko Zorić u 83. minutu, posle treće asistencije Jovanovića na utakmici. Ekipa iz Čačka je tako prekinula niz od dva poraza, ostvarila 12. pobedu u prvenstvu i preuzela drugo mesto od Čukaričkog. Borac sada ima 40 bodova, a Čukarički, koji je juče odigrao 1:1 sa Metalcem, ima 38 bodova. Jagodina je pretrpela 10. poraz i nalazi se na pretposlednjem 15. mestu sa 19 bodova.Fudbaleri Rada pobedili su na svom terenu Novi Pazar sa 1:0 i prekinuli niz od 12 utakmica bez pobede. Jedini gol postigao je Radoš Protić u 41. minutu kada je glavom poslao loptu u mrežu, posle asistencije Aleksandra Lutovca. Posle četvrte prvenstvene pobede Rad je 13. na tabeli i nalazi se u grupi ekipa koje su osvojile po 19 bodova, a Novi Pazar, koji u poslednje tri utakmice nema pobedu, zauzima 12. mesto na tabeli sa 24 boda. U toku je utakmica Vojvodina - Spartak, a u nedelju od 14 časova igraju se preostale tri utakmice: OFK Beograd - Partizan, Radnički (N) - Javor i Voždovac - Radnik.

14:51 - Stolica za Bugarsku pozvao sedam novih igračaKadetska reprezentacija Srbija poražena je dva puta od Italije u Manzanu (1:3, 2:4) u sklopu priprema za plasman na Evropsko prvenstvo, a pred nove provere, sada protiv Bugarske, 25. februara u Jagodini i dva dana kasnije u Paraćinu, selektor Ilija Stolica pozvao je sedam novih igrača. Najviše promena bilo je u odbrani, pozive su dobili Jovan Vlalukin (Partizan), Aleksa Terzić (Crvena zvezda), Marko Ilić (OFK Beograd) i Marko Mandić (Partizan), a sa spiska su otpali Julijan Popović (Bajer, Leverkuzen) i Ranko Jokić (C. zvezda).U veznom redu novo ime je Stefan Mihajlović (C. zvezda), a za razliku od meča sa Italijom, na spisku nema Milutina Đorđevića (Red Bul, Lajpcig). Promena je bilo i u napadu, izostaće Dejan Joveljić (C. zvezda) i Filip Stuparević (Rad), a pozvani su: Miloš Zličić (Vojvodina) i Nikola Lakčević (OFK Beograd).Na spisku za dva duela protiv Bugarske nalazi se 21 igrač:golmani: Aleksandar Popović (Partizan), Miloš Čupić (OFK Beograd)odbrana: Marko Mandić (Partizan), Strahinja Bošnjak (Partizan), Jovan Vlalukin (Partizan), Marko Ilić (OFK Beograd), Mladen Devetak (Vojvodina), Aleksa Terzić (C. zvezda) Ranko Veselinović (Vojvodina)srednji red: Njegoš Petrović (Rad), Melo Mišković (Paok), Igor Maksimović (Partizan), Veljko Nikolić (OFK Beograd), Armin Đerlek (OFKBeograd), Stefan Mihajlović (C. zvezda)napad: Luka Ilić (C. zvezda), Nemanja Tomašević (C. zvezda), Đorđe Jovanović (Partizan), Miloš Zličić (Vojvodina), Matija Babović (OFKBeograd), Nikola Lakčević (OFK Beograd)Elitna runda kvalifikacija za plasman na EP igra se u Poljskoj, a rivali „orlićima“ biće Republika Irska (28. marta), Poljska (30. marta) i Crna Gora (3. aprila).Evropsko prvenstvo za igrače do 17 godina održaće se u Azerbejdžanu od 5. do 21. maja.

14:30 - KSS traži rešenje za nezgodan kalendar do kraja sezoneKošarkaški savez Srbije (KSS) imaće velikih problema da organizuje završnicu domaćeg prvenstva zbog nezgodnog kalendara takmičenja do kraja sezone, zaključeno je na današnjoj sednici Skupštine te organizacije. Veliki problem predstavlja veliki broj takmičenja, pošto Crvena zvezda ima izgledne šanse da se plasira u četvrtfinače Evrolige, dok će taj klub zajedno sa Mega Leksom učestvovati i u plej-ofu Jadranske lige. Prema rečima prvog čoveka KSS-a Dragana Djilasa, postoji mogućnost i da se završnica regionalnog takmičenja pomeri na kraj sezone, ili dok definitivno ne bude poznato da li će i koliko klubova iz tog takmičenja igrati u Evropi naredne sezone. "Postoji mnogo problema", naveo je Djilas obraćajući se delegatima Skupštine, čija je sednica održana u Nišu. On je kazao da pre svega treba da se gleda interes srpskih klubova i takmičenja, poštujući Jadransku ligu. "Ne želim da prejudiciram šta se dogadja sa regionalnom, ali domaća liga polako ali sigurno postaje sve značajnija", dodao je predsednik KSS-a. Kako je rekao, svi u savezu su svesni "rata" izmedju Evrolige i Fibe i dodao da čelnici KSS-a "sede i čekaju" i pokušavaju da budu što pametniji kada je reč o tom problemu. Govoreći o muškoj reprezentaciji Srbije, Djilas je naveo da je kalendar i za to veliki problem, jer će pripreme za kvalifikacije za Olimpijske igre biti veoma kratke. "Svi očekujemo plasman na Olimpijske igre, ali će biti još teže jer će posle toga ostati još 20-ak dana za pripreme za Rio. To će biti veliki zadatak", rekao je Djilas i dodao da očekuje bar jednu medalju košarkaša ili košarkašica sa Olimpijskih igara. Djilas je najavio da će ulaznice za kvalifikacioni turnir u Areni koštati od 400 dinara i tako budu dostupne svim gradjanima. "Da Arena ima 30 hiljada mesta, koja god da je cena karte mislim da bi sve bilo prodato. Odlučili smo se da cene karata samo pokriju troškove organizacije", dodao je on. Skupština je izabrala Dušana Projovića za potpredsednika Košarkaškog saveza Srbije, zadužen za takmičenje. Projović je dobio podršku 25 od prisutnih 26 članova Skupštine. Jedan listić bio je nevažeći. Takodje, predloženo je da dosadašnji potpredsednik Dejan Tomašević postane stalni generalni sekretar KSS-a.

13:40 - Aleks: Iguain je među najboljima na svetuFudbaler Milana Aleks rekao je da je napadač Napolija Gonzalo Iguain jedan od najboljih fudbalera na svetu koji u svakom trenutku može da napravi razliku na terenu. Iguain je ove sezone ubedljivo najbolji strelac Serije A sa 24 postignuta gola i najzaslužniji za sjajne partije Napolija, koji trenutno zauzima drugu poziciju u šampionatu. "U ovom trenutku, Iguain je jedan od najboljih igrača na svetu. On u svakom trenutku može da napravi razliku na terenu. Igrao sam sa Ibrahimovićem u Pari Sen Žermenu i Iguain me veoma podseća na njega. Iguain je nepredvidljiv napadač, koji je takođe brz i veoma ga je teško zaustaviti", rekao je Aleks za Korijere delo Sport. Iguain je u Napoli stigao iz Real Madrida i do sada je za italijanski klub odigrao 132 utakmice i 79 puta se upisao u listu strelaca. Narednu utakmicu fudbaleri Napolija odigraće upravo protiv Milana u ponedeljak od 21.00 sati.

12:30 - Liverpul šalje Balotelija u KinuKontroverzni italijanski fudbaler Mario Baloteli u junu će se preseliti u Kinu, navode britanski mediji. Baloteli, koji je na pozajmici iz Liverpula u Milanu, na kraju sezone vratiće se na Enfild, ali pošto nije u planovima Jirgena Klopa uprava će pokušati da ga prosledi na Istok i vrati uloženih 20 miliona evra. Kinezi su u ovom prelaznom roku uspeli da dovedu zvezde puput Džeksona Martineza, Ezekjela Lavecija, Ramiresa, Žervinja....

12:00 - Rnić: Utakmicu sa Zvezdom pamtićemo ceo životKošarkaš Smedereva Darko Rnić rekao je da je utakmica protiv Crvene zvezde najveća u karijerama svih članova njegove ekipe. "Za nas je ovo bila verovatno jedna od najvećih utakmica koju ćemo igrati. Zvezda je mnogo bolja i kvalitetnija. Za nas je ovo bila neka vrsta zabave i pamćenje za ceo život", rekao je Rnić novinarima u Nišu. Ekipa Smedereva je eliminisana posle ubedljive pobede crveno-belih sa 89:44 u četvrtfinalu Kupa Radivoja Koraća. "Lepa uspomena i drago mi je što sam doživeo da igram protiv Crvene zvezde", istakao je košarkaš Smedereva. Rnić je naveo i da mu je drago što je vodio duele sa Majkom Cirbesom, za koga je kazao da je nemački centar po njemu jedan od najboljih igrača Evrolige. On je dodao da mu je drago što je skrenuta pažnja na male klubove, pričom poslednjih dana o veoma teškoj finansijskoj situaciji u njegovoj ekipi. "Drago mi je da se skrenula pažnja na manje klubove koji nisu toliko zastupljeni i nadam se da neće biti samo tri dana čuda, već da će se nešto konkretno promeniti po tom pitanju", kazao je Rnić.

11:10 - Španović i Kolašinac najbolji u 2015. godiniAtletičarka Vojvodine Ivana Španović i član Partizana Asmir Kolašinac najbolji su u 2015. godini, saopštio je Atletski savez Srbije. Za najbolju mlađu seniorku izabrana je Amela Terzić (AK Novi Pazar), dok je u muškoj konkurenciji izabran Nikola Bursać (AK Partizan). Za najboljeg atletskog trenera (trofej Profesor Aleksandar Petrović), nagradu je dobio Goran Obradović iz AK Vojvodina, dok je za najbolji atletski klub proglašen AK Vojvodina.

10:20 - Jokić i Marjanović bez poenaSrpski košarkaši Nikola Jokić i Boban Marjanović imali su epizodne uloge u jutros odigranim mečevima u NBA ligi, zajedno su proveli na terenu nešto više od četiri minuta i ostali bez poena. Jokić je na samom startu meča protiv Sakramenta ušao u problem sa faulovima, pa je u porazu Denvera 116:110 zabeležio samo jedan skok za 3,40 minuta na parketu, dok je Marjanović u pobedi San Antonija protiv Lejkersa u Stejpls centru 119:113 odigrao 36 sekundi, bez učinka. Rezultati: Orlando - Dalas 110:104, Vašington - Detroit 98:86, Bruklin - Njujork 109:98, Atlanta - Majami 111:115, Čikago - Toronto 116:106, Memfis - Minesota 109:104, Milvoki - Šarlot 95:98, Nju Orleans - Filadelfija 121:114, Oklahoma - Indijana 98:101, Feniks - Hjuston 100:116, Portland - Golden Stejt 137: 105, Sakramento - Denver 116:110, LA Lejkersi - San Antonio 113:119, Juta - Boston 111:93.

09:30 - Dragica Đurić selektor rukometašica SrbijeUpravni odbor Rukometnog saveza Srbije (RSS) imenovao je Dragicu Đurić za selektora ženskog nacionalnog tima.Kako se navodi u saopštenju RSS legendarni golman reprezentacije vodiće ekipu do juna, odnosno do kraja kvalifikacija za prvenstvo Evrope u Švedskoj.Đurićeva će naslediti dosadašnjeg selektora Sašu Boškovića, a ne bi trebalo da ima problema na novom poslu, s obzirom da je i do sada bila deo stručnog štaba kao trener golmana.Srpske rukometašice 9. marta gostuju Čehinjama, a četiri dana kasnije isti rivali sastaće se u Kraljevu.

08:40 - Simonović: Partizan je jak, neće biti lako!Košarkaš Crvene zvezde Marko Simonović rekao je da je njegova ekipa večeras protiv Smedereva opravdala ulogu favorita i da završni turnir Kupa Radivoja Koraća za nju počinje protiv Partizana."Opravdali smo ulogu favorita i što se nas tiče, bez ikakvog potcenjivanja, sutra sve počinje, druga koncentracija. Neće biti nimalo lako, uvek je teže kada branite trofej nego kada ga napadate", rekao je Simonović novinarima posle utakmice u Nišu.Zvezda se lako plasirala u polufinale završnog turnira Kupa u Nišu, ubedljivom pobedom sa 89:44 nad ekipom Smederevo 1953. Naredni rival crveno-belima na putu ka finalu biće Partizan.Simonović je kazao da će ekipi biti teško bez prvog plejmejkera Stefana Jovića, ali da će njegov izostanak zbog povrede nadomestiti Vasilije Micić i Nikola Rebić."Imamo mnogo problema sa povredama, više od pola ekipe. Nadam se da će sutra biti to malo bolje. Teško je, Stefan je naš prvi plejmejker, ali Vasa i Reba rade odličan posao, igraju sjajno. Možemo donekle to da nadomestimo, ali će faliti njegov izostanak", kazao je Simonović.On je ocenio da je Partizan odlična ekipa, koju je "sredio" novi trener Aleksandar Džikić nakon problema na početku sezone. Simonović je, takođe, čestitao Smederevu na plasmanu na završni turnir Kupa. "Oni su sigurno ostvarili svoje ciljeve. Imaju mnogo problema i nadam se da će se to rešiti, da će momci nastaviti da rade, treniraju i igraju", rekao je Simonović. Utakmica izmedju Zvezde i Partizana igraće se u subotu od 21.00 u niškoj hali Čair.

08:00 - VESTI KOJE SU OBELEŽILE PRETHODNI DAN MOŽETE PROČITATI OVDE