(VIDEO) DRAMA NA VEMBLIJU: Siti osvojio Liga kup pobedom nad Liverpulom posle penala

Heroj je golman Kabaljero

Fudbaleri Mančester sitija osvojili su večeras engleski Liga kup, pošto su u finalnoj utakmici na stadionu "Vembli" u Londonu pobedili Liverpul posle boljeg izvođenja jedanaesteraca.

Posle 90 minuta igre rezultat je bio nerešen 1:1, a ni produžeci nisu doneli promenu, pa je odluka doneta posle serije penala, u kojoj je bolji bio Mančester siti - 3:1.

Heroj "građana" bio je golman Vili Kabaljero, koji je zaustavio čak tri od četiri šuta "crvenih" sa bele tačke.

Mančester siti je poveo golom Fernandinja u 49. minutu na asistenciju Serhija Aguera, posle loše intervencije golmana Simona Minjolea.

Liverpul je do izjednačenja stigao u 83. preko Filipa Kutinja.

Penali su loše počeli po Siti, jer je igrač Liverpula Emre Čan bio precizan u prvoj seriji, dok je Fernandinjo pogodio stativu. A onda je na scenu stupio neverovatni Kabaljero. Odbranio je penale Lukasa Leive, Kutinja i Adama Lalane. S druge strane, sigurne "penaldžije" za Siti bili su Hesus Navas, Serhio Aguero i Jaja Ture.

Sitiju je ovo četvrti trofej u Liga kupu, pošto su u ovom takmičenju trijumfovali 1970, 1976. i 2014. godine, prvoj sezoni trenera Manuela Pelegrinija u klubu.

Liverpul je i dalje rekorder po broju trofeja - osam.

Fernandinho Goal HD - Liverpool 0-1 Manchester... by Video-Live

Philippe Coutinho Goal HD Liverpool 1-1... by footballTV

All Penalties HD - Liverpool 1-1 Manchester... by zidanekrisz