BLOG UŽIVO: Viljareal poražen posle tri meseca

NAJNOVIJE INFORMACIJE IZ SVETA SPORTA

Sve o sportskim dešavanjima na jednom mestu, najnovije informacije, rezultati, najave predstojećih događaja

BEOGRAD - Dobrodošli na Kurir sport! Pratite najnovije vesti iz sveta sporta na jednom mestu.23:25 - Meklaren ne želi da podnese ostavkuMenadžer Njukasla Stiv Meklaren odbio je da podnese ostavku posle poraza svog tima od Bornmuta. Njukasl je izgubio na svom terenu 3:1 u 29. kolu Premijer lige. "Svrake" su trenutno pretposlednje na tabeli sa 24. boda. "Na drugim ljudima je da odluče. Bio sam u ovakvoj situaciji nekoliko puta. To su opasnosti koje nosi ovaj posao, a posebno u ovom klubu, ove sezone. Razumem reakciju navijača. Razumem frustracije, mislim o tome cele sezone. Bilo je uspona padova", rekao je Meklaren posle reakcije navijača, koji su zatražili njegovu ostavku.22:48 - Ranijeri: Ne znam ko je iza nasMenadžer Lestera Klaudio Ranijeri rekao je da njegovoj ekipi predstoji velika u borba za trofej Premijer lige. Lester ima pet bodova više od drugoplasiranog Totenhema, osam od Arsenala i deset od Mančester Sitija. "Znam da je ovo dobar momenat za nas, ima još devet utakmica, svaka je teška. Ne znam ko je iz nas, želim da trčim veoma, veoma bzo. Ne znam koliko bodova je potrebno da bismo osvojili titulu. Na početku sezone sam rekao da moramo da osovjimo jedan bod više u odnosu na prošlu, a sada se borimo za nešto posebno", rekao je Ranijeri.22:20 - Hetafe i Sevilja nerešeno, Viljareal poražen posle tri mesecaFudbaleri Hetafea i Sevilje odigrali su danas 1:1 u 28. kolu španske Primere, tako da se situacija u borbi za mesta koja vode u Evropu nije previše promenila. Sevilja je peta, sa 45 bodova, tri više od Selte i osam manje od Viljareala. Selta je danas izgubila od Reala u Madridu 1:7, dok je "žuta podmornica" neočekivano kod kuće poražena od Las Palmasa 0:1. Hetafe je 16. i ima bod više od Rajo Valjekana i Granade i tri boda više od Hihona, a sve te tri ekipe imaju meč manje.Sevilja povela; golom Evera Banege u 79. minutu, a Hetafe je izjednačio sedam minuta kasnije pogotkom Emilijana Velaskesa.Viljareal je pretrpeo prvi prvenstveni poraz još od 29. novembra i serije od 15 mečeva bez poraza u Primeri. Ekipa koja ima drugu najbolju odbranu u ligi poražena je golom Džonatana Vijere u 30. minutu. To je bio 19. gol koji je "žuta podmornica" primila u prvenstvu ove sezone. Jedino je Atletiko Madrid primio manje - 11. Las Palmasu je to bila treća uzastopna pobeda i sada se popeo na 14. mesto tabele.21:40 - Zidan srećan zbog četiri gola RonaldaTrener Real Madrida Zinedin Zidan rekao je da je srećan kada vidi da Kristijano Ronaldo postiže golove. Real je pobedio Seltu 7:1, a Portugalac je postigao četiri gola za svoj tim. "Razgovarali smo u svlačionici na poluvremenu i dogovorili neke stvari. Bili smo mnogo agresivniji i lakše smo zato stvarali prilike. Kristijano je bio fantastičan. Publika je ovde veoma zahtevna, ali on je i te kako u stanju da postigne četiri gola. To je jedan od razloga zašto je jedinstven", rekao je Zidan i dodao: "Ja nisam nikada postigao četiri gola na jednoj utakmici pa ne znam kakav je to osećaj, ali srećan sam kada vidim Ronalda da to čini".21:15 - Hidink postavio rekord u Premijer ligiMenadžer Čelsija Gus Hidink postavio je novi rekord Premijer lige. Holanđanin je postao prvi menadžer koji od preuzimanja neke ekipe nije izgubio na prvih 12 utakmica. Čelsi je remizirao sa Stoukom 1:1, pa je trenutno 10. na tabeli sa 40 bodova. Čelsi je u tih 12 utakmica ostvario pet pobeda i čak sedam remija.20:40 - Bez golova u nemačkom derbijuFudbaleri Borusije Dortmund i Bajern Minhena odigrali su danas 0:0 u 25. kolu Bundeslige, tako da je poredak na tabeli ostao nepromenjen. Bajernu je ovo bio treći remi u sezoni, ali i druga uzastopna utakmica u kojoj nije pobedio. Šampion Nemačke je na prvom mestu sa 63 boda, pet više od Borusije. Bavarci su danas bili aktivniji i stvorili su više šansi, ali su oba tima imala svoje dobre prilike u dinamičnom i zanimljivom meču.20:20 - Lester pobedom u Votfordu iskoristio londonski remiFudbaleri Lestera iskoristili su slabije rezultate svojih rivala i povećali prednost na vrhu tabele Premijer lige, pošto su danas u gostima pobedili Votford sa 1:0. Lester je sada prvi sa 60 bodova, pet više od Totenhema i osam više od Arsenala, londonskih timova koji su ranije danas odigrali 2:2. Mančester siti je četvrti sa 50 bodova i utakmicom manje. Votford je ostao na 12. mestu, sa 37 bodova. U prvom poluvremenu današnje utakmice na Vikaridž roudu nije se dešavalo skoro ništa, a jedino je napadač gostiju Džejmi Vardi imao jednu polupriliku šutem iz daljine Jedini gol postigao je Rijiad Mahrez u 56. minutu, kada se dokopao lopte na ivici šesnaesterca, odmah šutirao i pogodio leve rašlje.

19:53 - Pelegrini: Zaslužena pobedaTrener Mančester sitija Manuel Pelegrini rekao je da su njegovi fudbaleri morali da budu strpljivi protiv Aston Vile, kao i da im se to na kraju isplatilo jer je tim pobedio sa 4:0, a sve golove je postigao u drugom poluvremenu."Bilo je jako važno da budemo strpljivi, jer smo u prvom poluvremenu stvaraili šanse i dominirali, tako da je trebalo samo da ubrzamo meč. Očekivali smo tešku utakmicu, a na početku meča smo bili ispod svog nivoa, ali smo uneli promene koje je trebalo", rekao je Pelegrini. Siti je trenutno četvrti na tabeli, ali Pelegrini je ocenio da prvenstvena trka nije završena. "Mislim da će ostali timovi izgubiti mnogo bodova, jer je sezona vrlo neizvesna. U poslednjih šest kola pritisak će najviše biti na drugim timovima, tako da moramo da nastavimo da igramo ovako. Naše iskustvo je vrlo važno, navikli smo da izlazimo na kraj sa pritiskom na kraju sezone. Siguran sam da će ostali timovi zbog pritiska gubiti bodove", rekao je Pelegrini. 19:30 - Srbi se nisu proslavili na SP u biatlonuSrpski biatlonac Emir Hrkalović zauzeo je danas 99. mesto u sprintu na 10 kilometara na Svetskom prvenstvu u norveškom Holmenkolenu, dok je Dejan Krsmanović u cilj ušao kao poslednji 102. Hrkalović je ostvario rezultat od 31 minuta, 54 sekunde i dve desetinke, uz tri promašaja na strelištu (1+2), a Krsmanović je stazu prešao za 32 minuta, 41 sekundu i pet desetinki, promašivši pet meta (4+1). Zlatnu medalju u sprintu osvojio je Francuz Martan Furkad vremenom od 25:35,4 minuta, srebrom se okitio Ole Ejnar Bjerndalen iz Norveške sa 26:02,3, dok je bronza pripala Ukrajincu Sergeju Semjonovu sa 26:03 minuta. Takmičenja na Svetskom prvenstvu u biatlonu završavaju se 13. marta.19:15 - Monpelje odoleo PSŽ-uFudbaleri Pari Sen Žermena odigrali su danas na svom terenu 0:0 sa Monpeljeom u 29. kolu francuske Lige 1, i tako prvi put od početka sezone vezali dve utakmice bez pobede.Trener "svetaca" Loran Blan izveo je kombinovani sastav pred duels sa Čelsijem u Ligi šampiona ove nedelje, ali ti igrači nisu uspeli da slome otpor Monpeljea, 14. tima na tabeli. PSŽ ima 24 boda prednosti u odnosu na drugoplasirani Monako i 31 više od trećeplasiranog Kaena. Parižani su u prošlom kolu pretrpeli prvi poraz u sezoni kada su izgubili u gostima od Olimpik Liona sa 2:1. Šampion Francuske u poslednje četiri utakmice ima samo jednu pobedu, ali PSŽ-u je trenutno prioritet Liga šampiona.

19:00 - Real počistio SeltuFudbaler Real Madrida Krisitijano Ronaldo predvodio je svoj tim sa četiri gola do pobede nad Seltom od 7:1 u 28. kolu španske Primere. Real sada ima bod manje od Atletiko Madrida, koji sutra igra u gostima protiv Valensije, i devet bodova manje od prvoplasirane Barselone, koja ima meč manje. Selta je na šestom mestu tabele. Ronaldo je sa ova četiri gola izbio na prvo mesto liste strelaca Primere, sa 27 pogodaka, dva više od Luisa Suaresa iz Barselone. Na trećem mestu, sa po 19 golova nalaze se Karim Benzema i Lionel Mesi, koji je u petak postigao het-trik u trijumfu nad Rajo Valjekanom. Pepe je danas postigao jedini gol u prvom poluvremenu, a u drugom se razgoropadio Ronaldo. Kapiten portugalske reprezentacije je prvo povisio na 2:0 iskoristivši prostor koji mu je ostavila odbrana Selte, a onda je iz slobodnog udarca povisio na 3:0. Ijago Aspas smanjio je na 3:1 kada je primetio da je Kejlor Navas istrčao, a onda ga je sjajno lobovao. Samo dva minuta kasnije, Isko je sjajno prošao po levoj strani i onda dodao Ronaldu u šesnaesterac, koji je samo prosledio loptu u praznu mrežu. Prva zvezda Reala pokazao je kompletne golgeterske sposobnosti kada je posle kornera glavom smestio loptu u mrežu za 5:1. Na 6:1 povisio je Hese sjajnom solo akcijom i završetkom, a konačni rezultat postigao je Garet Bejl, takodje sjajnom solo akcijom.18:30 - Siti pregazio Aston ViluFudbaleri Mančester sitija prekinuli su seriju od tri uzastopna poraza, pošto su danas na svom terenu pobedili Aston Vilu sa 4:0 i tako došli na četvrto mesto tabele.Ranije danas, Totenhem i Arsenala odigrali su 2:2 i tako zadržali svoje pozicije na drugom, odnosno trećem mestu. Siti ima meč manje i dva boda manje od Arsenala i pet manje od Totenhema. Lester je prvi i trenutno igra protiv Votforda. Serhio Aguero postigao je dva gola za Siti, a strelci su bili još i Rahim Sterling i Jaja Ture. Čelsi je posle tri vezane pobede danas odigrao 1:1 sa Stoukom na domaćem terenu. Vest Hem je izbio na peto mesto posle pobede u gostima nad Evertonom od 3:2."Čekićari" sada imaju dva boda više od Mančester junajteda, koji sutra igra u gostima protiv Vest Bromviča. Everton je u zabavnoj utakmici poveo u 13. minutu golom drugog strelca Premijer lige Romelua Lukakua, ali je prvo poluvreme završio sa 10 igrača, pošto je Kevin Miralas u 34. minutu dobio drugi žuti karton i morao je da izađe. Aron Lenon je u 56. minutu povisio na 2:0. Meč je mogao da ima sasvim drugačiji tok da je Lukaku u 69. minutu pogodio penal, ali je od tog trenutka Vest Hem zaigrao bolje i u poslednjih desetak minuta došao do pobede. Goleadu je otvorio Mikail Antonio u 78. minutu, da bi tri minuta kasnije Dijafra Sako izjednačio, a onda je u 90. minutu Dimitri Pajet doneo pobedu Vest Hemu.18:00 - Važna pobeda Šalkea, poraz MenhengladbahaFudbaleri Šalkea pobedili su danas na gostovanju Keln sa 3:1 u 25. kolu Bundeslige i tako zabeležili važan trijumf u borbi za plasman u Ligu šampiona.Strelci za Šalke bili su Klas-Jan Huntelar, Maks Mejer i Franko Di Santo, dok je gol za domaćina dao Leonardo Bitenkur. Šalke je prestigao Borusiju Menhengladbah na četvrtom mestu nemačkog prvenstva. Klub iz Gelzenkirhena sada ima 41 bod. Borusija, koja je peta sa dva boda manje od Šalkea, poražena je u gostima od Volfsburga sa 2:1. Golove za Volfsburg su dali Julijan Draksler i Maks Kruze, a za Borusiju Rafael.Volfsburg je sedmi na tabeli Bundeslige sa 37 bodova, jednim više od Bajer Leverkuzena, koji je osvojio bod posle tri uzastopna poraza. Augsburg je na svom stadionu vodio 3:0 uz het-trik Ko Ja-Čeola. Ipak, zaostatak su smanjili Karim Belarabi i Pol Verheg autogolom, a izjednačujući pogodak dao je iz penala Hakan Čalhanoglu u drugom minutu sudijske nadoknade. Štutgart je bio ubedljiv protiv Hofenhajma, pošto je pobedio sa 5:1, za plasman na 10. mesto na tabeli.Jedan od strelaca za Štutgart bio je srpski reprezentativac Filip Kostić, koji je pored gola zabeležio i asistenciju.Frankfurt i Ingolštat su igrali nerešeno 1:1, dok je Verder Bremen na svom stadionu sa 4:1 savladao Hanover.17:45 - Poketino: Razočaran sam, bili smo boljiMenadžer Totenhema Maurusio Poketino rekao je da je razočaran remijem sa Arsenalom, jer je njegova ekipa zaslužila pobedu. Dve ekipe odigrale su 2:2 na Vajt Hart Lejnu u 29. kolu, Totenhem je imao gol prednosti i igrača više tokom većeg dela drugog poluvremena, ali bod ekipi Arsena Vengera doneo je Aleksis Sančes. "U prvom poluvremenu primili smo gol, iako smo mi zaslužili da povedemo. Posle 2:1 za nas, mogu da kažem da sam razočaran krajnjim rezultatom, jer smo imali i igrača više. Ali moramo biti i srećni, jer smo u poslednjoj Arsenalovoj akciji, kada je Ramzi bio u prilici, mogli i da izgubimo. Ipak, ako analizirate utakmicu, mi smo igrali mnogo bolje od njih. Njihov drugi pogodak, koji je postigo Sančes bio je naša greška.Razočarani smo jer smo izgbuili dva boda, uvek je teško igrati protiv Arsenala u velikom derbiju. Imamo dva boda manje od lidera, moramo da budemo fokusirani do samog kraja, pred nama je još devet kola, ali sada razmišljamo o Ligi Evrope u četvrtak", rekao je Poketino.17:30 - Venger: Upozorio sam Kokelana na poluvremenuMenadžer Arsenala Arsen Venger otkrio je da je upozorio Fransisa Kokelana na poluvremenu duela sa Totenhemom. Londonski derbi na Vajt Hart Lejnu završen je rezultatom 2:2, a Kokelan je napravio veliku grešku pošto je u 55. minutu nepotrebno zaradio drugi žuti karton prvi vođstvu Arsenala 1:0. Usledio je preokret domaćina, ali je tim Arsena Vengera izvukao bod golom Sančesa. "On zna da je napravio veliku grešku. Upozorili smo ga na poluvremenu. Želeo je dobro i pogrešno je startovao. Mora brzo da nauči iz ove greške. Na najvišem nivov ovo ne sme da se dešava. Ne mogu da se žalim. Mogu da se žalim što Dajer nije isključen. Mislim da bi sudija trebalo da dođe na konferenciju posle utakmice takođe i objasni nam to", rekao je Venger.

17:00 - IFAB uvodi video snimke u toku meča i narandžasti kartonBord Međunarodne fudbalske asocijacije (IFAB) odobrio je da sudije ubuduće kao probu koriste video snimke tokom spornih detalja na utakmicama, saopštila je FIFA. IFAB smatra da će taj revolucionarni potez doneti na tačnosti sudijskih odluka, kao i da će se kao proba sprovoditi do sezone 2017/2018. Plan je da se polako uvode i "trostruka kazna", što podrazumeva uvođenje narandžastog kartona kao znak upozorenja pred isključenje. Veliki zagovornik inovacija u fudbalu, koje bi trebalo da se koriste od 1. juna, je i novi predsednik FIFA Đani Infantino.Do sada je 13 nacionalnih šampionata izrazilo želju za testiranjem.

16:13 - Voždovac "četvorkom" do pobede protiv MladostiFudbaleri Voždovca ubedljivo su savladali na svom terenu ekipu Mladosti iz Lučana sa 4:1 (3:0) na otvaranju 25. kola Superlige Srbije. Beogradski tim sve dileme rešio je u prvom poluvremenu kada je stekao tri gola prednosti i tako se dodatno približio plej-ofu, pošto sada deli šestu poziciju na tabeli sa Partizanom. Tri gola za Voždovčane delo je Nenada Marinkovića u 16, 38. i 51, upisao se i Obiora Odita u 17, dok je za goste jedini strelac bio rezervista Miloš Bajić u 74. minutu. Sjajno je funkcionisao bivši tandem Partizana Marinković - Odita, a snažni Nigerijac je pridodao i dve asistencije. Vredi istaći da je najbolji srpski sudija Milorad Mažić zbog povrede morao da napusti teren u finišu prvog dela igre.

14:40 - Srpskim futsalerima 50.000 evra zbog uspeha na EPFudbalski savez Srbije nagradio sa 50.000 evra futsal reprezentaciju Srbije posle najvećeg uspeha u istoriji i četvrtog mesta na prvenstvu Evrope u Beogradu. FŠ je odluku da nagradi futsalere i članove stručnog štaba doneo na sednici Izvršnog odbora u Staroj Pazovi. Izabranici Ace Kovačevića 22. marta dočekuju Portugaliju u baražu za Svetsko prvenstvo u Kolumbiji u Areni, dok je revanš 12. aprila u Lisabonu.

14:10 - Džajić kandidat za najbolji tim Evrope ikadaLegenda Crvene zvezde i zvanično najbolji srpski fudbaler u istoriji Dragan Džajić našao se u konkurenciji za idealni tim svih vremena na Evropskim prvenstvima. Počasni predsednik Zvezde nominovan je među 50 igrača u anketi na sajtu UEFA, gde mogu da glasaju svi posetioci. Džajić je 1968. godine bio najbolji strelac i igrač šampionata Evrope, kada je Jugoslavija osvojila drugo mesto.

13:30 - Udovičić odao priznanje Zavodu za sport i medicinuMinistar omladine i sporta Vanja Udovičić odao je priznanje Zavodu za sport i medicinu zbog 60. godišnjice od osnivanja, poručivši da će biti pravi nacionalni centar srpskim sportistima i rekreativcima. "Najava 60. godina duge tradicije je za respekt, u bilo kojoj sferi, a posebno Zavoda koji je imao udeo u uspesima sportista. Napravio je primer drugima jer strani sportisti dolaze da vide kako radi Zavod i kako država ulaže u lekarski sistem. Prava uloga je vidljiva kada se otkriju mogući problemk i spase životi", rekao je Udovičić na konferenciji za medije u hotelu Trim. On je dodao da je cilj da se pokaže da sport ne sme da bude finansijski nepristupačan, posebno deci. "Zavod je prošle godind obavio 12.000 pregleda, 10.000 analiza i praktično brine o svakom sportisti. Proglasili smo zavod za nacionalni trening centar, što je nedostajalo ranijih godina", poručio je Udovičić i slikovito objasnio kako je svojevremeno sam bio na pregledima u Zavodu. "Imao sam devet godina kada sam došao na pregled, a stručnjaci su mi rekli da ću biti visok 195 centimetara. Znam da su tu vest u kući svi primili sa nevericom. Ipak, ispostavilo se da su oni bili na kraju u pravu". Direktor Zavoda za sport i medicinu Goran Bojović zahvalio se ministartstvu omladine i sporta i Udovičiću jer su prepoznali značaj institucije. "Čast mi je i zadovoljstvo što je Zavod kroz 60 godina menjao osnivače i imena, ali osnovna delatnost je briga o perspektivnim sportistima, a novim Zakonom postao nacionalni trening centar. Planovi su jasni, težimo ka modernizaciji, zaključio je Bojović. Zavod je formiran 9. marta 1956. godine, kada je tadašnji saziv Skupštine SFRJ doneo odluku da se oformi Jugoslovenski zavod za fizičku kulturu, a Uredbu je potpisao lično tadašnji predsednik Josip Broz Tito.12:50 - BSS: Želimo Hukića u Riju, doneo bi nam medaljuBokserski savez Srbije izdao je saopštenje u kojem navodi da bi voleo da svetski šampion Muamer Hukić nastupi pod nacionalnom zastavom na Olimpijskim igrama u Riju, ali da to sada nije poznato zbog propisa Svetkse bokserske organizacije (AIBA). Rođeni Sjeničanin nedavno je izražio želju da boksuje za Srbiju u Riju, a u junu će biti poznato da li će imati takvu mogućnost. "Još uvek nije poznato da li će profesionalnim bokserima biti dozvoljeno da se takmiče u Riju. Svetska bokserska organizacija (AIBA) otvorila je ovu temu na sastanku svih komisija nedavno održanom u Mančesteru. S tim u vezi, zakazan je vanredni kongres koji je planiran za jun i sve će tada biti poznato", navodi se u saopštenju. BŠ poručuje da će učiniti sve da Hukić u Riju predstavlja Srbiju, ukoliko se ukaže takva šansa. "Bespotrebno je isticati da bi nama bila velika čast da jedan sportista kao što je Muamer Hukić brani boje Srbije. Imali smo predstavnika na prošlim Olimpijskim igrama i bilo bi dobro za naš sport i zemlju da tako bude i ove godine. Muamer Hukić je svakako bokser koji bi u kategoriji do 91 kg mogao da ostvari zapažen rezultat i vrlo verovatno našem olimpijskom timu donese još jednu medalju više".

12:00 - Klop: Markoviću dobićeš šansu, sve je na tebiMenadžer Liverpula Jirgen Klop ponovio je da će pružiti šansu Lazaru Markoviću da pokaže da zaslužuje mesto u slavnom engleskom timu. Marković trenutno igra na jednogodišnjoj pozajmici u Fenerbahčeu, ali nemački stručnjak smatra da je njegov prethodnik Brendan Rodžers napravio grešku što ga je pustio. "Pre početka sezone reći ću mu "dobrodošao, sve je sada na tebi". To je tako u fudbalu, ukoliko želi da se vrati u Liverpul dobiće šansu. Nemamo veliki izbor na krilnim pozicijama i potrebna nam je veća konkurencija, pogotovo zbog Evropskog prvenstva. Imaće mnogo vremena jer su duge pripreme da pokaže šta zna", rekao je Klop, a prenose engleski mediji. Marković je 2014. godine prešao iz Benfike u Liverpul za 20 miliona funti, ali nije supeo da se izbori za ozbiljniju minutažu. Bivši fudbaler Partizana je ove sezone u Fenerbahčeu postigao dva gola na 20 utakmica u svim takmičenjima.

11:10 - Rekord u mačevanju postavljen u Novom SaduNa Spensu je, u okviru Evropskog prvenstva u mačevanju za juniore i kadete, postavljen svetski rekord u najdužoj ekipnoj borbi.Tokom 12 sati neprestanog mačevanja, od 7 do 19 časova, borilo se 187 takmičara. Pored takmičara sa EP, učestvovali su i Novosađani, među kojima je bilo i mnogo aktivnih i bivših sportista. Iako rezultat nije bio u prvom planu, plava ekipa je pobedila crvenu rezultatom 803:800. Postavljanju rekorda prisustvovali su i predstavnici svetske i evropske mačevalačke federacije, kao i članica Međunarodnog olimpijskog komiteta i bivša svetska prvakinja Klaudija Bokel. - Ono što je nama i bio cilj jeste to da smo privukli pažnju svetske i evropske federacije, a još nam je draže što su i naši sugrađani pokazali veliko interesovanje i oprobali se u jednom od najstarijih olimpijskih sportova, bez obzira na pol i dob. Ovo je bila idealna prilika da u Novom Sadu, ali i našoj zemlji, promovišemo mačevanje - rekao je izvršni direktor šampionata Veselko Dumitrov.

10:20 - Pelegrini ostaje na OstrvuMenadžer Mančester sitija Manuel Pelegrini po svemu sudeći ostaje i naredne sezone u Engleskoj, pošto je za njegove usluge ozbiljno zainteresovan Njukasl.Jedini uslov je da popularne Svrake ove sezone izbore opstanak u Premijer ligi. Osmi Njukasla za Pelegrinija su zainteresovani klubovi iz Primere i Serije A.

09:30 - NBA: Poraz Denvera u poslednjoj sekundi, Jokić 15 poenaSrpski košarkaš Nikola Jokić ostvario je još jedan "dabl-dabl" u NBA ligi, ali ni to nije pomoglo Denveru da izbegne poraz od Bruklina 121:120 posle produžetaka. Jokić je za 34 minuta na parketu Nagetsa postigao 15 poena (6/14 iz igre), uhvatio 12 skokova, uz četiti asistencije i blokadu. Goste su do trijumfa došli košem Bruka Lopeza u poslednjoj sekundi, koji je meč završio sa 20, a efikasniji od njega bio je samo Markel Braun sa 21 poenom. Kod Denvera Mudiaj je dao 25, a Alis Heris 21 koš. Nemanja Bjelica je posle povrede presedeo meč na klupi u porazu Minesote od Milvokija 116:101. Bakse je do pobede predvodio Janis Antentokunmpo sa 27 poena, uz 12 asistencija i devet skokova, dok je najefikasniji bio Kris Midlton sa 32. Veče između petka i subote obeležio je Damijan Lilard jer je, uprskos porazu od Toronta 117:115, ubačio čak 50 poena Reptorsima. Rezultati: Šarlot - Indijana 108:101 Orlando - Finiks 84:102 Filadelfija - Majami 102:112 Boston - Njujork 105:104 Toronto - Portland 117:115 Klivlend - Vašington 108:83 Memfis - Juta 94:88 Milvoki - Minesota 116:101 Denver - Bruklin 120:121 LA Lejkers - Atlanta 77:106

08:40 - Kaparos menja Del Boskea na klupi ŠpanijeHoakin Kaparos glavni je kandidat da posle prvenstva Evrope na mestu selektora fudbalske reprezentacije Španije zameni odlazećeg Visentea Del Boskea.List As piše je predsednik Fudbalskog saveza Španije Anhel Marija Viljar odustao od namere da promeni odluku Del Boskea o odlasku, zbog čega mu je prvi pik Kaparos.Španski savez veruje da bi bivši trener Sevilje, Viljareala i Bilbaa bio dobar potez jer voli rad sa mladjim igračima, a upravo se očekuje smena generacija u reprezentaciji."Voleo bih da Del Boske nastavi posao, ali bila bi mi čast da ga nasledim. To bi mi bio najveći izazov u karijeri nakon što sam 15 godina vodio timove u Primeri. Imam prijateljske odnose sa Savezom i neću se dvoumiti ukoliko mi Viljar ponudi funkciju selektora", rekao je Kaparos za As. Pored Kaparosa, na listi se nalaze Ernesto Valverde iz Bilbaa, Pako Himenes iz Rajo Valjekana i Unaiji Emeri, ali sva trojica imaju čvrste ugovore sa klubovima. Iskusni stručnjak nema angažman od januara kada je dobio otkaz u Granadi, a isto je prošao u poslednja dva kluba (Levante, Majorka). Ostaće upamćeno da je u sezoni 2013/2014 sa Levanteom bio najprijatnije iznenadjenje u Primeri, kao i jedan od najzaslužnijih za početak uspeha Sevilje od 2000. godine.

08:00 - VESTI KOJE SU OBELEŽILE PRETHODNI DAN MOŽETE PROČITATI OVDE