(VIDEO) NOVI KIKS PLAVACA: Matić asistirao za gol Čelsija, ludi preokret Vest Hema

Sigurna pobeda Sitija

Fudbaleri Vest Hema nastavili su sa podvizima ove sezone, a poslednji su napravili pobedom protiv Evertona (3:2) posle fantastičnog preokreta.

Ekipa Slavena Bilića 15 minuta pre kraja uspela je da nadoknadi dva gola minusa i slavi na Gudisonu golovima Antonija, Sakoa i Pajea. Tim iz Londona sada se nalazi na visokoj petoj poziciji, sa velikim izgledima za plasman u Evropu. Čelsi je još jednom razočarao jer je odigrao samo 1:1 protiv Stouka na Stamfordu, a vođstvo je ispustio pet minuta pre kraja. Nemanja Matić asistirao je Traoreu za jedini gol "plavaca", kao i Dušan Tadić u remiju Sautemptona i Sanderlenda.

Fudbaleri Mančester Sitija ubedljivo su savladali "fenjeraša" Aston Vilu, uz dva pogotka Serhija Aguera.

Rezultati i strelci: Čelsi - Stouk 1:1 (Traore 39. - Dijuf 85), Everton - Vest Hem 2:3 (Lukaku 13, Lenon 56. - Antonio 78, Sako 81, Paje 90+1), Mančester Siti - Aston Vila 4:0 (Ture 48, Aguero 50, 60, Sterling 66), Njukasl - Bornmut 1:3 (Perez 80. - Tejlor 28. autogol, King 70, Denijels 90+2), Sautempton - Sanderlend 1:1 (Van Dajk 90+3. - Defo 85) Svonsi - Norič 1:0 (Sigurdson 61) Ranije danas: Totenhem - Arsenal 2:2 (Aldervild 60, Kejn 62. - Remzi 39, Sančez 79).