(VIDEO) OSVETU SERVIRAO HLADNU: Lukaku razbio Čelsi i odveo Everton u polufinale FA kupa

Plavci definitivno bez trofeja

Fudbaleri Evertona pobedili su Čelsi 2:0 (0:0) u četvrtfinalu FA kupa i plasirali se u polufinale.

Strelac oba gola za domaćina na "Gudison parku" bio je Romelu Lukaku. Sjajni belgijski napadač bio je pod ugovorom sa Čelsijem od 2011. do 2014, ali nije dobio priliku. Sada je "plavcima" servirao slatku osvetu.

Lukaku je u 77. minutu posle slaloma kroz odbranu zatresao mrežu Čelsija, a samo pet minuta kasnije je ponovo savladao golmana Kurtou otklonivši svaku dilemu oko pitanja pobednika. Pre postizanja drugog gola Lukaku se našao u sumnjivoj poziciji, "plavci" su tvrdili da je Lukaku bio u ofsajdu, ali je sudija priznao gol.

Lukaku je ove sezone postigao 25 golova u svim takmičenjima.

Ubrzo zatim Čelsi je ostao sa desetoricom jer je Dijego Košta dobio drugi žuti karton. Nervozni napadač se zakačio sa Berijem, koji ga je prethodno faulirao. Nešto kasnije, u 87. minutu, i Beri je dobio drugi žuti karton.

Branislav Ivanović odigrao je ceo meč u timu Gusa Hidinka, koji je šansu ukazao i Nemanji Matiću, ali ga je zamenio u 82. minutu.

Na ovaj način Čelsi je ostao bez ijednog trofeja, jer titulu sigurno neće odbraniti, a nedavno je eliminisan i iz Lige šampiona, od Pari Sen Žermena.

Everton se u polufinalu pridružio Kristal Palasu koji je juče kao gost sa 2:0 savladao Reding, člana Čempionšipa.

U preostalim četvrtfinalima sutra se sastaju Arsenal - Votford i Mančester junajted - Vest Hem.

FA CUP Everton vs Chelsea FC 2-0 All goals... by ak-productions