BLOG UŽIVO: Inzagi novi trener Lacija

NAJNOVIJE INFORMACIJE IZ SVETA SPORTA

Sve o sportskim dešavanjima na jednom mestu, najnovije informacije, rezultati, najave predstojećih događaja

BEOGRAD - Dobrodošli na Kurir sport! Pratite najnovije vesti iz sveta sporta na jednom mestu.

11:28 - Inzagi novi trener LacijaFudbalski klub Lacio otpustio je danas trenera Stefana Piolija, posle poraza u gradskom derbiju od Rome sa 1:4, a ekipu će preuzeti Simone Inzagi. "Fudbalski klub Lacio saopštava da je Stefan Pioli razrešen dužnosti trenera. Prvi tim će biti poveren gospodinu Simoneu Inzagiju", navodi se u saopštenju Lacija. Navijači su tokom sezone kritikovali Piolija zbog slabih rezultata, a ekipa se posle 31 utakmice u Seriji A nalazi na osmom mestu na tabeli sa 42 boda. Roma je treća na tabeli sa 63 boda. Simone Inzagi je tokom karijere igrao za Lacio, a do sada je trenirao omladinski tim tog kluba.11:10 - Pobede Viljareala i SosijedadaFudbaleri Viljareala pobedili su večeras na gostujućem terenu Eibar sa 2:1, u utakmici 31. kola španskog prvenstva i prekinuli niz od četiri utakmice bez pobede. Viljareal je poveo u 22. minutu golom Andera Kape, a izjednačio je Lopes u 35. minutu. Pobedu gostujućem timu doneo je Roberto Soldado u 50. minutu. Viljareal se posle 16. prvenstvene pobede učvrstio na četvrtom mestu na tabeli sa 57 bodova. Eibar je u poslednjih sedam utakmica bez pobede i zauzima deveto mesto na tabeli sa 38 bodova. Fudbaleri Real Sosijedada pobedili su na gostujućem terenu Sevilju sa 2:1. Sosijedad je poveo u drugom minutu golom Markela Berhare, a vođstvo je duplirao u 4. minutu preko Gžegoža Krihovjaka, koji je postigao autogol u 34. minutu. Jedini gol za domaće postigao je Kevin Gameiro u 51. minutu iz jedanaesterca. Sevilja je tako prekinula seriju od 13 uzastopnih pobeda na domaćem terenu. Sosijedad je ostvario 10. prvenstvenu pobedu i zauzima 10. mesto na tabeli sa 38 bodova, dok je Sevija posle drugog uzastopnog poraza sedma sa 48 bodova.

23:00 - Van Gal: Ukrali smo pobedu EvertonuTrener fudbalera Mančester junajteda Luj van Gal rekao je da njegova ekipa nije zaslužila pobedu protiv Evertona. Mančester junajted je na svom stadionu pobedio Everton sa 1:0 golom Entonija Marsijala, što je bio 1.000 gol tog kluba u istoriji Premijer lige. "Mislim da je ovo manje-više ukradena pobeda. Nismo igrali toliko dobro. Izgledalo je da igrači nemaju svežinu, iako smo imali nekoliko dana da se pripremimo. Nikada ne znate u kakvom stanju će se igrači vratiti posle pauze zbog obaveza reprezentacija. Postigli smo lep gol i zadovoljan sam pobedom, ali Everton je mogao da postigne dva gola i mislim da smo mi danas bili srećniji", rekao je Van Gal. Van Gal je dodao da Everton nije igrao kako je očekivao, zbog čega je ekipa morala da promeni igru u drugom poluvremenu. "Ipak, igrali smo mnogo lošije protiv nekih drugih ekipa ali pobeda je najvažnija stvar. Da smo danas izgubili pobeda protiv Mančester sitija ne bi vredela. Sada smo još u igri i do kraja imamo četiri utakmice na Old Trafordu", rekao je on. Junajted je peti na tabeli sa 53 boda i ima bod manje od Sitija na četvrtom mestu, koje vodi u kvalifikacije u Ligu šampiona. 22:33 - Borbe u oblasti Nagorno-Karabah neće uticati na organizaciju trke F1Ministarstvo omladine i sporta Azerbejdžana saopštilo je da borbe u oblasti Nagorno-Karabah neće uticati na organizaciju trke F1 u Bakuu. Prva trka u istoriji Azerbejdžana, za Veliku nagradu Evrope, na programu je 19. juna u Bakuu. Najmanje 30 vojnika i jedan civil poginuli su u subotu u žestokim sukobima koji su izbili između snaga Azerbejdžana i Jermenije u separatističkoj oblasti Nagorno-Karabaha oko koje se decenijama spore dve zemlje. Obe strane krive jedna drugu za iznenadni porast nasilja, koje se odvija na oko 250 kilometara od glavnog grada Azerbejdžana, Bakua."Borbe neće imati uticaja na događaje kojima će Azerbejdžan biti domaćin, uključujući i trku Formule 1. Azerbejdžan se uvek po najvišim standardima brine za bezbednost sportista, turista, navijača i svih učesnika", rekla je portparolka ministarstva omladine i sporta Azerbejdžana Samaja Mamadova.22:05 - Kik bokseri Niša najbolji u Novom PazaruTrener Kluba borilačkih sportova Novi Pazar Husein Dupljak ocenio je da su na prvenstvu Srbije za seniore A klase i kadete u tom gradu viđene odlične borbe u disciplini lou-kik. "U ringu su se pojavili mnogi reprezentativci, a jedino je poseta na tribinama bila nešto slabija. Šteta, momci i devojke su prikazali vrhunsko umeće", ocenio je Dupljak. Najviše uspeha na državnom prvenstvu imali su članovi kik boks kluba Niš, ispred domaćeg Novog Pazara i trećeplasiranog kik boks kluba Crvena zvezda Delije. Za najboljeg seniora na takmičenju proglašen je Nišlija Novak Radulović, dok je mladi Pazarac Amil Batkić bio bez premca u uzrastu kadeta.21:45 - Aleksandra Krunić pobedila Jovanu JakšićSrpska teniserka Aleksandra Krunić plasirala se u glavni žreb WTA turnira u Čarlstonu. Krunićeva je u poslednjem kolu kvalifikacija pobedila zemljakinju Jovanu Jakšić 6:0, 6:2. WTA turnir u Čarlstonu igra se za nagradni fond od 753.000 dolara.

21:20 - Inijesta: Boli nas, ali gledamo ka Ligi šampionaFudbaler Barselone Andres Inijesta izjavio je da poraz u klasiku od Reala boli, ali da tim sada mora da se koncentriše na Ligu šampiona. "Moramo da analiziramo stvari koje nismo dobro radili, ali sada imamo novi motiv, novo takmičenje. Boli nas poraz, ali već mislimo o Atletiku i Ligi šampiona“, rekao je Inijesta. Katalonci su i dalje prvi na tabeli Primere sa šest bodova više od Atletika i sedam više od Reala. "Boli nas sve što se nismo dodatno udaljili, ali ovo je liga koja je neizvesna do kraja, sve opcije su otvorene, ali i dalje smo u najboljoj poziciji. Kada smo vodili 1:0, nismo dovoljno kontrolisali ritam i nismo se dobro pozicionirali na terenu", dodao je Inijesta.20:55 - Mihajlović ljut na igrače, poslao ih u karantinTrener Milana Siniša Mihajlović rekao je da je nezadovoljan igrom svojih fudbalera u današnjem porazu od Atalante u prvenstvu i dodao da će ekipa biti u karantinu do utakmice sa Juventusom naredne nedelje. Milan je izgubio u Bergamu protiv Atalante sa 1:2 i osvojio je samo dva boda u poslednje četiri utakmice. "Dva boda u četiri utakmice, to je neprihvatljivo. Izvinjavam se navijačima i preuzimam odgovornost. Sada ćemo ići u karantin dok se situacija ne poboljša. Upozorio sam ekipu da stvari moraju da budu drugačije. U fudbalu ništa ne može da se uzme zdravo za gotovo. Sada moramo da pazimo šta rade ekipa iza nas, a ide nam utakmica sa Juventusom. Moramo da igramo sa pravim stavom", rekao je Mihajlović. "Idemo u karantin da pokušamo da pronađemo rešenje. Ako sam posle 31 utakmice u Seriji A i dalje ovde i pričam iste stvari, to znači da postoje slabosti. Očigledno je da postoje oblasti koje čak i treningom i posvećenošću ne možemo da poboljšamo", rekao je bivši selektor Srbije Mihajlović.20:30 - Stefana Veljković MVP završnog turnira Kupa PoljskeSrpska odbojkašica Stefana Veljković proglašena je za najbolju igračicu završnog turnira Kupa Poljske, u kome je trijumfovala njena ekipa Hemik Polisa. Hemik je pobedio Atom Trefl sa 3:1 (19:25, 25:13, 25:21, 26:24), a Veljkovićeva je pored titule MVP celog finala turnira, zaslužila i nagradu za najboljeg blokera. "Jako sam zadovoljna ovom titulom, koja pokazuje da nam je forma u usponu i da i ove godine možemo da verujemo u šampionski trofej", kazala je Veljkovićeva. Stefana Veljković drugu sezonu igra u Hemiku, sa kojim je prošle godine osvojila i titulu šamiona Poljske. 20:10 - Hanover ostao bez treneraFudbalski klub Hanover otpustio je trenera Tomasa Šafa, saopštio je taj bundesligaš. U saopštenju nemačkog kluba navodi se da je ovakva odluka donesena posle "intezivne analize" predsednika kluba Martina Kinda i sportskog direktora Martina Badera. "Odluka nije bila laka. Tomas je uvek bio pedantan i fokusiran na posao, kako bi izvukao najbolje rezultate za ekipu, ali nažalost u poslednje vreme to nije funkcionisalo", rekao je Badar i dodao: "Posle 10. poraza u poslednjih 11 utakmica, shvatili smo da ne želimo da završimo sezonu na takav način, pa smo odlučili da ekipi damo injekciju promenom trenera", dodao je on. Hanover je juče u utakmici 28. kola Bundeslige poražen od Hamburga na svom stadionu sa 0:3. Oni trenutno zauzimaju poslednje, 18. mesto sa 17 bodova, 10 manje od Augsburga, koji je prvi iznad "opasne zone".19:52 - Mota: Aguero i Silva su najopasnijiFudbaler Pari Sen Žermena Tijago Mota označio je Serhija Aguera i Davida Silvu kao najveće pretnje tom klubu u duelima sa Mančester sitijem. PSŽ i Siti se sastaju u sredu u prvom meču četvrtfinala Lige šampiona. Siti u meč ulazi posle ubedljive pobede od 4:0 protiv Bornmuta, dok je PSŽ bio siguran protiv Nice – 4:1. "Siti ima sjajne igrače. Imaju Silvu i Aguera, ako im budemo davali lopte imaćemo probleme. Ključ će biti dobra odbrana, a kada budemo imali loptu, moraćemo da kontrolišemo utakmicu kao i protiv Čelsija. Dobri su sa loptom, ali im je teško kada nemaju posed. Slično kao i mi", rekao je Mota.19:38 - Remi Hofenhajma i KelnaFudbaleri Hofenhajma i Kelna igrali su bez pobednika, 1:1 u meču 28. kola Bundeslige. Gosti su poveli u 69. minutu golom Colera, a izjednačio je Voland u 91. Hofenhajm je 14. na tabeli sa 28 bodova, dok je Keln 11. sa 34.19:20 - Ranijeri sanja tituluMenadžer Lestera Klaudio Ranijeri bio je oduševljen minimalnom pobedom protiv Sautemptona. Lester je pobedio sa 1:0 i šest mečeva pre kraja ima sedam bodova više od drugoplasiranog Totenhema. "Mreža sačuvana, osvojena tri boda, korak po korak. Ovo je fantastično jer dobro znamo da je Sautempton ovde došao sa mnogo samopouzdanja", rekao je Ranijeri i dodao: "Imali su fantastičnu šansu, ali je Simpson fantastično reagovao. Bilo je veoma blizu njega, trčao je i ruka mu je bila veoma blizu telu. Rekao sam igračima da je rođendan vlasniku i da mu je potreban poseban poklon. Kapiten se vratio sa dugačkog putovanja sa reprezentacijom, neverovatno. Uživam kada ne primimo gol. Sanjamo, ako nastavimo da se borimo možemo nešto da uradimo. Važno je da ostanemo mirni sa nogama na zemlji".19:00 - Minimalna pobeda JunajtedaFudbaleri Mančester junajteda pobedili su na svom terenu ekipu Evertona 1:0 u meču 32. kola Premijer lige. Jedini gol na utakmici postigao je Martijal u 54. minutu. Junajted je posle ove pobede peti na tabeli sa 53 boda uz meč manje. Everton je 12. sa 38 bodova uz dve utakmice manje.18:46 - Juniori obezbedili plasman na EPMuška juniorska reprezentacija Srbije obezbedila je učešće na jubilarnom, 25. Evropskom prvenstvu. Meč pre kraja turnira u Vrnjačkoj Banji Srbija je osvojila prvo mesto. Belorusija je pobedila Estoniju sa 3:2, po setovima 31:29, 20:25, 25:17, 22:25 i 15:13, posle 128 minuta igre, pa je jasno da će prvo mesto pripasti Srbiji. Srbija je dobila i Belorusiju i Estoniju, pa meč sa Grčkom nema takmičarski značaj.18:25 - Tramp osvojio Otvoreno prvenstvo KineBritanski igrač snukera Džad Tramp osvojio je danas, drugi put u karijeri, Otvoreno prvenstvo Kine, pošto je finalu u Pekingu pobedio sunarodnika Rikija Voldena sa 10:4. Sedmi snukeraš sveta Tramp je tako osvojio svoju petu titulu koja se boduje za svetsku rang listu, a prvu od 2014. godine i Otvorenog prvenstva Australije. On je prvu titulu u Pekingu osvojio 2011. godine, a to je bila njegova prva rangirajuća titula u karijeri. Volden, 10. igrač sveta, je bolje počeo finalni meč i poveo je sa 3:1, ali je Tramp preokrenuo na 8:3 i bez problema priveo meč kraju. Džad je zaslužio pobedu. U sportu je važno osvajati trofeje, a ja to nisam uspeo. Ali, u poslednje dve nedelje sam pokazao dobre stvari. Poraz boli, ali moram da izvučem pouke i da se vratim jači", rekao je 33-godišnji Volden.

18:10 - Remi Malage i EspanjolaFudbaleri Malage i Espanjola odigrali su danas nerešeno 1:1 u utakmici 31. kola španske Primere. Gosti iz Barselone poveli su u 11. minutu golom Pape Diopa posle kornera koji je izveo Marko Asensio. Malaga je polako preuzimala inicijativu kako je utakmica odmicala, da bi potom u 45. minutu Viktor Sančes skrivio jedanaesterac, koji je realizovao hrvatski fudbaler Duje Čop. Malaga je posle današnje utakmice ostala na osmom mestu sa 40 bodova, dok je Espanjol 12. sa 36.17:50 - Fudbalski savez Sirije želi Murinja za selektora reprezentacijeFudbalski savez Sirije namerava da postavi bivšeg trenera Čelsija Žozea Murinja za selektora reprezentacije. Murinjo je bez posla otkako je prošlog decembra otpušten iz Čelsija zbog loših rezultata, pošto je ekipa u prvih 16 utakmica u Premijer ligi pretrepela devet poraza. Fudbalski savez Sirije poslaće zvaničnu ponudu Murinju da preuzme državni tim. "Posle sastanka predsednika Fudbalskog saveza Sirije Salahudina Ramadana sa visokim zvaničnicima Saveza, odlučeno je da se agenciji trenera Žozea Morinja pošalje zvanična ponuda da preuzme sirijski državni tim", naveo je Fudbalski savez Sirije na svojoj Fejsbuk stranici.17:30 - Menhengladbah deklasirao HertuFudbaleri Borusije Menhengladbah pobedili su danas na svom terenu Hertu sa 5:0 u prvoj nedeljnoj utakmici 28. kola nemačke Bundeslige. Golove za Borusiju postigli su Torgan Azar u 14. i 80. minutu, Andre Han u 60, Patrik Herman u 76. i Ibrahima Traore u 85. Borusija se posle današnje pobede približila trećeplasiranoj Herti na samo tri boda zaostatka, pošto sada imaju 45 bodova.17:10 - Roma nadigrala LacioFudbalerima Rome pripao je rimski derbi jer su nadigrali Lacio sa 4:1 (1:0) u 31. kolu italijanske Serije A. U derbiju bez najvatrenijih navijača oba kluba, Roma je pobedila golovima El Šaravija, Džeka, Florencija i Perotija, dok je počasan gol za nominalnog domaćina dao Parolo. Ekipa Lućana Spaletija ostvarila je četvrti trijumf u poslednjih šest susreta "Derbi dela Kapitelea" i pokazala da je trenutno najbolji tim iz Rima. Za Lacio je ceo meč odigrao srpski defanzivac Milan Biševac, dok je Filip Djorđević ušao u 84. minutu. Roma je tako na najbolji način iskoristilia kikseve Fiorentine i Milana u borbi za treće mesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona. Novi poraz doživeo je Milan Siniše Mihajlovića, sada u Bergamu protiv Atalante posle preokreta - 2:1, dok je u Firenci viđen remi Fiorentine i Sampdorije.

16:45 - Na odbojkaškom Evropskom prvenstvu 24 selekcijeOd 2019. godine na Prvenstvima Evrope u odbojci učestvovaće 24 reprezentacije. Takođe, uvedena je još jedna promena – maksimalan broj organizatora biće četiri zemlje. To je odlučila Evropska odbojkaška federacije (CEV), a do juna će biti pripremljeni predlozi za tehničku organizaciju šampionata.16:20 - Mota: Aguero i Silva su najopasnijiFudbaler Pari Sen Žermena Tijago Mota označio je Serhija Aguera i Davida Silvu kao najveće pretnje tom klubu u duelima sa Mančester sitijem. PSŽ i Siti se sastaju u sredu u prvom meču četvrtfinala Lige šampiona.Siti u meč ulazi posle ubedljive pobede od 4:0 protiv Bornmuta, dok je PSŽ bio siguran protiv Nice – 4:1. „Siti ima sjajne igrače. Imaju Silvu i Aguera, ako im budemo davali lopte imaćemo probleme. Ključ će biti dobra odbrana, a kada budemo imali loptu, moraćemo da kontrolišemo utakmicu kao i protiv Čelsija. Dobri su sa loptom, ali im je teško kada nemaju posed. Slično kao i mi“, rekao je Mota.

15:30 - Piroćanci vode računa o svojim klubovimaPredsednik opštine Pirot Vladan Vasić predstavnicima fudbalskih klubova Opštinske i Okružne lige uručio je sportsku opremu.Oprema je vredna oko milion dinara, a njena nabavka je finansirana iz budžeta opštine.Vasić je rekao da je oprema poklonjena klubovima iz seoskih sredina i gradskih mesnih zajednica koji nemaju dovoljno sredstava."S druge strane, to su možda jedini, dobro organizovani klubovi u ovom delu Srbije kojima je potrebna finansijska pomoć. Izdvojili smo sredstva za više od 20 klubova kojima smo kupili komplet dresova, a svaki klub je dobio i po tri lopte", rekao je Vasić. Prema njegovim rečima, pored toga ove godine opština je iz budžeta izdvojila više od 1,5 miliona dinara za sudije i delegate. Predsednik Okružnog fudbalskog saveza Vidojko Panajotović naveo je da je opština Pirot donela odluku da iz budžeta pomogne svim klubovima obe lige. "Mislim da je to velika stvar za ove klubove jer je nama cilj da se mladi bave sportom. Došlo je i do promena na čelu Opštinskog i Okružnog fudbalskog saveza. Želimo da im pomognemo i uspeli smo da te klubove sačuvamo", rekao je Panajotović.

14:55 - Oglasili se Arsenal, Čelsi i Lester povodom optužbi za dopingNakon optužbi britanskog lekara oglasila su se tri od četiri prozvana fudbalska kluba. Čelsi, Arsenal i Lester su oštro demantovali pisanje "Tajmsa", dok za sada nema reakcije iz Birmingema.Arsenal je u zvaničnom saopštenju rekao da je razočaran pisanjem Tajmsa i da su mumnje nosnovane. Na sličan način oglasio se i Čelsi, koji je dodao da nikada nije sarađivao sa tim doktorom.

14:20 - Remi Bilbaa i GranadeFudbaleri Atletik Bilbaa i Granade odigrali su danas nerešeno 1:1 u prvoj nedeljnoj utakmici 31. kola španske Primere. Atletik je ofanzivno počeo utakmicu, a do prednosti je došao u 28. minutu golom Injiga Lekuea Martineza koji je posle dodavanja Arica Aduriza driblingom izbacio dvojicu čuvara, te udarcem sa ivice šesnaesterca savladao golmana Granade Andresa Fernandesa. Domaćin je mogao u 45. minutu da duplira prednost, ali je Aduriz iz jedanaesterca pogodio stativu. To je jednom najboljih igrača Atletik Bilbaa bio drugi promašeni penal u sezoni. Granada je u drugom delu uspela da uspostavi ravnotežu, a u 77. minutu su stigli do izjednačena preko Adalberta Penjarande koji je na levom boku pokupio centaršut s druge strane i šutem u dalji ugao savladao Gorku Iraizoza. Gosti su do kraja susreta imali još nekoliko dobrih situacija pred golom Iraizoza, ali nisu uspeli da osvoje sva tri boda. Atletik posle 31 odigrane utakmice zauzima šesto mesto sa 48 bodova, jedan manje od šestoplasirane Selte, dok je Granada 17. sa 29, jedan više od Hetafea koji je u zoni ispadanja.

13:40 - Enrike: Pala koncentracija u poslednjih 15 minutaTrener Barselone Luis Enrike rekao je da je njegova ekipa bila nepažljiva u poslednjih 15 minuta derbija sa Real Madridom."U prvom poluvremenu smo kontrolisali utakmicu i imali sve u svojim rukama, ali fudbal je nepredvidiv i ono što se desilo protiv Reala moglo je u bilo kojoj utakmici. Nismo bili dovoljno pažljivi u poslednjih 15 minuta i to nas je koštalo. Ipak, ne mogu da krivim igrače, uskoro imamo meč u Ligi šampiona i moramo napred", rekao je trener Barselone.

13:10 - Smenjen trener FK Jagodine Stevan MojsilovićTrener Fudbalskog kluba (FK) Jagodine Stevan Mojsilović smenjen je, posle pet poraza u šest odigranih utakmica, saopštio je danas ovaj klub. Upravni odbor FK Jagodina je tu odluku doneo juče odmah posle utakmice sa FK Čukarički. Kako je saopšteno, naredna dva kola fudbalere Jagodina predvodiće sa klupe trener u klubu Igor Bondžulić. Novi trener Jagodine biće imenovan do narednog ponedeljka, navodi se u saopštenju.

12:50 - Beker podržava NoletaNemac Boris Beker stao je u odbranu prvog tenisera sveta Novaka Djokovića posle mišljenja pojedinih stručnjaka da nije u pravoj formi. Britanski komentator Skaj sporta Beri Kouen tokom Novakovog duela sa Belgijancem Davidom Gofanom istakao je da u poslednje vreme ne igra najbolje, uprkos novom finalu i trijumfu. "Polako, gospodine Kouen. Idite vi i igrajte na 100 stepeni protiv rivala koji nema šta da izgubi", napisao je na Tviter profilu Beker. Djoković večeras igra finale Majamija protiv Japanca Keija Nišikorija i u slučaju pobede postaće igrač sa najviše masters titula (28).

12:05 - Emeri menja Manćinija u InteruItalijanski fudbalski klub Inter krenuo je u poteru za naslednikom trenera Roberta Manćinija, a prvi kandidat je Unaiji Emeri iz Sevilje. Kako prenosi španski list As, Emeri se ponovo dovodi u vezu sa milanskim klubom, ali ovog puta iz crno-plave svlačionice, nakon što je letos bio blizu preuzimanja "Rosonera". Inter nije zadovoljan rezultatima Manćinija jer će jako teško izboriti povratak u Ligu šampiona, pa je odlučio da pronađe njegovu zamenu. Na listi želja je i Dijego Simeone iz madridskog Atletika, ali je realniji domet Emeri. Emeri je sa Seviljom osvojio poslednja dva trofeja Lige Evrope.

11:10 - Tajms: Dopingovani fudbaleri Arsenala, Lestera, Čelsija...Britanski lekar Mark Bodnar izneo je tvrdnje da je pomogao u dopingu oko 150 sportista, uglavnom sa Ostrva, među kojima su i fudbaleri iz Premijer lige. Bodnar je u intervjuu britanskom listu Tajms otkrio da su doping sredstva koristili fudbaleri Arsenala, Čelsija, Lestera i Birmingema, ali i kriket igrači, biciklisti i mnogi drugi... "Sportisti su imali usmeni dogovor sa mnom. Nisam želeo da se medijski ističem i reklamiram", rekao je Bodnar za Tajms. Doktor Bodnar radio je u londonskom Čelsiju u periodu od 2001. do 2007. godine i otkrio je da su igrači uzimali zabranjene supstance tokom njegovog boravka u klubu. Za sada ne postoje konkretni dokazi u ovom slučaju, niti su otkrivena imena sportista.

10:20 - Preminuo Ćezare MaldiniLegendarni fudbaler i trener Milana Ćezare Maldini preminuo je sinoć 84. godini života, saopštila je njegova porodica. Od oca čuvenog Paola Maldinija emotivno se oprostio i klub gde je ostavio dubok trag za 13 godina. "Doviđena dragi Ćezare. Danas je svet izgubio velikog čoveka, a mi stranicu istorije. Nedostajaćeš nam", napisano je Tviter profilu Milana. Maldini senior za "Rosonere" odigrao preko 400 utakmica, osvojio četiri Serije A i postao prvi Italijan koji je kao kapiten podigao pehar namenjen šampionu Evrope. Pored Milana igrao je za Trijestinu i Torinu, dok je za reprezentaciju Italije nastupio 14 puta. Kao selektor mlade reprezentacije Italije osvojio je tri titule prvaka Evrope, a vodio je i A tim Azura.

09:30 - Jokić šest poena u porazu, Marjanović bez šanseSrpski košarkaš Nikola Jokić postigao je šest poena uz 13 skokova i pet asistencija, u porazu Denvera od Sakramenta (115:106). Jokić je na terenu proveo nešto više od 32 minuta, ali nije uspeo da pomogne Nagetsima da izbegnu 46.poraz u sezoni. Kod Sakramenta najefikasniji je bio Rudi Gej sa 25 poena, dok su Kolison, Meklamur i Stein dodali po 14. U redovima Denvera, Geri Haris je ubacio 19, a Lovernj i Mudiaj su upisali po 15 koševa. San Antonio je bio bolji od Toronta sa 102:95, i tako ostvario 48. uzastopnu pobedu na svom parketu. Kod “Mamuza”, za koje srpski košarkaš Boban Marjanović nije bio u sastavu, sjajnu partiju odigrao je Kavaj Lenard sa 33 poena, dok je Lamarkus Oldridž dodao 31 uz 15 uhvaćenih lopti. Kod Toronta Norman Pauel ubacio je 17, a Valančiunas i DŽozef su dodali 16. U ostalim mečevima Indijana je kao gost savladala Filadelfiju, Detroit je slavio u Čikagu, dok je Portland pobedio Majami.

08:40 - Mladi Crnogorac novo pojačanje MegeNovi član Mega Leksa je mladi reprezentativac Crne Gore Petar Popović, koji u Megu dolazi iz redova grčkog kluba Nea Kifisija.Popović je rođen 13. septembra 1996. godine i igra na pozicijama 1 i 2. Ponikao je u Lovćenu a 2014. godine prelazi u NEA Kifisiu, gde je proveo nepune dve sezone.Na Evropskom šampionatu B divizije prošle godine je za Crnu Goru u proseku postizao 11.5 poena uz po 2.3 skoka i asistencije.Petar Popović će doputovati u Beograd u nedelju a za Mega Leks će pravo nastupa steći u Superligi.

08:00 - VESTI KOJE SU OBELEŽILE PRETHODNI DAN MOŽETE PROČITATI OVDE