(VIDEO) HET-TRIK KRISTIJANA: Ronaldo uništio Volfsburg, Siti izbacio Ibru za prvo polufinale LŠ

Podvig Reala

Real Madrid je pobedio Volfsburg 3:0, a Mančester siti je savladao Pari Sen Žermen 1:0, u revanšima četvrtfinala Lige šampiona.

Desetostruki šampion Evrope Real Madrid načinio je podvig. Prošao je u šesto uzastopno polufinale Lige šampiona iako je u prvom meču kao gost izgubio od Volfsburga 0:2. Međutim, tim Zinedina Zidana ima Kristijana Ronalda i zato se našao među četiri najbolja na "starom kontinentu". Portugalac je za manje od minut i po, u 16. i 17. minutu, sa dva gola anulirao zaostatak Reala, a het-trik je upisao pogotkom iz slobodnjaka u 77.

Ronaldo ne samo da je odveo Real u polufinale, već se učvrstio na vrhu liste strelaca Lige šampiona sa 16 golova ove sezone. Takođe, poboljšao je rekorde koje i do sada držao - u Ligi šampiona je postigao 93 gola, a u četvrtfinalima tog takmičenja 15!

Osim golova Ronalda, treba dodati da je Serhio Ramos dva puta pogodio okvir gola Volfsburga, po jednom u svakom poluvremenu. "Vukovi" se nisu pokazali kao opasni, a bili su hendikepirani izlaskom Drakslera zbog povrede posle pola sata igre.

Real Madrid 3 - 0 Wolfsburg HD All Goals... by football-goals-live

Prvi put u polufinalu Lige šampiona igraće i Mančester siti.

Serhio Aguero promašio je penal u prvom poluvremenu revanša sa pariskim "svecima", ali gosti to nisu znali da kazne. PSŽ nije bio dovoljno ofanzivan iako je na revanš, posle 2:2 u Parizu, došao sa imperativom postizanja gola. Trener Loran Blan postavio je previše defanzivnu taktiku, što mu se na kraju i osvetilo, iako je ekipu počeo da "otvara" kako se meč bližio kraju. PSŽ-u je presudio Kevin de Brujne prelepim golom u 76. minutu.

Manchester City 1 - 0 PSG - Highlights - 12-04... by Football--Live

Sutra revanše četvrtfinala igraju i Atletiko Madrid - Barselona (1:2) i Benfika - Bajern (0:1).

Žreb polufinalnih parova biće obavljen u petak.

Polufinalni mečevi će se igrati 26/27. aprila i 3/4. maja, a finale je zakazano za 28. maj u Milanu. Titulu prvaka Evrope brani Barselona.

Mančester siti - PSŽ

Mančester siti: Hart, Sanja, Mangala, Otamendi, Kliši, Fernando, Fernandinjo, De Brujne, Silva, Navas, Aguero.

PSŽ: Trap, Orije, Silva, Markinjoš, Van der Vil, Rabio, Mota, Maksvel, Di Marija, Ibrahimović, Kavani.Real Madrid - Volfsburg

Real Madrid: Navas, Karvahal, Pepe, Ramos, Marselo, Modrić, Kazemiro, Kros, Ronaldo, Bejl, Benzema.

Volfsburg: Benaljo, Vieirinja, Naldo, Dante, Rodrigez, Luis Gustavo, Bruno Enrike, Gilavogi, Arnold, Draksler, Šurle.

TOK MEČEVA:

Kraj - Real Madrid - Volfsburg 3:0! Mančester siti - PSŽ 1:0!

86. minut - JOŠ JEDAN PONIŠTEN GOL PSŽ-a! Ovaj put mrežu Sitija zatresao je Ibrahimović, ali iz ofsajda.

77. minut - GOOOLLLL - REAL - VOLFSBURG 3:0 - HET-TRIK RONALDA! - Portugalcu je ovo 16. gol u Ligi šampiona ove sezone. A lične rekorde je poboljšao - 15. pogodak u četvrtfinalima i ukupno 93. u elitnom takmičenju!

Cristiano Ronaldo Goal - Real Madrid 3-0... by direct-goal

76. minut - GOOOLLL - MANČESTER SITI - PSŽ 1:0! KEVIN DE BRUJNE! Prelepo!

Kevin De Bruyne Goal HD - Manchester City 1-0... by replayplanettv

71. minut - Kako vreme odmiče, PSŽ sve više dodaje gas, jer ako želi u polufinale, mora da postigne gol.

66. minut - PONOVO JE REAL POGODIO OKVIR GOLA! I ponovo je to učinio Serhio Ramos. Kao i u 6. minutu, i sada je šutirao glavom posle kornera, pogodio je stativu, lopta se od nje odbila i pogodila golmana Benalja na gol-liniji.

65. minut - Na obe utakmice igra se mirnije u nastavku nego u prvom poluvremenu.

54. minut - PONIŠTEN GOL PSŽ-u! Mrežu Sitija zatresao je Moura, koji se našao u ofsajdu prilikom dodavanja Maksvela.

48. minut - Bomba Ibrahimovića iz slobodnjaka - Hart je bio siguran.

Poluvreme!

45+3. minut - PRILIKA ZA REAL! Šut Benzeme izblokirao je Dante.

44. minut - Prinudna izmena kod PSŽ-a. Povredio se Tijago Mota, pa je u igru ušao Lukas.

38. minut - ŠANSA ZA VOLFSBURG! Međutim, Enrike je oklevao, pa je njegov šut izblokiran.

31. minut - PEH ZA VOLFSBURG! Draksler se povredio, pa je napustio teren. Umesto njega igra Kruze.

30. minut - SITI PROMAŠIO PENAL! Domaćin je dobio najstrožu kaznu posle prekršaja golmana Trapa nad Aguerom, koji je i šutirao sa bele tačke - pored gola. Potvrdilo se pravilo da igrač nad kojim je načinjen penal ne treba da ga izvodi.

23. minut - ŠANSA ZA SITI! Aguero je šutirao pored gola posle prodora i centaršuta De Brujnea.

17. minut - GOOOLLLL - REAL - VOLFSBURG 2:0 - RONALDO! 14. put u sezoni! Zaostatak iz prvog meča je anuliran!

Cristiano Ronaldo Goal HD - Real Madrid 2-0... by besar-durguti

16. minut - GOOOLLLL - REAL - VOLFSBURG 1:0 - RONALDO! Kristijanov 13. gol u Ligi šampiona ove sezone.

Cristiano Ronaldo Goal - Real Madrid 1-0... by jen-zed

10. minut - Zanimljivo je u uvodnim minutima na "Etihadu". Domaćin, iako je u prednosti zbog 2:2 iz prvog meča, krenuo je silovito, a gosti prete iz kontri.

6. minut - PREČKA! Serhio Ramos je pogodio prečku gola Volfsburga posle kornera.

1. minut - Utakmice su počele.

20:43 - Meč na "Santjago Bernabeu" sudi Mađar Viktor Kasai, a na "Etihadu" Španac Karlos Velasko Karabljo.

20:41 - U Madridu je devet stepeni Celzijusa, a u Mančesteru jedan više.

20:39 - "Kraljevi" deluju odlučno da stignu veliki "minus"

20:33 - Da li ćemo 14. put u sezoni Lige šampiona videti ovo? Možda i 15, 16...

20:27 - Glavna uzdanica "građana" - Kun Aguero

20:21 - Ibri nedostaje samo Liga šampiona

20:14 - Evo i domaće svlačionice na "Etihadu"

20:11 - Ronaldo: Mora da bude savršena noć Real će pokušati da se plasira u šesto uzastopno polufinale."To mora da bude savršena noć. Mi koji budemo na terenu, moramo da trčimo, da se borimo i igramo jako svih 90 minuta. Naravno, biće nam lakše ako budemo imali pomoć navijača. Nadam se da će to biti magična noć, veoma sam uzbuđen", rekao je Ronaldo.Portugalski reprezentativac dodao je da njegova ekipa strpljivom igrom mora da dođe do golova, što ne bi trebalo da bude problem s obzirom na dobar učinak na Santjago Bernabeu. Osvajač 10 titula evropskog prvaka je postigao najmanje dva gola u 12 od poslednjih 13 utakmica na svom stadionu, uz prosek od skoro pet golova po utakmici.Među ubedljivim pobedama su i ona nad Rajo Valjekanom od 10:2 i nad Seltom od 7:1, a u Ligi šampiona nad Malmeom od 8:0.Trener Reala Zinedin Zidan rekao je da njegovi igrači moraju da budu strpljivi."Ovo je velika utakmica ali vam za nju treba hladna glava. Nećemo pobediti za 10 ili 15 minuta. Moramo da postignemo golove, ali za to imamo 90 minuta", rekao je Zidan.

20:00 - Velika podrška fudbalerima Reala

Pogledajte kako su navijači dočekali ekipu Reala prilikom dolaska na stadion.

19:52 - Zavirite u svlačionice na "Santjago Bernabeuu"

19:45 - Ronaldo - rekordi, rekordi...Kristijano Ronaldo je vodeći na listi strelaca ovosezonske Lige šampiona sa 13 pogodaka. Portugalac iz Reala je rekorder po broju golova datih u četvrtfinalnim utakmicama elitnog takmičenja - 12.

19:40 - Navijači PSŽ-a već se smestili na tribine i navijaju

19:35 - Real proširio terenOvaj snimak ukazuje da je teren na stadionu "Santjago Bernabeu" proširen za večerašnji meč.

19:30 - Podsetite se detalja sa mečeva večerašnjih rivala u Parizu i Volfsburgu