STRAŠAN PREOKRET NA ENFILDU: Liverpul postigao 4 gola za poluvreme i srušio Dortmund za 1/2 LE!

Neverovatan podvig Redsa

Fudbaleri Liverpula plasirali su se u polufinale Lige Evrope, pošto su posle neverovatnog preokreta savladali Borusiju iz Dortmunda rezultatom 4:3.

Fudbaleri Liverpula su uspeli da za 45 minuta drugog poluvremena naprave neverovatan preokret i savladaju ekipu Dortmunda za prolazak u polufinale Lige Evrope.

Heroj pobede bio je Dejan Lovren, koji je posle slabe utakmice u nadoknadi vremena glavom pogodio gol za pobedu.

Dortmund je sjajno otvorio meč, posle samo devet minuta igre Nemci su imali 2:0 golovima Mhtarijana i Obamejana i tada se činilo da je sve gotovo. U 48. minutu Origi je smanjio zaostatak Redsa, međutim, samo desetak minuta kasnije Rojs je povisio na 3:1.Klopov tim se nije predavao. Izvršio je pritisak i u 66. minutu Kutinjo postiže gol za 3:2. Nastavio je Liverpul da pritiska gol rivala i to se isplatilo u 78. minutu kada je Sako zapalio Enfild. Svim silama su Redsi krenuli u napad i u nadoknadi vremena Lovren postiže gol za erupciju oduševljenja na stadionu!

U polufinale su se plasirali i Šahtjor i Viljareal, dok je Atletik Bilbao u gostima pobedio Sevilju 2:1, tako da je taj meč otišao u produžetak.

Atletik Bilbao je poveo u 57. minutu golom Arica Adurisa u 57 minutu, ali je Kevin Gameiro izjednačio samo dva minuta kasnije. Slavlje Sevilje sprečio je Raul Garsija golom u 80. minutu, čime je baskijski tim anulirao prednost rivala iz prvog meča.

U produžetcima nije bilo golova, a nakon penala Sevilja je prošla dalje.

Šahtjor je posle pobede u gostima, večeras još ubedljivije pobedio Bragu, sa 4:0, ali je meč obeležio Rikardo Fereira, koji je postigao dva autogola, po jedan u svakom poluvremenu.

Viljareal je u prvom meču pobedio Spartu 2:1, a večeras joj je naneo prvi evropski poraz na svom terenu, pošto je slavio sa 4:2. Španska ekipa vodila je 4:0, ali je Sparta golovima u drugom poluvremenu ublažila poraz.

Tekstualni prenosi mečeva:

90+ minut GOOOOOOOOOL! Liverpul dolazi do preokreta! Lovren postiže gol za 4:3!

80. minut - GOL! Bilbao ponovo vodi protiv Sevilje! Strelac je Raul Garsija!

79. minut - GOL! Strašan meč na Enfildu! Liverpul dolazi do izjednačenja! Sako je strelac!

74. minut - GOL! Šahtjor vodi 4:0, Fereira je drugi put na meču postigao autogol!

71. minut - GOL! Novi gol Sparte! 4:2 za Viljareal.

66. minut - GOL! Nada za Liverpul se ponovo budi! Kutinjo smanjuje na 2:3!

65. minut - GOL! Sparta postiže gol i smanjuje prednost Viljareala 1:4.

59. minut - GOL! Sevilja ekspresno dolazi do izjednačenja na svom terenu, strelac je Gameiro!

57. minut - GOL! Rojs zakucava Liverpul! Dortmund vodi 3:1!

57. minut - GOL! Aduriz donosi prednost Bilbau protiv Sevilje 1:0.

50. minut - GOL! Šahtjor vodi 3:0 na svom terenu! Strelac je Kovalenko!

49. minut - GOL! Viljareal uništava Spartu u gostima, vode 4:0, strelac je po drugi put na meču Bakambu!

48. minut - GOL! Liverpul smanjuje prednost Dortmunda! Origi postiže gol za 2:1!

45+ minut - GOL! Viljarel vodi 3:0, strelac je Bruno! U finišu poluvremena Španci dolaze do više nego ubedljive prednosti!

BRUNO - S.PRAGUE 0-3 VILLAREAL HD by ensar-sylka

43. minut - GOL! Viljareal vodi 2:0, strelac je Kastiljeho!

43. minut - GOL! Šahtjor vodi 2:0, autogol Fereire.

24. minut - GOL! Šahtjor vodi protiv Brage. Srna je bio precizan sa bele tačke!

Shakhtar 1-0 Braga - 24' Srna D... by SportsToday

9. minut - GOL! Šok na Enfildu! Borusija vodi 2:0, strelac je Obamejan.

Pierre-Emerick Aubameyang Goal - Liverpool 0... by alex-percec

6. minut - GOL! Viljareal vodi u Pragu sa 1:0! Strelac je Bakambu!

Bakambu GOAL (0:1) Sparta Prague vs Villarreal by sportscope

5. minut - GOL! Dortmund vodi na Enfildu! Strelac je Mhitarijan!

Mkhitaryan H - Liverpool 0-1 Dortmund HD HD by ensar-sylka

Sastavi timova na meču Liverpul - Dortmund

Liverpul: Minjole, Klajn, Lovren, Sako, Moreno, Milner, Džan, Lalana, Firmino, Kutinjo, Origi.Dortmund: Vajdenfeler, Pišček, Sokratis, Humels, Šmelcer, Vajgl, Kastro, Mhitarjan, Kagava, Rojs, Obamejan.