MARSIJAL BRŽI OD SUDIJA: Mančester junajted u finalu FA kupa, Everton promašio penal

FA kup

Fudbaleri Mančester junajteda plasirali su se u finale FA kupa, pošto su na londonskom Vembliju pobedili Everton sa 2:1.

Mančester junajted je poveo u 34. minutu golom Maruana Felainija, kome je Entoni Marsijal dobro dodao loptu. Everton je mogao da izjednači u 56. minutu, ali je golman Junajteda David de Hea odbranio penal koji je izveo Romelu Lukaku.

Prethodno penal je dosuđen posle starta Timotija Fosu Mensaha na Rosu Barkliju. Ekipa Roberta Martinesa izjednačila je u 76. minutu autogolom Krisa Smolinga. Pobedu Junajtedu doneo je Entoni Marsijal golom u trećem minutu sudijske nadoknade vremena.

To je njegov 14. gol u sezoni, a napravio je i sedam asistencija. Junajted se tako prvi put od 2007. godine plasirao u finale FA kupa.

U drugom polufinalu u nedelju će igrati Kristal Palas i Votford. Finale će se igrati 21. maja na Vembliju.