(VIDEO) MATIĆ UZALUD DAO GOL: Sanderlend napravio preokret protiv Čelsija i došao nadomak opstanka

Njukasl pred ispadanjem

Fudbaleri Sanderlenda napravili su veliki korak ka opstanku u Premijer ligi, pošto su danas na svom terenu pobedili Čelsi sa 3:2, u 36. kolu.

Sanderlend sada ima 35 bodova, jedan više i utakmicu manje od Njukasla, koji je u gostima odigrao 0:0 sa već eliminisanom Aston Vilom. Pretposlednji Norič je kod kuće izgubio od Mančester junajteda 1:0. Sanderlend u poslednje dve utakmice igra protiv Evertona kod kuće i u gostima protiv Votforda. Njukasl dočekuje Totenhem. Norič u poslednja dva kola igra kod kuće protiv Votforda i u gostima protiv Evertona. Kristal Palas je kod kuće pobedio Stouk sa 2:1 i tako definitivno obezbedio opstanak, pošto ima osam bodova više od Njukasla.

"Crne mačke" su danas pred skoro 50 hiljada ljudi na stadionu "Svetlosti" gubili 0:1 i 1:2, ali su uspeli da preokrenu. Čelsi je poveo golom Dijega Koste u 14. minutu, a Sanderlend je izjednačio pogotkom Vahbija Kazrija u 41. Čelsi je na poluvreme otišao sa 2:1, pošto je srpski reprezentativac Nemanja Matić u trećem minutu nadoknade vremena glavom postigao gol. Sanderlend je preokrenuo za samo tri minuta. Fabio Borini je u 67. minutu izjednačio, a Džermejn Defo je u 70. doneo ogromnu prednost domaćem timu. U borbi za evropski plasman, Mančester junajted sada na petom mestu ima četiri boda više od Vest Hema, koji je kod kuće izgubio od Svonsija 4:1.

Dodajmo da je, pored Matića, u timu Čelsija bio i Branislav Ivanović, a teren je napustio u 68. minutu.

Aleksandar Mitrović je za Njukasl igrao od 52. minuta, ali nije uspeo da pomogne "svrakama" da iz Birmingema ponesu ceo plen.

Rezultati i strelci: Norič - Mančester junajted 0:1 (Mata 72) Sanderlend - Čelsi 3:2 (Kazri 41, Borini 67, Defo 70. - Dijego Kosta 14, Matić 45) Aston Vila - NJukasl 0:0 Bornmut - VBA 1:1 (Riči 82. - Rondon 16) Kristal Palas - Stouk 2:1 (Gejl 47, 68. - Adam 26) Vest Hem - Svonsi 1:4 (Kingsli 68. autogol - Rautlidž 25, Aju 31, Ki 51, Gomis 90) Večeras: Lester - Everton (18.30) Sutra: Totenhem - Sautempton (14.30) Liverpul - Votford (17) Mančester Siti - Arsenal (17) Tabela: Lester 77 bodova, Totenhem 70, Arsenal 67, Mančester Siti 64, Mančester Junajted 63, Vest Hem 59...

All Goals HD - Sunderland 3-2 Chelsea - 07-05... by Gol-Live