(VIDEO) VIJEIRA PRORADIO, ZVEZDA POBEDILA: Crveno-beli uz četiri gola preskočili Lučane

Treće kolo Superlige Srbije

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su u Lučanima ekipu Mladosti sa 4:2 u meču 3. kola Superlige Srbije.

Posle poraza od Ludogoreca u trećem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona, tim trenera Božovića je posebno u prvom poluvremenu odigrao odlično.

U tom delu meča dva puta se u strelce upisao Ugo Vijeira, a uz Portugalca mrežu domaćeg tima zatresao je i Rendulić i to samo tri minuta pošto je u devetnaestom Jovanović doneo izjednačenje ekipi Mladosti. U prvih 45 minuta igru Zvezde nosio je naslednik Luisa Ibanjeza na poziciji desnog beka Mihajlo Ristić, koji je pored zadataka u defanzivi upisao dve asistencije. Nastavak meča počeo je drugim golom Saše Jovanovića, kojim su se Lučanci rezultatski vratili u meč. Potom je usledilo 10. minuta igre između kaznenih prostora, da bi Poletanović u 57. minutu sjajno izveo slobodan udarac i ponovo doneo Zvezdi dva gola prednosti.Od tada je bilo uzbuđenja, ali nje i promene rezultata.

Drugo poluvreme

90+3 minut - Kraj utakmice

90. minut - Zbog prigovora je isključen trener Mladosti Nenad Milovanović

88. minut - Velika prilika za Mladost i odbrana Kahrimana

81. minut - Ušao je Katai i odmah probao

75. minut - Mladost ne uspeva dea pripreti

67. minut - Zvezda je uspela da uspostavi potpunu kontrolu dešavanja na utakmici

57. minut - GOOOOOL - Posle desetak minuta zatišja Poletanović je efektnim golom vratio dva gola prednosti Zvezdi

47 minut - GOOOOL 2:3 - Milosavljevič je proigrao Tumbasevića, a ovaj Jovanovića, koji preciznim udarcem smanuje zaostatak svog tima

46. minut - Počelo je drugo poluvreme

45+1 minut - Kraj prvog poluvremena

40. minut - Igra se između dva šesnaesterca

33. minut - Solidan pokušaj Odite

31. minut GOOOOOOOOL 1:3 - Nova asistencija za Ristića i gol Vijeire

28. minut - Solidna prilika za Jovanovića, koji šutira pored gola

22. minut - GOOOOOOOOOL 1:2 - Rendulić za novo vođstvo Zvezde posle centaršuta Ristića

19. minut - GOOOOOL 1:1 - Radivojevićeva lopta iza leđa odbrane Zvezde i gol Jovanovića

15. minut - Igra se uglavnom između 2 šesnaesterca, s tim što je Zvezda konkretnija

9. minut - Vijeira je pogodio prečku posle pokušaja Moučea

6. minut - Dobar pokušaj Odite

2. minut - GOOOL 0:1 ! Pogodak Vijeire posle asistencije Plavšića

1. minut - Počela je utakmica

Prvo poluvreme

MLADOST: Krznarić - Pešić, Šatara, Saničanin, Protić - Tumbasević, Pejović - Radivojević, Jovanović, Milosavljević - Odita.

CRVENA ZVEZDA: Kahriman – Petković, Rendulić, Fibel, Ristić – Le Talek, Poletanović, Plavšić, Ruiz, Mouče - Vijeira

Sastavi

Ekipa Mladosti je sjajno otvorila ovu sezonu i pobedama nad ekipom Rada (2:1) i Borca (1:0) ''zasela'' na prvo mesto superligaške tabele. Iskusan tim Nenada Milovanovića pokazao je da sa velikim ambicijama ulazi u novu sezonu i da ima kvalitet da se bori za visok plasman. Crveno-beli su dosta nesigurno započeli sezonu, a najveći problem ''leži'' u odbrani koja je primila veliki broj golova. Nakon prva dva prvenstvena kola Crvena zvezda na svom kontu ima četiri boda, prvi osvojen posle teško izborenog remija sa ekipom Napretka (2:2) i tri nakon pobede nad ekipom Metalca (2:1) tokom prethodnog vikenda.Tokom prethodne sezone ovi klubovi su se sastajali dva puta, a oba susreta završena su pobedom Crvene zvezde. Prvi meč odigran je tokom jesenje polusezone u Lučanima, a crveno-beli su slavili rezultatom 3:0(0:0). Golove su na tom susretu postigli Mičel Donald (penal), Vukašin Jovanović i Idan Vered. Drugi meč odigran je tokom prolećnog dela šampionata, a crveno-beli su na svom stadionu slavili rezultatom 2:1(0:0). Strelci za Crvenu zvezdu bili su Damjan Le Talek i Ugo Vijeira, dok je jedini pogodak za Lučance postigao Stevan Luković. Ako posmatramo prethodnih 16 međusobnih susreta u domaćim takmičenjima (u periodu 1996-2016) Crvena zvezda je mnogo uspešnija sa 12 ostvarenih pobeda, 3 remija i samo jednim porazom. Lučanci su tu jednu pobedu ostvarili još u sezoni 1996/97, a rezultat je bio 1:0.U taboru domaćina vlada odlično raspoloženje nakon dve startne pobede i liderske pozicije na tabeli. Ipak, svesni su da im u goste dolazi kvalitetniji protivnik i da ih očekuje težak meč. O tome je na redovnoj konferenciji za medije održanoj pred ovaj susret govorio i šef stručnog štaba Nenad Milovanović koji je tom prilikom istakao da ekipa nije pod pritiskom i da je sve sem katastrofalnog poraza dobro:''Nedelja kada napraviš rezultat brzo prođe, a nažalost kada „ne daj bože" izgubiš, traje večno, to je tako u fudbalu i u sportu uopšte. U subotu nam dolazi aktuelni prvak Srbije, ekipa koja je u prošloj sezoni dominirala u našem prvenstvu i koja se u letnjem prelaznom roku ekstremno pojačala, pokušavajući da napravi neki značajniji rezultat u Evropi. Još uvek imaju šanse za Ligu Evrope, a ja se nadam da će u tome uspeti, kako bi se i naš fudbal video u evropskim okvirima. Što se tiče naše utakmice, mi se spremamo kao i za sve druge. Način na koji analiziramo ostale protivnike i način na koji radimo treninge su identični radu ekipe u prethodne dve nedelje. Razlika između utakmicam sa Crvenom zvezdom i Partizanom i ostalih utakmica je po meni najviše u tom nekom ''moranju". Ostale utakmice moraš, a ovde nema pritiska, šta god da uradimo biće dobro i pozitivno, osim nekog „ne daj bože" katastrofalnog poraza. Mislim da su, s jedne strane, moji igrači svesni protiv koga igraju, a s druge strane nikoga ne treba potceniti, ali ni preceniti. Fudbaleri Crvene zvezde su odlični igrači, pogotovu stranci, Mouče, Kanga, Ruiz, Vijeira, predvođeni Kataiem koji je bio najbolji igrač prošlog prvenstva. Mogu da kažem, za naše uslove, neka vrsta ''drim tima". Međutim, to samo treba da motiviše naše igrače, ne trebaju da imaju neki preveliki respekt i da zbog toga ne pruže ono što realno mogu da pruže protiv Crvene zvezde. Od utakmice očekujem, pre svega, jedan prelep ambijent, očekujem pun stadion, jer mislim da je odličan termin za odigravanje, subota veče. Što se tiče same utakmice, način na koji može da se igra protiv Crvene zvezde je pre svega disciplina i maksimalna koncentracija u igri. Ako utakmica traje 95 minuta, koncentracija mora biti prisutna 100 minuta, jer Zvezda sve kažnjava. Kada kažem koncentracija, tu mislim na igru, na blok, na prekide, na svaki segment igre. Mi svakako imamo neke naše adute koje ćemo pokušati da iskoristimo na ovoj utakmici.''Trener Milovanović se osvrnuo i na trenutnu kadrovsku situaciju istakavši da je ona bolja nego prethodne nedelje:''Mene pre svega raduje da se Pejović oporavio i da radi sa ekipom od početka nedelje. Milošević je juče imao individualni trening koji je više bio vrsta probe, a danas će probati da radi sa ekipom, tako da ćemo danas, eventualno sutra znati šta je sa njim. Takođe, raduje me i to da je stigao sertifikat za Milana Bojovića i da će i on biti u konkurenciji za tim. Svi ostali su zdravi i spremni, nemamo kartona, ali bez obzira igrao Milošević ili ne, mi tu nemamo alibi, igramo protiv Crvene zvezde i onih jedanaest koji istrče na teren u tom trenutku to je najbolji tim Mladosti i moraju da daju svoj maksimum.''Prisutnima se potom obratio i prvotimac lučanskog tima Vladimir Radivojević koji je istakao da Mladost ima kvalitetne pojednice koji mogu da reše utakmicu:''Znamo svi ko nam dolazi u goste, dolazi nam Crvena zvezda, prvak države. Dobro smo upoznati sa njihovim kvalitetima, dobro smo izanalizirali njihovu igru. Znamo da su doveli dosta dobrih stranih igrača, tako da očekujem jednu tvrdu i zanimljivu utakmicu. Što se tiče naše ekipe, mislim da Mladost može da parira Crvenoj zvezdi, pojačali smo se sa dosta dobrih i iskusnih igrača koji svojim kvalitetom mogu da reše ovu utakmicu, što smo pokazali u prethodna dva kola. Poštujemo svakog protivnika, ne potcenjujemo Crvenu zvezdu. U svaku utakmicu ulazimo da osvojimo tri boda, a u ovoj, bili bi zadovoljni i sa jednim.''Gosti u ovaj meč ulaze nakon susreta sa Ludogorecom odigranog u utorak u okviru kvalifikacija za Ligu šampiona, pa treba očekivati neke izmene u startnoj postavi. Ipak, za šampionske ambicije neophodno je ostvariti pobedu u ovom susretu. O tome je na redovnoj konferenciji za medije govorio i šef stručnog štaba crveno-belih Miodrag Grof Božović koji je tom prilikom naglasio da očekuje tešku utakmicu protiv izuzetno kvalitetnog protivnika predvođenog iskusnim strategom:''Mladost je izvanredno startovala u prva dva kola, zabeležila dve pobede i nalazi se na čelu tabele. Utakmica dolazi u nezgodnom trenutku za nas, moramo da se oporavimo od poraza u kvalifikacijama za Ligu šampiona, da pobedimo i pokažemo da ćemo i ove godine biti šampioni Srbije. Imamo i kvalitet i snage za to. Uz svo poštovanje ekipi Mladosti očekujem da pobedimo u Lučanima. Očekujemo tešku utakmicu zato što znate da trener Nenad Milovanović skoro dvadeset godina radi u srpskom fudbalu, odlično poznaje našu ligu i kao dobar strateg zna da spremi odličnu taktiku. Normalno, mi smo veliki izazov za svakoga i znamo da se protivnici uvek odlično spreme kada igraju protiv nas. Gledao sam delove njihove prve dve utakmice. Imaju dosta iskusnih igrača, golman Krznarić koji je igrao kod mene u Borcu, Tumbasević koji je dugo u srpskom fudbalu, Živanović izuzetno brz napadač, doveli su dva štopera iz Bosne i sigurno su odlična ekipa. Ipak, mi najviše zavisimo od sebe. Biće izmena u našem timu, nekoga ćemo odmoriti, nekoga pustiti da igra.''i.