(VIDEO) TIGROVI BEZ IGRAČA I TRENERA SRUŠILI ŠAMPIONA: Hal šokirao Lester na startu Premijer lige

Novi premijerligaš napravio iznenađenje

Fudbaleri Hala pobedili su na svom terenu ekipu Lestera 2:1 (1:0) u meču prvog kola Premijer lige.

Hal je poveo golom Adama Diomande u 45. minutu. Na 1:1 izjednačio je Rijad Marez u 46. minutu sa penala, koji je neopravdano dosuđen jer je Demaraj Grej fauliran van kaznenog prostora. pobedu domaćem timu doneo je Robert Snodgras u 57.Fudbaleri Lestera su prvi tim od osnivanja Premijer lige koji je doživeo poraz.Ekipa Hala, koja se vratila u Premijer ligu, napravila je veliko iznenađenje na starta i pobedila aktuelne šampione Engleske.

Prošlosezonska senzacija u Premijer ligi ekipa Lestera doživela je šok već na startu nove sezone.Hal koji se vratio u Premijer ligu nalazi se u velikim problemima. Popularni "Tigrovi" u ekipi imaju samo 13 igrača na raspolaganju,a u klub u letnjem prelaznom roku nije stiglo nijedno pojačanje. Ekipu je napustio trener Stiv Brus, a Hal privremeno vodi Majk Felan.Navijači Hala su i na ovoj utakmici nastavili da protestuju protiv predsednika kluba Asema Alana.Međutim, fudbaleri Hala su prevazišli sva očekivanja i naneli su poraz aktuelnim šampionima.Svonsi je u gostima pobedio novajliju Barnli 1:0. Svonsi je stvarao šanse, ali je jedini gol postigao u 82. minutu, kada je Liroj Fer naleteo na odbijen šut Fernanda Ljorentea i doneo trijumf svom timu. Kristal Palas je kod kuće imao posed, ali nije imao efektnu igru. Vest Brom je trijumf ostvario golom Hosea Rondona u 74. minutu. U derbiju dana, Everton i Totenhem odigrali su 1:1 u Liverpulu. "Karamele" su povele sjajnim golom Rosa Barklija iz slobodnog udarca već u petom minutu. Everton je imao još nekoliko dobrih prilika, ali je Totenhem imao inicijativu u drugom poluvremenu, kada je Erik Lamela u 59. minutu glavom izjednačio. Votford je u gostima poveo protiv Sautemptona golom Etjena Kapuea u devetom minutu, da bi Nejtan Redmond izjednačio u 58. minutu. Midlsbro i Stouk odigrali su 1:1.