(VIDEO) ZVEZDI PLITKA MORAVA: Sikimić nastavio golgeterski niz, crveno-beli na pauzu idu kao prvi

Superliga, 15. kolo

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Borac (1:0) u meču 15. kola Superlige Srbije i tako pred pauzu zbog obaveza reprezentacije, sa 38 bodova ostali na vrhu tabele.

Utakmicu u Čačku po veoma teškom terenu odlučio je, još jednom, iskusni Predrag Sikimkć u 72. minutu na dodavanje rezerviste Slavoljuba Srnića.Prvak i lider na tabeli uspešno je započeo ciklus od tri gostovanja u nizu, ali imao je dosta problema da probijem bedema poslednjeplasiranog tima na čelu sa odličnim golmanom Branimirom Aleksićem.Crveno-beli su propustili brojne prilike, Petar Orlandić najizglednije, ali je Sikimić ponovo bio spasilac Zvezde, a velike zasluge idu i Srniću.

Drugo poluvreme

90+3. minut - Kraj utakmice

87. minut - Igra se između dva šesnaestercaFudbaleri Zvezde i Borca su borbeni, ali im teren pravi mnogo problema

80. minut - Sikimić opet promašio Napadač Zvezde je imao solidnu priliku da postigne i drugi gol, ali nije bio precizan

72. minut - GOOOOOOOOL 0:1 SikimićZvezda je oduzela loptu rivalu, Srnić se sjajno ubacio po desnoj stani, a zatim upolsio Skimića, kome nije bilo teško da izbliza matira Aleksića

67. minut - Novi beg PoletanovićaAli centaršut fudbalera Zvezde nisu iskoristili najpre Orlandić, pa zatim Ruiz

61. minut - Mihajlović opet kraj gola

60. minut - Sikimić tražio penal Centarfor Zvezde je bio u duelu sa dva igrača Borca, pao je u kaznenom prostoru, ali se sudija Mažić nije oglasio

56. minut - Gužva pred golom Borca Nekoliko fudbalera Zvezde je pokušalo da šutira, ali lopta nije išla ka golu Čačana

54. minut - Kasni SikimićPlavšić je dobro ubacio u peterac Borca, ali niko od igrača Zvezde nije zahvatio loptu

51. minut - Mihajlović zapretio Manojloviću Napadač Borca je primio loptu na 20 metara od gola, ali potom nijr ptrcizno šutirao

46. minut - Počelo je drugo poluvremePočetni udarac imali su fudbaleri Zvezde

45+1. minut - Kraj poluvremenaPrvi deo meča na stadionu kraj Morave, tek na trenutke može dobiti prelaznu ocenu, kada je sadržaj u pitanju

45+1. minut - Kakva šansa za OrlandićaVelika greška odbrane Borca donela je centarforu Zvezde veliku šansu, pošto je izbio sam pred gol, ali je otišao suviše ukoso i pogodio spoljni deo mreže

38. minut - Dobra prilika za ZvezduPetković je prošao po strani , ali se Orlandić duže nameštao za udarac, zbog čega je izblokiran

30. minut - Orlandić sada preko gola

26. minut - Sikimić je probao glavomBez opasnosti po Aleksića

16. minut - Prećka Orlandića Poletanović je izveo korner, a centarfor gostiju bio najbolji u skoku. Nije imao sreće, lopta je pogodila prečku

13. minut - Igra se dugim loptamaLoš je teren, pa se uglavnom igra dugim loptama i između dva kaznena prostora

4. minut - Prvi šut ka golu Pokušao je Anđelković, ali je lopta otišla pored gola

1. minut - Počela je utakmicaPočetni udarac izveli su gosti

Prvo poluvreme

BORAC: Aleksić – Tanasin, Maslać, Drašković, Kostić – Maričić, Delić, Jovanović, Zoćević, Tijago– Mihajlović

CRVENA ZVEZDA: Monojlović – Petković, Le Talek, Rendulić, Anđelković – Plavšić, Poletanović, Donald, Ruiz – Sikimić, Orlandić

BLOG UŽIVO:Crveno-beli su aktuelni šampioni i lideri na tabeli sa 35 bodova, dok su čačanske "zebre" poslednje sa samo osam bodova.

Borac i Crvena zvezda sastajali su se prošle sezone četiri puta. Čačani su napravili senzaciju u Kupu Srbije 2. decembra pobedivši na stadionu "Rajko Mitić" čak sa 5:1. Zvezda je pre toga na istom mestu bila bolja u prvenstvu 4:2, a i na proleće su dva puta odmerili snage, oba puta u Čačku i oba puta u superligaškim mečevima. Prvo je 10. aprila bilo 1:1, a onda 18. maja 5:1 za Zvezdu, čime je Borcu uzvratila istom merom za debakl u Kupu.