(VIDEO) ŠAMPION NE DA REALU DA POBEGNE: Mesi režirao preokret za pobedu Barse u vreloj Sevilji

Otvorena borba

Fudbaleri Barselone trijumfovali su kao gosti protiv Sevilje 2:1 u derbiju 11. kola španskog prvenstva.

Domaćin je na "Sančez Pishuanu" poveo golom Vitola u 15. minutu, a onda je šampion Španije napravio preokret u režiji Lionela Mesija.

Argentinac je prvo izjednačio na asistenciju Nejmara preciznim udarcem sa ivice šesnaesterca u 43. minutu, a onda je u 61. s golom "spojio" Luisa Suareza za konačnih 1:2.

Ekipe su igrale spuštenih gardova, viđena je otvorena borba dva kvalitetna rivala, a Barselona je surovo kažnjavala greške i promašaje Sevilje.

Barselona je ostala na drugom mestu na tabeli uoči prvenstvene pauze zbog obaveza reprezentacija sa 25 bodova, dva manje od lidera Real Madrida. Sevilja je sada na deobi četvrtog mesta sa madridskim Atletikom sa po 21 bodom.