BLOG UŽIVO, VIDEO Radonjić želi pobedu protiv Karpoša za nastavak dobre serije

NAJNOVIJE INFORMACIJE IZ SVETA SPORTA

Sve o sportskim dešavanjima na jednom mestu, najnovije informacije, rezultati, najave predstojećih događaja.

BEOGRAD - Dobrodošli na Kurir sport! Pratite najnovije vesti iz sveta sporta na jednom mestu.

23:01 - Atletik Bilbao pobedio ViljarealFudbaleri Atletik Bilbaa pobedili su danas na svom terenu Viljareal sa 1:0 u poslednjoj nedeljnoj utakmici 12. kola španske Primere.Jedini gol na utakmici postigao je Raul Garsija u 67. minutu.Atletik je večerašnjom pobedom okončao niz od tri utakmice bez trijumfa, pa sada zauzima sedmo mesto sa 20 bodova, dok je Viljareal četvrti sa 22.Ranije danas Espanjol je na gostovanju sa 1:0 pobedio Deportivo Alaves, Granada i Valensija igrali su nerešeno 1:1, dok je Real Sosijedad u Hihonu trijumfovao sa 3:1 protiv Sportinga.

22:51 - Cedevita lako do pobede protiv CiboneKošarkaši Cedevite pobedili su večeras Cibonu sa 100:80 (32:18, 23:22, 26:18, 19:22) u 10. kolu regionalne Jadranske lige.Cedevitu je do pobede predvodio Luka Babić sa 24 poena, šest asistencija i pet skokova, dok su Miro Bilan i Mirza Begić ubacili po 10.U ekipi Cibone istakao se Nik Slavica sa 17 poena, dok je Skoti Rejnolds postigao 14, a Marin Rozić i Petar Marić dodali su po 13.Cedeviti je ovo bila sedma pobeda u regionalnom takmičenju, te se sada nalzi na trećem mestu, dok je Cibona peta sa šest trijumfa i četiri poraza.

22:01 - Partizan snimio kalendar za narednu godinu

20:45 - Ajntraht preokretom do pobede nad Verderom 20:30 - Ponovo radi sajt Jadranske lige 20:00 - Valensija odigrala nerešeno sa Granadom, pobeda Espanjola

19:13 - Budućnost lako do trijumfa protiv OlimpijeKošarkaši Budućnosti pobedili su večeras u Podgorici Olimpiju iz Ljubljane sa 84:74 (19:11, 26:21, 22:22, 17:20) u prvoj nedeljnoj utakmici 10. kola Jadranske lige.Podgoričani su od početka meča diktirali ritam, već sredinom prve deonice imali su dvocifrenu prednost koju su dobrom igrom u nastavku susreta sačuvali i došli do devete pobede u regionalnom takmičenju.Budućnost je do pobede predvodio Boris Savović sa 16 poena, pet skokova i dve asistencije, dok je Petar Popović takodje ubacio 16 poena.U ekipi Olimpije istakao se Brendon Džeferson sa 21 poenom i pet skokova, dok su Mirko Mulalić i Blaž Mesiček ubacili po 12.Budućnost posle 10 utakmica ima devet trijumfa, pa se tako nalazi na prvom mestu Jadranske lige, dok Olimpija ima meč manje i zauzima 12. mesto sa tri trijumfa i šest poraza.

18:54 - Čelsi pobedio Midlsbro i preuzeo prvo mesto na tabeliFudbaleri Čelsija pobedili su večeras na gostujućem terenu Midlsbro sa 1:0, u utakmici 12. kola Premijer lige i preuzeli prvo mesto na tabeli.Jedini gol na utakmici postigao je Dijego Kosta u 41. minutu, kada se do njega odbila lopta posle kornera koji je izveo Eden Azar. To je sedmi gol Koste u poslednjih sedam utakmica u Premijer ligi na gostujućem terenu. On je postigao 10 golova u prvenstvu i ima tri asistencije.Pre tog gola Čelsi je imao nekoliko prilika, ali nije uspeo da ih iskoristi, pre svih Viktor Mozes i Pedro.Čelsi je na početku drugog poluvremena mogao da uveća vodjstvo, ali je golman Viktor Valdes dobro odbranio šut Markosa Alonsa u 46. minutu. Pedro je imao šanse i u drugom poluvremenu, a u 64. minutu pogodio je prečku.Midlsbro je zapretio u 75. minutu, ali je preko gola šutirao Adama Traore, a isti igrač je četiri minuta kasnije dobro dodao loptu u šesnaesterac do Alvara Negreda, koji pokušao iz voleja, ali je golman "plavaca" Tibo Kurtoa odlično odbranio.Do kraja utakmice šansu je imao David Luiz, ali je posle slobodnog udarca loptu poslao pored stative. ; Ekipa Antonija Kontea ostvarila je šestu uzastopnu pobedu i preuzela je prvo mesto na tabeli sa 28 bodova, ispred Liverpula i Mančester sitija koji imaju po 27.Midlsbro je pretrpeo peti poraz u prvenstvu i zauzima 15. mesto na tabeli sa 11 bodova.18:30 - Kontinen i Pirs osvojili završni ATP turnir u LondonuFinski teniser Henri Kontinen i njegov partner u dublu Australijanac Džon Pirs osvojili su večeras završni ATP turnir u Londonu, pošto su u finalu pobedili Južnoafrikanca Ravena Klasena i Amerikanca Radživa Rama u tri seta, 2:6, 6:1 i 10:8. Finsko-australijskoj kombinaciji ovo je peta zajednička titula u 2016. godini, a do trijumfa su u finalu došli posle sat i 11 minuta igre. Kontinen i Pirs, peti dubl na ATP rang-listi, u prvom su setu pretrpeli dva brejka, ali su u drugom uzvratili istom merom, pa je meč okončan u produženom taj-brejku. Finsko-australijska kombinacija je u odlučujućem periodu do jedinog mini-brejka stigla pri rezultatu 8:8, a potom su na svoj servis overili pobedu. Kasnije večeras u finalu singla na završnom ATP turniru u Londonu igraće Britanac Endi Marej i srpski teniser Novak Đoković. Taj meč počeće oko 19.15.18:00 - Mažić sudi meč Kopenhagena i Porta u Ligi šampionaNajbolji srpski sudija Milorad Mažić vodiće utakmicu petog kola C grupe Lige šampiona između fudbalera Kopenhagena i Porta, saopšteno je danas na sajtu Fudbalskog saveza Srbije (FSS). Mažiću će pomagati Dalibor Đurđević i Milovan Ristić, iza golova će biti Danilo Grujić i Nenad Đokić, dok je za četvrtog sudiju određen Nemanja Petrović. Mažić je ove sezone vodio mečeve Lige šampiona Benfika - Bešiktaš i Barselona - Mančester Siti, a delio je pravdu i na meču plej-ofa između Rostova i Ajaksa.17:30 - Eklston predlaže promenu formata u F1Prvi čovek Formule 1 Berni Eklston predložio je promenu formata u tom takmičenju, prema kojoj bi se umesto jedne, vozile dve kraće trke. Poslednjih godina vode se polemike o formatu takmičenja u Formuli 1 i kako privući mlađe gledaoce. Bivši svetski šampion, vozač Meklarena Dženson Baton, nedavno je predložio da se voze kraće trke, pošto je video kako su mladi u Japani prihvatili kratku igricu Pokemon go. "Ljude sada manje drži pažnja, a brojni sportovi pokušavaju da uvedu kraće forme takmičenja. Bila je velika gledanost trke u Brazilu. Trka jeste bila duga, ali je zbog jake kiše i nekoliko udesa bila prekinuta u dva navrata i ljudi su se uključivali da vide šta se dešava. Moramo da se pozabavimo tradicionalnim konceptom jedne duge trke. Dve trke od po 40 minuta, sa pauzom od 40 minuta tokom koje vozači mogu da daju izjave, mehaničari da rade na vozilima, privukli bi gledaoce, televizijske kompanije, sponzore", rekao je Eklston. Formula 1 je nedavno dobila novog vlasnika, američku kompaniju Liberti medija. Eklston je rekao da bi dobra ideja za Formulu 1 bila pratiti američki model, ali da ne zna da li je taj sport spreman da prihvati radikalne promen.17:00 - Hodl: Runi je napravio lošu procenu ali bi trebalo da ostane kapitenBivši selektor fudbalske reprezentacije Engleske Glen Hodl rekao je da je Vejn Runi napravio lošu procenu, nakon što su mediji objavili njegove slike u pijanom stanju, ali da mu zbog toga ne treba oduzeti kapitensku traku. List San objavio je Runijeve slike u pijanom stanju na venčanju u subotu, dan pošto je Engleska pobedila Škotsku sa 3:0 u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo 2018. godine. Mediji su naveli da je Runi ostao do ranih jutarnjih sati, kao i da se nekolicina reprezentativaca Engleske iste noći uz piće provodila u jednom noćnom klubu, a čekala ih je prijateljska utakmica sa Španijom, dva dana kasnije. Runi se izvinio zbog neprimerenog ponašanja, a Fudbalski savez Engleske zabranio je reprezentativcima noćne izlaske dok su na dužnosti u državnom timu. Hodl, koji je predvodio Englesku na Svetskom prvenstvu u Francuskoj 1998. godine, imao je uoči početka tog turnira sličnu situaciju u ekipi s Tedijem Šeringemom.16:40 - Odbojkaši Zvezde bez grupne faze Lige šampionaOdbojkaši Crvene zvezde nisu danas uspeli da se plasiraju u grupnu fazu Lige šampiona, pošto su i u drugoj utakmici trećeg kola izgubli od turskog Arkasa, pa će takmičenje nastaviti u šesnaestini finala Kupa CEV. Zvezda je danas u drugoj utakmici trećeg kola u Izmiru izgubila sa 0:3 u setovima (21:25, 22:25, 21:25), posle 78 minuta. U prvoj utakmici u Beogradu, Arkas je pobedio Crvenu zvezdu sa takođe 3:0 (25:15, 25:23, 25:14). Crvena zvezda će u šesnaestini finala Kupa CEV 4. i 18. januara igrati protiv pobednika dvomeča belgijskog Antverpena i hrvatske ekipe Mladost Kaštel. U prvoj utakmici Crvena zvezda će igrati na gostujućem terenu.

16:25 - Ronaldo: Uradio sam sve da dobijem Zlatnu loptuFudbaler Real Madrida Kristijano Ronaldo rekao je danas da je uradio sve što je potrebno da dobije Zlatnu loptu, koja se dodeljuje najboljem igraču sveta. Ronaldo je prošle sezone postigao 51. gol na 48 utakmica za Real, uključujući i 16 golova u 12 mečeva u Ligi šampiona, koju je "kraljevski" klub i osvojio. Takodje, on je s reprezentacijom Portugala osvojio Evropsko prvenstvo u Francuskoj ovog leta, a na turniru je postigao tri gola. Ronalda su mediji kritikovali za slabije igre ne početku ove sezone, a on je sinoć postigao svoj 39. "het-trik" u dresu Reala, u pobedi protiv gradskog rivala Atletika od 3:0. "Uradio sam sve. Osvojili smo Ligu šampiona, osvojio sam Evropsko prvenstvo s Portugalom. Glasanje ne zavisi od mene i ne želim da se opterećujem time. Ali, ako me pitate da li želim da osvojim Zlatnu loptu, odgovoriću vam potvrdno. Ova godina je bila sjajna za mene, uz sve trofeje. Nema sumnje da mi je to bila najbolja sezona u karijeri", rekao je Ronaldo. Ronaldo je tri puta proglašen za najboljeg fudbalera sveta, 2008, 2013, 2014. godine, a Fifa će u januaru proglasiti najboljeg igrača za 2016. godinu.

16:00 - Sampdorija posle preokreta pobedila SasuoloFudbaleri Sampdorije pobedili su danas na svom terenu u Đenovi posle preokreta Sasuolo sa 3:2, u utakmici 13. kola italijanske lige i popeli se na deveto mesto na tabeli. Sasuolo je poveo u 64. minutu golom Fedrika Ričija, a vođstvo je udvostučio Antonio Ragusa u 74. minutu. Sampdorija je u samoj završnici postigla tri gola. Fabio Kvaljarela postigao je gol u 84. minutu, a pobedu domaćima doneo je dvostruki strelac Luis Murijel golovima u 86. minutu i prvom minutu sudijske nadoknade vremena iz jedanaesterca. Sampdorija je tako i treću uzastopnu utakmicu ostala neporažena, pa se posle pete prvenstvene pobede popela na deveto mesto na tabeli sa 18 bodova. Sasuolo je pretrpeo četvrti uzastopni poraz, a bez pobede je u poslednjih pet mečeva i zauzima 16. mesto na tabeli sa 13 bodova.

15:30 - WADA: Ruski sport mora da vrati poverenjeČelnici Svetske antidoping agencije (WADA) naveli su da će se ruski sport mučiti da vrati poverenje ako njegovi lideri i dalje budu odbijali da prihvate rezultate istrage o rasprostranjenom dopingu ruskih sportista. Komisija WADA, na čelu s Ričardom Meklarenom, objavila je prošle godine izveštaj u kome optužuje vladu Rusije da je pomagala i prikrivala doping svojih sportista. WADA je zbog toga zatražila od Medjunarodnog olimpijskog komiteta sveobuhvatnu suspenziju ruskih sportista, ali je taj zahtev odbijen. Pojedine medjunarodne federacije suspendovale su ruske sportiste sa takmičenja, pa tako atletičari nisu mogli da učestvuju na Evropskom prvenstvu i Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru, a sa Paraolimpijskih igara izbačen je ceo ruski tim. "Postoji potreba da se prihvate rezultati Meklarenovog izveštaja... Pošto su to činjenice", rekao je zamenik generalnog direktora WADA Rob Keler.

15:05 - Radonjić želi pobedu protiv Karpoša za nastavak dobre serijeTrener košarkaša Crvene zvezde Dejan Radonjić rekao je da njegova ekipa mora da bude oprezna u predstojećoj utakmici protiv ekipe Karpoš Sokoli u Jadranskoj ligi, ali da je spremna da ostvari novu pobedu. "Posle izuzetno napornog i uspešnog ciklusa, očekuje nas duel protiv Karpoša, ekipe koja je mogla da ima više pobeda nego što ih ima. Napravili su mnogo promena, počev od promene trenera, a zatim je stigla i prva pobeda nad favorizovanom ekipom Budućnosti. Znamo da igramo protiv ekipe koja je kadra da napravi dovoljan broj pobeda i ostvari osnovni cilj. Međutim, mi želimo još jednu pobedu i nove bodove. Zdravstveno stanje je dobro i spremni smo za utakmicu", rekao je Radonjić. Košarkaši Zvezde u ponedeljak od 18 časova u beogradskoj hali "Aleksandar Nikolić" igraju protiv makedoske ekipe Karpoš Sokoli poslednju utakmicu 10. kola Jadranske lige. Zvezda je prva na tabeli sa svih devet pobeda i jedina je neporažena ekipa u ligi, dok je Karpoš poslednju sa samo jednom pobedom i osam poraza. Košarkaš Crvene zvezde Branko Lazić rekao je da utakmica protiv Karpoša neće biti laka. "Imali smo jedan dan za odmor i odmah smo počeli pripreme za Karpoš. Možda na papiru to deluje kao laka utakmica, ali ona to nije. Karpoš je pobedio Budućnost, promenili su trenera i vidi se reakcija. Moramo da budemo oprezni, maksimalno koncentrisani kako bismo stigli do cilja, a to su bodovi u ovoj utakmici", naveo je Lazić.

14:39 - Đurđević: Zasluženo smo pobediliFudbaler Partizana Uroš ĐurĐević rekao je da je njegova ekipa zasluženo pobedila Bačku u prvenstvu i nastavila niz dobrih rezultata. Fudbaleri Partizana pobedili su juče Bačku sa 1:0 golom Đurđevića u 78. minutu, u 16. kolu Superlige Srbije i ostvarili 11. pobedu u prvenstvu, treću uzastopnu. "Trener je rekao pre utakmice da su ovakve utakmice najteže, što se i ispostavilo na kraju. Ipak, uspeli smo da postignemo gol u 78. minutu i zasluženo smo osvojili sva tri boda. Nije lako igrati protiv ekipe koja se spusti i brani sa 10 igrača. Drugo poluvreme je bio mnogo bolje, imali smo i mnogo šansi, tako da je na kraju ; mogla biti i ubedljivija pobeda, ali dobro je i ovako", rekao je Đurđević. On je dodao da nije uspeo da se odmori pred utakmicu sa Bačkom, pošto je igrao za mladu reprezentaciju, koja je u baražu izbacila Norvešku ukupnim rezultatom 2:1 i plasirala se na Evropsko prvenstvo u Poljskoj 2017. godine. "U sredu sam se vratio i evo odigrao sam protiv Bačke 90 minuta. Sada ću malo doći do daha, jer imam celu nedelju da se pripremim za Napredak. Veliki uspeh smo ostvarili, ali to se od nas i očekuje, ipak smo mi svetski i evropski prvaci. Izbacili smo dobru reprezentaciju, koja ima par izvanrednih igrača. Uvek stavljam ekipu na prvo mesto, ali u poslednjih nekoliko utakmica sam postigao mnogo golova za reprezentaciju i to naravno godi, ali je najbitnije da smo ostvarili cilj i plasirali se na EP", rekao je Đurđević.

13:25 - WADA ponovo na meti hakeraSvetska antidoping agencija (WADA) saopštila je da hakeri još pokušavaju da pristupe bazama podataka koje sadrže poverljive medicinske informacije o sportistima, uoči objavljivanja sveže istrage o navodnom sistemskom dopingu u Rusiji. Hakerska grupa "Fensi Bears", za koju WADA tvrdi da je povezana sa Rusijom, u više navrata je objavljivala poverljive podatke o "izuzecima korišćenja nedozvoljenih supstanci u terapeutske svrhe", što je omogućavalo sportistima da koriste inače zabranjene lekove zbog potvrdjenih medicinskih razloga. Direktor agencije Olivijer Higli je rekao da "hakeri još pokušavaju da se domognu prijava i lozinki ljudi". Higli je takodje naveo da će WADA u decembru objaviti konačan izveštaj o navodnom ruskom sistemskom dopingu u Rusiji.

12:47 - Borković završio sezonu na sedmom mestuSrpski automobilista Dušan Borković završio je sezonu u TCR šampionatu na sedmom mestu, nakon što je na poslednjoj trci u Makau osvojio četvrto i peto mesto i ukupno 11 bodova. Vozač NIS Petrol tima trebalo je da u generalnom poretku bude peti, ali su organiaztori zbog haotične situacije na stazi i činjenice da nije odveženo 75 odsto trke prepolovili bodove, pa je Borković sezonu završio sa 173 boda. "Osećanja u ovom momentu su mi veoma pomešana. Samo zbog odluke organizatora da se na obe trke broj bodova prepolovi ja se nalazim na sedmoj, a ne na petoj poziciji. Mislim da sam na obe trke bio najbrži i da je organizacija bila bolja da bih šampionat završio u prvih pet, ali šta je tu je," rekao je on. On kaže da nije lako kada znate da dvojica takmičara ispred vas imaju bod, odnosno dva više, i da će već od ovog momenta početi da gleda ispred sebe. "Ne pamti se da je u Makau bilo ovoliko problema u organizaciji. Staza je izuzetno teška, dopala mi se, ali sam u isto vreme srećan što je neće biti sledeće godine u TCR kalendaru zbog ovakve organizacije”, rekao je Borković. Srpski as se tokom svoje prve sezone u TCR šampionatu šest puta popeo na postolje, ali je ostao i zal za nezavršenih osam trka u prvom delu takmičenja zbog brojnih problema koje je imao. Šampionsku titulu odbranio je Švajcarac Stefano Komini.

11:46 - Bjelica dva poena, Marjanoviću ni minutSrpski košarkaš Nemanja Bjelica postigao je samo dva poena u porazu Minesote na gostovanju Memfisu 93:71, dok Boban Marjanovic nije dobio šansu da zaigra na meču protiv Bostona, koji je Detroit igubio na domaćem terenu 94:92. Bjelica je na parketu proveo 13 minuta, ali nije ga hteo šut, promašio je tri puta za tri poena, jednom za dva i pogodio samo dva slobodna bacanja, uz četiri skoka i jednu blokadu.

Rezultati: Hjuston - Juta 111:102, Nju Orleans - Šarlot 121:116 posle produžetka, Detroit - Boston 92:94, Orlando - Dalas 95:87, Vašington - Majami 111:114, Filadelfija - Feniks 120:105, Memfis - Minesota 93:71, Milvoki - Golden Stejt 121:124, LA Klipersi - Čikago 102:95.

10:05 - Hukić odbranio IBO tituluBokser Muamer Hukić odbranio je u Hanoveru titulu profesionalnog prvaka sveta u kruzer kategoriji (do 90,719 kilograma), u verziji IBO (Internacional Boxing Organization). Ovaj tridesetdvogodišnji Novopazarac, koji se bori za Nemačku kao Marko Huk, sačuvao je šampionski pojas pobedivši Ukrajinca Dmitra Kučera jednoglasnom odlukom trojice bodovnih sudija (117:111, 119:109, 117:111). Hukić je na taj način stigao do 40. trijumfa u karijeru, u kojoj je jednom boksovao nerešeno i tri puta izgubio. S druge strane, Kučer je upisao drugi poraz, uz prethodne 24 pobede i nerešen ishod.

09:12 - Đoković: Finale u Londonu najveći meč s MarejemSrpski teniser Novak Đoković rekao je da će sutrašnje finale završnog mastersa u Londonu protiv Endija Mareja biti najveći meč koji su njih dvojica igrala. Đoković se plasirao u finale završnog mastersa u Londonu, pošto je u polufinalu lako pobedio Keija Nišikorija iz Japana sa 6:1, 6:1. "Veoma dobro sam počeo meč, brzo sam poveo sa 4:0 i iskoristio sam sve što sam mogao. Odlično sam taktički pripremio meč, a nikad se ne zna kako će duel početi. Kei je bio umoran i nije bio blizu svog najboljeg tenisa, sve čestitke njemu na sjajnoj sezoni", rekao je Đoković posle meča. On će u finalu igrati protiv Endija Mareja koji je ranije danas pobedio Kanadjanina Miloša Raonića. Srpski i britanski teniser će u sutrašnjem finalu boriti za trofej, ali i odlučivaće o tome ko će od njih dvojice završiti godinu na prvom mestu na ATP listi. "Dvojica nas je na terenu, hajde da počnemo od toga. Hajde da pokušamo da uživamo u tom sjajnom meču koji ćemo igrati jedan protiv drugog. Nije se to dešavalo puno puta u istoriji tenisa. Nikad? Eto, privilegovan sam i čast mi je što ću biti deo istorije sutra zajedno sa Endijem. To je najveći meč koji smo odigrali jedan protiv drugog", rekao je Đoković.

08:20 - Het-trik Ronalda, Real bolji od AtletikaFudbaleri Real Madrida pobedili su Atletiko sa 3:0 u derbi utakmici 12. kola španske Primere. Sva tri gola na Visente Kalderonu postigao je Kristijano Ronaldo u 23, 71. i 77. minutu. Portugalac je prvi gol postigao iz slobodnog udarca sa oko 25 metara, a drugi iz jedanaesterca pošto ga je prethodno u kaznenom prostoru oborio Stefan Savić. Ronaldo je treći put zatresao mrežu Atletika posle kontranapada i dobre asistencije Gareta Bejla. Real je prvi na tabeli Primere sa 30 bodova, odnosno ima četiri boda više od Barselone koja je ranije danas remizirala s Malagom. Atletiko je peti sa 21 osvojenim bodom.

08:00 - VESTI KOJE SU OBELEŽILE PRETHODNI DAN MOŽETE PROČITATI OVDE