(VIDEO) EVROPA OVO NIJE VIDELA: Srbi učestvovali u rušenju rekorda u Ligi šampiona

Peto kolo u grupama E, F, G i H

Fudbaleri Borusije Dortmund pobedili su Legiju 8:4 (5:2) u utakmici petog kola Grupe F Lige šampiona i postavili novi rekord tog takmičenja!

Prvi put u dve i po decenije dugoj deceniji Lige šampiona na meču je postignuto 12 golova!

Prethodno, najveći broj pogodaka zabeležen je 5. novembra 2003, kada je Monako pobedio Deportivo iz La Korunje 8:3.

U večerašnjem obaranju rekorda učestvovali su i Srbi. Aleksandar Prijović, napadač poreklom iz Kruševca, dao je dva gola za Legiju, Miroslav Radović je zabeležio dve asistencije, a u strelce se upisao i reprezentativac Mađarske rođen u Senti Nemanja Nikolić.

Goleadu je otvorio Prijović u desetom minutu - 0:1, preokret je režirao Kagava sa dva pogotka u 17. i 18, a Sahin već u 20. povisio na 3:1. Međutim, Prijović je ponovo bio precizan u 24, a pet minuta kasnije Dembele je vratio Borusiju na "plus dva". Konačan rezultat ludog prvog poluvremena postavio Rojs u 32. Isti igrač je u 52. minutu povećao vođstvo "milionera" na 6:2, Kuharčik je smanjio zaostatak Legije u 57, Paslak je bio strelac u 81. za 7:3, a Nikolić dva minuta kasnije za 7:4. Tačku na neverovatan meč stavio je Rojs u 94. svojim trećim golom!

All Goals & Highlights HD - Borussia Dortmund 8... by Video-Live

Ekipa iz Dortmunda zadržala je prvo mesto u Grupi F sa 11 bodova, dok je Legija ostala na dnu sa samo jednim.

Real Madrid je posle mnogo muka savladao Sporting u Lisabonu 2:1 i sa 11 bodova obezbedio plasman u osminu finala. Šampion Evrope je ostao na drugom mestu, pa će u poslednjem kolu grupne faze u direktnom duelu sa Borusijom odlučivati o prvom mestu u grupi. Sporting ima tri boda i u meču sa Legijom mora da osvoji bod da bi na proleće nastavio takmičenje u Ligi Evrope.

"Kraljevi" su poveli preko Varana u 29. minutu, a kada je domaćin u 64. ostao bez isključenog Pereire, činilo se da će Real rutinski obaviti posao. Međutim, Silva je u 80. minutu izjednačio iz penala, a pobedu gostima doneo je rezervista Benzema u 87.

Monako je pobedio na svom terenu Totenhem sa 2:1 u Grupi E. Monako je, posle treće pobede, prvi na tabeli sa 11 bodova i obezbedio je prolaz u nokaut fazu Lige šampiona i sa sobom "povukao" Bajer iz Leverkuzena, dok je Totenhem treći sa četiri boda, što znači da završava epizodu u elitnom takmičenju.

U prvih 45 minuta nije bilo golova, a najbliži golu bio je Monako, ali Radamel Falkao nije uspeo da iskoristi jedanaesterac u 11. minutu. Đibril Sidibe je doveo Monako u vođstvo u 48. minutu, ali je Totenhem samo četiri minuta kasnije izjednačio preko Harija Kejna, koji je bio siguran sa bele tačke. Slavlje Totenhema nije dugo trajalo pošto je Monako čim je krenuo sa centra poveo golom Toma Lemara, koji je, ispostavilo se, postavio konačan rezultat.

Moskovski CSKA i Bajer Leverkuzen su igrali 1:1. Bajer je drugi na tabeli sa sedam bodova, Totenhem je treći sa četiri, a CSKA poslednji sa tri boda.

Fudbaleri Monaka u poslednjem kolu gostuju Bajeru, a Totenhem dočekuje CSKA.

Lester je ostao neporažen posle petog kola Grupe G, dok je Porto pred plasmanom u osminu finala posle remija bez golova u Kopenhagenu, gde je meč sudio Milorad Mažić.

Lester je zabeležio četvrtu pobedu pošto je sa 2:1 kao domaćin pobedio Briž. Strelci za engleski klub bili su Šinđi Okazaki u petom i Rijad Mahrez u 30. minutu iz penala, dok je gol za belgijsku ekipu u 52. postigao Hose Iskerdo.

Lester je ostao prvi na tabeli sa 13 bodova, ispred Porta, koji ima osam i Kopenhagena sa šest. Briž je poslednji sa svih pet poraza.

Lester u poslednjem kolu gostuje Portu, a portugalski klub će u toj utakmici imati priliku da se plasira u narednu fazu takmičenja, dok će Briž dočekati Kopenhagen.

Juventus je kao gost pobedio Sevilju sa 3:1 u Grupi H i obezbedio plasman u osminu finala, ali je i Sevilja blizu plasmana.

Sevilja je vodila golom Nikolasa Parehe u devetom, ali je potom Franko Vaskes dobio crveni karton u 36. minutu, pa italijanskom klubu nije bilo teško da pobedi. Klaudio Markizio u 45. iz penala, Leonardo Bonuči u 84. i Mario Mandžukić u 94. minutu bili su strelci za Juventus.

Lion je u Zagrebu savladao Dinamo golom Lakazeta u 72. minutu.

Sevilja će u poslednjem kolu, na gostovanju Lionu imati priliku da i remijem prođe u narednu fazu.

Juventus ima 11 bodova, jedan više od Sevilje. Lion ima sedam, dok je Dinamo ubedljivo poslednji bez učinka.

GRUPA E:

CSKA - Leverkuzen 1:1 (0:1)/Naćo pen 76 - Voland 16/

Monako - Totenhem 2:1 (0:0)/Sidibe 48, Lemar 53 - Kejn pen 52/

Tabela: Monako 11, Leverkuzen 7, Totenhem 4, CSKA 3

GRUPA F:

Dortmund - Legija 8:4 (5:2)/Kagava 17, 18, Sahin 20, Dembele 29, Rojs 32, 52, 90+4, Paslak 81 - Prijović 10, 24, Kuharčik 57, Nikolić 83/

Dinamo Zagreb - Lion 0:1 (0:0)/Lakazet 72/

Sevilja - Juventus 1:3 (1:1)/Pareha 9 - Markizio pen 45+1, Bonući 84, Mandžukić 90+4/

Tabela: Juventus 11, Sevilja 10, Lion 7, Dinamo 0

TOK MEČEVA:

KRAJ!

90+4. minut - SEVILJA - JUVENTUS 1:3 - MANDŽUKIĆ!

90+2. minut - DORTMUND - LEGIJA 8:4 - ROJS!

87. minut - SPORTING - REAL MADRID 1:2 - BENZEMA!

84. minut - SEVILJA - JUVENTUS 1:2 - BONUĆI!

83. minut - DORTMUND - LEGIJA 7:4 - NIKOLIĆ! Druga asistencija Radovića!

81. minut - DORTMUND - LEGIJA 7:3 - PASLAK!

80. minut - SPORTING - REAL MADRID 1:1 - SILVA iz penala!

72. minut - DINAMO - LION 0:1 - LAKAZET!

Alexandre Lacazette Goal HD - Dinamo Zagreb 0-1... by footballEnLigne

64. minut - Crveni karton dobio je Pereira iz Sportinga.

57. minut - DORTMUND - LEGIJA 6:3 - KUHARČIK! Asistirao je Radović!

53. minut - MONAKO - TOTENHEM 2:1 - LEMAR!

52. minut - DORTMUND - LEGIJA 6:2 - ROJS!

52. minut - LESTER - BRIŽ 2:1 - IZKIERDO!

52. minut - MONAKO - TOTENHEM 1:1 - KEJN iz penala!

48. minut - MONAKO - TOTENHEM 1:0 - SIDIBE!

46. minut - Počelo je drugo poluvreme...

KRAJ PRVOG POLUVREMENA!

21:33 - Vrelo je u Sevilji. Trener domaće ekipe Sampaoli, ali i igrači su "poludeli" zbog odluka sudije Klatenburga da dosudi penal za Juventus, i to deset minuta posle isključenja Franka Vaskeza.

45+1. minut - SEVILJA - JUVENTUS 1:1 - MARKIZIO iz penala!

36. minut - Sevilja ostaje bez isključenog Franka Vaskeza! Dobio je dva žuta kartona za tri minuta!

32. minut - DORTMUND - LEGIJA 5:2 - ROJS!

.... by LiG2Fr

30. minut - LESTER - BRIŽ 2:0 - MAREZ iz penala!

29. minut - SPORTING - REAL MADRID 0:1 - VARAN!

29. minut - DORTMUND - LEGIJA 4:2 - DEMBELE!

24. minut - DORTMUND - LEGIJA 3:2 - PRIJOVIĆ!

20. minut - DORTMUND - LEGIJA 3:1 - SAHIN!

18. minut - DORTMUND - LEGIJA 2:1 - KAGAVA! Oba puta asistent je bio Dembele!

17. minut - DORTMUND - LEGIJA 1:1 - KAGAVA!

21:02 - I Legija ima podršku s tribina u Dortmundu

11. minut - FALKAO promašio penal! Golman Loris mu je odbranio šut sa 11 metara.

10. minut - DORTMUND - LEGIJA 0:1 - PRIJOVIĆ!

9. minut - SEVILJA - JUVENTUS 1:0 - PAREHA!

5. minut - LESTER - BRIŽ 1:0 - OKAZAKI!

1. minut - Utakmice su počele.

20:40 - Biće zanimljivo u Lisabonu: Sporting je dao gol na poslednjih 13 mečeva

20:34 - Ovacija za Ronalda: Dobrodošao kući

20:19 - Sastav Reala: Nema Morate, Benzema na klupi

20:16 - Tribine stadiona Žoze Alvalade se pune, sprema se doček Ronaldu

20:09 - Real je neporažen na 29 mečeva zaredom u svim takmičenjima

20:03 - Radović i Pavlović starteriDvojica srpskih fudbalera igraće večeras od starta mečeva - Miroslav Radović za Legiju u Dortmundu i Andrija Pavlović za Kopenhagen protiv Porta, u utakmici koju će suditi Mažić.

KRAJ - CSKA - LEVERKUZEN 1:1!

76. minut - CSKA - LEVERKUZEN 1:1 - NAĆO iz penala!

Bibras Natcho Goal HD - CSKA Moscow 1... by hqfootball2016

16. minut - CSKA - LEVERKUZEN 0:1 - VOLAND!

Kevin Volland Goal HD - CSKA Moscow 0-1 Bayer... by eurofootballhd1

17:59 - Bajer postavio rekordSa prosekom od 23 godine i 346 dana, startna postava Bajera je najmlađa u istoriji Lige šampiona. Najstariji je 28-godišnji Havijer "Ćićarito" Ernandez, a najmlađi 19-godišnji Bendžamin Henrihs.

17:55 - Derbi dana igraju Sevilja i Juventus. Meču na "Sančez Pishuanu" prethodila je žestoka tuča navijača.Posebno zanimljivo biće gostovanje Reala u Lisabonu, jer će Kristijano Ronalo igrati proitv "svog" Sportinga. Najbolji srpski arbitar Milorad Mažić sa svojim timom deliće pravdu u Kopenhagenu, gde gostuje Porto.Od srpskih igrača mogli bi da se pojave Miroslav Radović sa Legijom u Dortmundu, Lazar Marković u dresu Sportinga protiv Reala i Andrija Pavlović kao napadač Kopenhagena.Zoran Tošić nije bio u kombinaciji za tim CSKA protiv Leverkuzena.