(VIDEO) PARTIZANOVO DETE ČASTILO ZVEZDU: Crveno-beli autogolom pobedili Radnik pred zimsku pauzu

Šampion preokretom do pobede u Surdulici

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su u Surdulici Radnik sa 2:1 u 21. kolu Super lige Srbije.

Radnik je poveo golom Stefana Nikolića u 10. minutu, a trijumf Zvezdi posle preokreta doneli su Dušan Anđelković pogotkom iz jedanaesterca u 25. i Igor Zlatanović autogolom u 87. minutu.Zvezda je jesenji deo šampionata završila na prvom mestu sa 54 boda, devet više od Patizana koji sutra igra protiv Spartaka, dok je Radnik 13. sa 20.U uvodnim minutima utakmice u Surdulici nije bilo mnogo uzbuđenja, a Radnik je stigao do prednosti u 10. minutu posle loše intervencije defanzivca crveno-belih Miloša Stojanovića.Odbrana Radnika je ispucala loptu sa svoje polovine, Stojanović je glavom pokušao da je vrati do Nemanje Supića, ali je to loše učinio, što je iskoristio Stefan Nikolić i lako savladao golmana Zvezde u situaciji "jedan na jedan".Zvezda je posle primljenog gola polako počela da preuzima inicijativu, a do izjednačenja je stigla u 25. minutu.Posle prodora Srđana Plavšića sa desnog boka u šesnaestercu ga je oborio kapiten Radnika Miloš Milovanović, a arbitar Danilo Grujić je dosudio jedanaesterac. Siguran izvođač najstrože kazne bio je Anđelković.Crveno-beli su u nastavku prvog dela igre sve više pritiskali Radnik, a u finišu su propustili dve dobre prilike preko Damijana Le Taleka i Petra Orlandića.Ekipa Miodraga Božovića je u drugom poluvremenu bila znatno bolji rival, imala je nekoliko dobrih prilika da dođe do preokreta. Najbolju šansu za Zvezdu propustio je Plavšić u 59. minutu kada je pogodio stativu, a potom iz odbitka šutirao pored gola.Zvezda je u finišu utakmice ipak uspela da dođe do drugog gola i to uz mnogo sreće. Kombinovali su Anđelković i Plavšić na levoj strani, a posle centaršuta strelca prvog gola lopta je završila na drugoj stativi, gde je Igor Zlatanović u želji da je ispuca loše zahvatio i savladao svog golmana. Zlatanović je inače bivši igrač Partizana.

Drugo poluvreme

90+4. minut - Kraj meča

90+4. minut -Opet Plavšić Treći zicer fudbalera Zvezde

90+2. minut - Odličan šut Đorića Tik pored gola Supića

87. minut GOOOOOOOOOOL 1:2 - Zvezda vodiAnđelković je centrirao, a autogol je postigao Zlatanović

83. minut - Radnik je opasniji Domaći tim ima više loptu u nogama

78. minut - Velika šansa za NikolićaAli fudbaler radnika nije savladao Supića

74. minut - Sikimić glavomAli je lopta jedva stigla do Čančarevića

67. minut - Promašuje i KangaKanga je promašio neverovatnu šansu

63. minut Le Talek glavom Lopta odlazi preko gola

60. minut - Kontranapad Radnika Oprezan je Supić

59. minut - Dve šanse za Plavšića U prvoj je pogodio stativu, a u drugoj je lopta otišla pored gola

55. minut - Kakv promašaj OrlandićaNapadač Zvezde je opet bio u kolosalnoj šansi, ali još jednom nije uspeo da savlada Čančarevića

54. minut - Radnik ima inicijativuDomaći tim u nastavku igra odlučnije

51. minut - Radnik traži penal Bio je to duel Merdovića i Petkovića, Grujić se nije oglasio

50. minut - Utakmica je nastavljena

47. minut - Prekid zbog bakljade DelijaNavijači Zvezde su bacali baklje iza gola koji u nastavku čuva Čančarević

46. minut - Utakmica je nastavljenaSa centra su krenuli gosti iz Beograda

45+1. minut - Kraj prvog poluvremena

45. minut - Udarac Plavšića Čančarević brani

37. minut - Preti Orlandić Lopta ne ide u gol

34. minut - Pokušaj Le TalekaLopta je otišla pored desne stative

33. minut - Opet se igra između dva šesnaestercaNema uzbuđenja pred golovima

25. minut - GOOOOOOOL 1:1 AnđelkovićGolman radnika je imao loptu na ruci, ali je nije zaustavio

24. minut - Penal za Zvezdu Plavšić je stigao prvi do lopte pao i sviran je jedanaesterac

17. minut - Zvezda ima inicijativuAli nema ozbiljnih prilika

11. minut - Zicer za Orlandića Dobra odbrana golmana Radnika

10. minut - GOOOOOOL 1: 0 Greška Stojanovića, posle koje je Stefan Nikolić doveo domaći tim u vođstvo

3. minut - Srnić pada u 16 metara, nema penalaKanga je odličnom loptom našao Srnića, ali fudbaler Zvezde je pre šuta pao u kaznenom prostoru. Njegov duel sa igračem Radnika po sudiji nije bio dovoljan za jedanaesterac

1. minut - Počela je utakmicaPočetni udarac izvešće ekipa Radnika

Prvo poluvreme

RADNIK - CRVENA ZVEZDA

Stadion Radnika

Sudija: Danilo Grujić (Niš)

Radnik: Čančarević - Mladenović, Vuković, Đorić, Pejčić - Milovanović, Merdović - Mišan, Nikolić, Milinković -Radović.

Crvena zvezda: Supić - Petković, Stojanović, Fibel, Anđelković - Le Talek, Poletanović, Plavšić, Kanga, Srnić - Orlandić.

Sastavi

Domaći tim priželjkuje iznenađenje, jer je svaki bod bitan u borbi za plasman u plej-of fazu, ali ne treba sumnjati da će crveno-beli dati sve od sebe da još jednim trijumfom okončaju uspešnu jesenju polusezonu.

Ekipa Radnika od starta šampionata igra sa dosta oscilacija, a nakon dvadeset odigranih susreta Surduličani na svom kontu imaju 20 osvojenih bodova i zauzimaju 13.mesto na superligaškoj tabeli. Do sada su ostvarili samo pet pobeda u duelima sa ekipama Spartaka (2:1), Voždovca (3:1), Novog Pazara (3:1), OFK Bačka (2:0) i Rada (1:0), dok su bodove podelili nakon duela sa ekipama Javor Matisa (2:2), Čukaričkog (0:0), Borca (1:1), ponovo Čukaričkog (1:1) i Spartaka (1:1). U preostalih deset susreta pretrpeli su poraze, a bolje su bile ekipe Rada (0:1), Crvene zvezde (0:5), Metalca (0:1), Mladosti (0:2), Radničkog (0:1), Napretka (0:1), Partizana (1:3), Vojvodine (0:2), Javor Matisa (0:1) i u prethodnom kolu Borca (0:1). Možda i glavni nedostatak u igri ove ekipe je neefikasnost, jer su Surduličani do sada postigli samo 17 golova, po čemu su jedni od najneuspešnijih u Super ligi Srbije. Crveno-beli su u prethodnom kolu novom pobedom obezbedili titulu ’’jesenjeg prvaka’’, što najbolje pokazuje da su i ove sezone igrali na visokom nivou. Fudbaleri Crvene zvezde su na dvadeset odigranih susreta ostvarili čak šesnaest pobeda u susretima sa ekipama Metalca (3:1), Mladosti (4:2), Voždovca (3:0), Radničkog (3:0), Radnika (5:0), Novog Pazara (4:1), OFK Bačka (2:0), Vojvodine (4:1), Javor Matisa (4:2), Čukaričkog (3:1), Rada (2:1), Borca (1:0), Napretka (1:0), Metalca (2:1), Voždovca (0:1) i u prethodnom kolu Radničkog (2:1). Nerešenim rezultatom završeni su dueli sa ekipama Napretka (2:2), Spartaka (1:1) i Mladosti (2:2), dok je jedini poraz ekipa Miodraga Božovića doživela u 152.večitom derbiju od ekipe Partizana (0:1). Sa 51 osvojenim bodom crveno-beli trenutno zauzimaju prvo mesto na tabeli Super lige Srbije, uz šest bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Partizan.Dva tima su tokom ove sezone već odigrala jedan međusobni susret, a crveno-beli su na stadionu ’’Rajko Mitić’’ slavili više nego ubedljivo rezultatom 5:0(2:0). Strelci za beogradski tim na ovom susretu bili su Aleksandar Luković (penal), Petar Orlandić (dva pogotka), Slavoljub Srnić i Predrag Sikimić. Ako posmatramo rezultate prethodna četiri međusobna susreta u domaćim takmičenjima ekipa Crvene zvezde ima stopostotan učinak sa četiri pobede i impresivnom gol-razlikom 16:1.Domaćini u ovaj meč ulaze svesni da je protivnik znatno kvalitetniji, ali i sa namerom da pruže maksimalan otpor i tako se na najbolji mogući način oproste od svojih navijača. O tome je na vanrednoj konferenciji za medije održanoj pred ovaj susret govorio i šef stručnog štaba Milorad Kosanović koji je istakao da surdulički fudbaleri i navijači bolji kraj godine nisu mogli da požele:’’Uradili smo dobar posao u prethodnim kolima, da smo bili malo koncentrisaniji mogli smo i u Čačku ostati neporaženi, a do nas je bilo, nije ni do koga drugog, onda bismo na najlepši način čekali utakmicu sa Zvezdom. Ono što možemo je da u granicama naše mogućnosti, na dostojanstven i fin način pružimo maksimalan otpor u ovom momentu i na taj način se oprostimo od ovog dela prvenstva i naših navijača. Treba sagledati realan odnos kvaliteta dva tima i pružiti maksimum srazmerno kvalitetu koji mi posedujemo.’’U taboru gostiju svi jedva čekaju odmor nakon velikog broja odigranih mečeva tokom ove polusezone, ali su i spremni da ostvare još jedan trijumf i tako na najbolji mogući način odu na zimsku pauzu. O tome je na vanrednoj konferenciji za medije govorio i šef stručnog štaba crveno-belih Miodrag Grof Božović koji je istakao da očekuje tešku utakmicu na zaleđenom terenu:’’Došlo je vreme da privedemo kraju i ovu polusezonu koja se mnogo odužila. Sigurno je pred nama još jedna teška utakmica, pogotovo što očekujem da teren neće biti u dobrom stanju i da će biti zaleđen, tako da je teško pretpostaviti šta nas očekuje. U svakom slučaju, mnogo nam je važno da pobedimo i da završimo polusezonu na dobar način i da se oprostimo od naših navijača koji nas bodre sve ovo vreme. Radnik je u nezavidnoj situaciji na tabeli, sigurno će dati sve od sebe da naprave dobar rezultat, to bi njima mnogo značilo, a ja se nadam da ćemo, i pored mnogo problema sa igračkim kadrom, mi uspeti da osvojimo nova tri boda. Radnik se trenutno ne ubraja u naše najkvalitetnije superligaše, ali to ne znači ništa u utakmici sa nama. Protiv Crvene zvezde su svi maksimalno motivisani. Počeli su bolje da igraju i sigurno će dati sve od sebe da nadokanade poraz u Čačku iz prošlog kola. Imaju nekoliko igrača koji mogu da nam prave probleme. Tu pre svega mislim na špica Nikolića, iako nije dao mnogo golova, on se odlično kreće, dobro skače i opasan je na prekidu. Tu je i Adamović koji je kreator njihove igre, a i u odbrani imaju iskusne igrače Vukovića i Pavlovića. Znam da smo mi kvalitetnija ekipa, ali to moramo da potvrdimo i na terenu.’’Trener Božović se potom osvrnuo i na trenutnu kadrovsku situaciju istakavši da pored povređenih igrača neće moći da računa i na suspendovane Mičela Donalda i Džona Ruiza:’’I da nije dobio karton Ruiz svakako ne bi mogao da igra zato što je dobio poziv da se priključi reprezentaciji Kostarike. Donald je jedan o naših najvažnijih igrača i žao mi je što neće biti na terenu. Isto tako znam da je on jedan od najvećih profesionalaca u našoj ekipi i to je čovek koji nas je preporodio onog momenta kada je došao u Zvezdu. Igrao je skoro sve utakmice od početka sezone, morate da shvatite da je nama u Surdulici 29. utakmica ove polusezone. Kod svih igrača je nastupio umor, više psihički nego fizički. Danas je tačno šest meseci od kada smo počeli pripreme. Usled odsustva Donalda utakmicu će najverovatnije početi Račić i počećemo utakmicu sa jednim napadačem. Zbog povreda neće igrati Ristić, Rendulić i kapiten Luković.’’