(VIDEO) CRVENI URAGAN NA ENFILDU: Stouk poveo, pa ga Liverpul razbio i nastavio poteru za Čelsijem

Klopovom timu sledi derbi sa Sitijem

Fudbaleri Liverpula ubedaljivo su pobedili Stouk na "Enfilu" u utakmici 18. kola Premijer lige - 4:1 (2:1).

Gosti su poveli preko Voltersa već u 12. minutu, što je samo razljutilo domaćina, koji je pre odlaska na odmor napravio preokret. Ofanziva tima Jirgena Klopa isplatila se u 35. i 44. minutu kada su Lalana i Firmino tresli mrežu Stouka.

U drugom poluvremenu Liverpul je usporio ritam meča, ali je i u takvoj igri očiglednu razliku u kvalitetu naplatio sa još dva gola. Prvo je Imbula u 59. minutu ubacio loptu u svoju mrežu, a konačan rezultat postavio je Staridž u 70, nepun minut pošto je ušao u igru, iskoristivši veliku grešku kapitena gostiju Šokrosa.

Liverpul se ovom pobedom vratio na drugo mesto na tabeli Premijer lige sa 40 bodova, šest manje od lidera Čelsija, a jedan više od trećeplasiranog Mančester sitija, s kojim se sastaje u derbiju 19. kola, u subotu 31. decembra. Ranije tog dana Stouk će gostovati Čelsiju.

Stouk je posle današnjeg poraza ostao na deobi 12. mesta sa Bornmautom. Obe ekipe skupile su 21 bod.

Liverpool2 - 1Stoke City all GOALS ENGLAND... by live-football3

3-1 Own Goal - Giannelli Imbula - Liverpool... by HdGoal

4-1 Daniel Sturridge Goal HD - Liverpool 4-1... by footbalderby