(VIDEO) SRBI OSETILI MOĆ ŠAMPIONA: Barsa se Alavesu osvetila s kamatom, neka se spremi PSŽ

Pukla šestica

Fudbaleri Barselone kao gosti su deklasirali Alaves 6:0 (2:0) u utakmici 22. kola španskog prvenstva.

Barselona je makar na kratko preuzela prvo mesto na tabeli, jer sada ima 48 bodova, dva više od Real Madrida, koji ima čak tri meča manje. "Kraljevi" će večeras igrati u Pamploni sa Osasunom.

Aktuelni šampiona je načeo Alaves golom Luisa Suareza u 37. minutu, a samo tri minuta kasnije Nejmar je povisio na 2:0.

A onda su gosti od 59. do 67. minuta dali još četiri gola. Mrežu Alavesa je zatresao Lionel Mesi, pa je Aleksis dao autogol, a onda su se i strelce upisali Ivan Rakitić i ponovo Suarez.

Suarez je sada usamljen na vrhu liste strelaca sa 18 golova, dok je Mesi postigao jedan manje.

Barselona i Alaves će se sastati i u finalu Kupa kralja.

Tim Luisa Enrikea se danas revanširao Alavesu za poraz, koji mu je naneo u prvom delu sezone na "Nou Kampu".

Oba srpska internacionalca su bili starteri u ekipi Alavesa, Nenad Krstičić je zamenjen u poluvremenu, a Aleksandar Katai u 57. minutu.

Barseloni u utorak predstoji prvi meč osmine finala Lige šampiona, protiv Pari Sen Žermena na "Parku prinčeva".