(VIDEO) OBRADOVIĆ SMORIO MURINJA: Anderleht u finišu do remija sa Mančester junajtedom u Ligi Evrope

Prvi mečevi četvrtfinala

Fudbaleri Anderlehta i Mančester junajteda odigrali su večeras nerešeno 1:1 u prvoj utakmici četvrtfinala Lige Evropa.

Junajted je poveo na večerašnjem meču u 37. minutu golom Henriha Mihtarijana. Izjednačenje domaćoj ekipi doneo je Leander Dendonker u 86. minutu posle asistencije srpskog fudbalera Ivana Obradovića.

Ekipa Žozea Morinja je bila bolji rival na terenu, imala je i nekoliko izglednih prilika, a najbolju u drugom poluvremenu nije iskoristio Pol Pogba. Udarac Dendonkera bio je i jedni udarac u okvir gola belgijske ekipe za celu utakmicu.

All Goals & highlights HD - Anderlecht 1-1... by sofiene-l

Fudbaleri Ajaksa su na svom terenu pobedili Šalke sa 2:0. Dejvi Klasen je doneo prednost Ajaksu u 23. minutu iz jedanaesterca, a konačnih 2:0 postavio je isti igrač u 52. minutu.

Najviše golova na večerašnjim utakmica vidjeno je na meču u Vigu gde je domaća Selta slavila protiv Genka sa 3:2.

Genk je poveo u desetom minutu golom Žan-Pola Boetiusa, ali je Selta do kraja prvog poluvremena postigla tri gola i potpuno preokrenula rezultat. Strelci su bili Pione Sisto u 15, Jago Aspas u 18. i Džon Gvideti u 38. minutu.Tomas Bufel je u 67. minutu postavio konačnih 3:2, odnosno postigao vrlo važan gol za Genk pred revaš.

Utakmica između Liona i Bešiktaša počela je sa 45 minuta zakašnjenja zbog navijačkih nereda.

Lion je pobedio 2:1 (0:1)