BAVARCI SE ŠTEDELI ZA REAL: Bajern u Leverkuzenu osvojio samo bod

Prazne puške

Fudbaleri Bajer Leverkuzena i Bajerna iz Minhena odigrali su danas 0:0 u utakmici 29. kola nemačke Bundeslige.

Bajern je, posle šestog remija od početka sezone, prvi na tabeli sa 69 bodova, dok je Bajer na 11. poziciji sa 36 osvojenih bodova.

Trener Bajerna Karlo Ančeloti napravio je dosta promena u timu za večerašnji duel u Leverkuzenu, ali su Bavarci i pored toga dominirali na terenu i bili opasniji.

Najbolje prilike za ekipu iz Minhena imali su David Alaba, Tijago Alkantara i Arturo Vidal u prvom poluvremenu, Vidal je dva puta zapretio i u nastavku, a u finišu meča odličnu šansu nije iskoristio Filip Lam.

Bajer se odlično branio i zaustavio sve napade Bajerna i pored toga što je od 60. minuta igrao sa igračem manje posle isključenja Tina Jedvaja.

Bajern u narednom kolu dočekuje Majnc, dok Bajer gostuje Frajburgu.

Pre toga, Bavarci će u Madridu igrati revanš četvrtfinala Lige šampiona sa Realom, od koga su izgubili prvi meč - 1:2. Nema sumnje da su fudbaleri Bajerna i u Leverkuzenu razmišljali o duelu na "Santjago Bernabeuu".