(VIDEO) SANČEZ KAO VAN PERSI: Arsenal pobedio u Sautemptonu i nastavio borbu za Ligu šampiona

Skok na peto mesto

Fudbaleri Arsenala pobedili su večeras na gostujućem terenu Sautempton sa 2:0, u odloženoj utakmici 26. kola Premijer lige, i popeli se na peto mesto na tabeli.

Arsenal je poveo u 60. minutu golom Aleksisa Sančesa, a konačan rezultat postavio je Olivije Žiru u 83. minutu.

Sančes je postao prvi igrač Arsenala koji je postigao 20 golova u prvenstvu još od Robina van Persija u sezoni 2012-2013.

Ekipa Arsena Vengera se posle druge uzastopne pobede, ukupno 20. u prvenstvu, popela na peto mesto na tabeli sa 66 bodova. "Tobdžije" sada imaju tri boda manje od Mančester sitija na četvrtom mestu koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Sautempton je vezao pet utakmica bez pobede, a u toj seriji osvojio je samo dva boda, i zauzima 10. mesto na tabeli sa 42 boda.

All Goals & highlights HD - Southampton 0-2... by footballgoalshow