(KURIR TV) 27.000 GROBARA ZA 27. TITULU: Partizan šampion Srbije! Petarda za feštu u Humskoj

Skinuli krunu večitom rivalu

Fudbaleri Partizana pobedili su Mladost iz Lučana 5:0 (2:0) u meču poslednjeg kola Superlige Srbije i osvojili 27. titulu šampiona.

Crno-beli su prvenstvo završili na vrhu tabele sa tri boda više od Crvene zvezde i upravo od "večitog rivala" preuzeli krunu.

Danas je na stadionu u Humskoj bilo 27.000 navijača Partizana, koji su znali da proslave uspeh svojih ljubimaca. "Grobari" su napravili feštu na tribinama, a izabranici Marka Nikolića na terenu.

Golovima Leonarda (dva), Jevtovića, Jankovića i Kosovića, Partizan je deklasirao Mladost.

Istovremeno, Leonardo se na vrhu liste strelaca Superlige izjednačio sa saigračem Urošem Đurđevićem. Obojica su postigla po 25.

Brazilac se posle oba današnja gola obratio "grobarima" porukom na majici ispod dresa: "Zauvek u mom srcu"...

Navijači Partizana ovu titulu smatraju posebno dragom, jer ne tako davno naslov prvaka delovao je kao "nemoguća misija". A onda je tadašnji lider Crvena zvezda izgubila od Voždovca, vrh tabele preuzeli su crno-beli i to mesto nisu ispuštali do kraja.

Partizanu i Crvenoj zvezdi preostala je još jedna bitka - finale Kupa Srbije, koje će se sledeće subote igrati na stadionu u Humskoj.

KRAJ - 5:0 - PARTIZAN JE ŠAMPION!

86. minut - Svi skandiraju Marku Nikoliću...

81. minut - GOOOLLL - KOSOVIĆ - 5:0! Pucao je vezista Partizana sa 25 metara, a Krznarić je nespretno reagovao.

75. minut - Meč je nastavljen.

72. minut - Mažić je prekinuo utakmicu zbog dima.

71. minut - GROBARI SU NA SVIM TRIBINAMA ZAPALILI BAKLJE! Slavlje je počelo...

70. minut - GOOOLLL - JANKOVIĆ - 4:0! U strelce se upisao i Marko Janković.

LEONARDO = ĐURĐEVIĆ = 24! Sa dva gola na današnjem meču Brazilac se izjednačio sa saigračem na vrhu liste strelaca Superlige. A Leonardu je kod ovog drugog gola asistirao upravo Đurđević.

65. minut - GOOOLLL - LEONARDO - 3:0! Brazilac "zakucava" Mladost! Leonardo je zatresao mrežu i otišao do Juga ponovo pokazujući majicu na kojoj piše da će mu "grobari" zauvek ostati u srcu.

GROBARI SLAVE I POMINJU ZVEZDU!

52. minut - Šut Đurđevića, brani Krznarić.

ZVANIČNO - na tribinama je 26.785!

47. minut - Oficijelni spiker moli navijače da vrate dresove Saše Ilića i Đilasa, koji su tokom poluvremena nestali sa klupe za rezervne igrače.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

POLUVREME 2:0:

GROBARI SE POSKIDALI!

GROBARI GRME!

37. minut - GOOOLLL - JEVTOVIĆ - 2:0! GOLČINA!!! Sada je Partizan baš blizu titule!

35. minut - Lukav pokušaj Kosovića iz daljine, golman Krznarić je ispratio loptu, a ona je otišla pored gola.

31. minut -ŠANSA za PARTIZAN! Đurđević je dodao, Leonardo pucao, a Krznarić odbranio.

29. minut - Ludnica na Jugu! Petarde, baklje, topovski udari...

RADOST U LOŽI!

LEONARDO SE OPRAŠTA OD GROBARA?! Kada je postigao gol, Brazilac je podigao dres kako bi navijačima Partizana pokazao poruku ispisanu na majici, da će zauvek biti u njegovom srcu. Da li je to Leonardova oproštajna poruka?!

18. minut - GOOOLLL! LEONARDO - 1:0! Fantastična asistencija petom Jankovića, Brazilcu nije bilo teško da postigne svoj 23. ovosezonski gol u Superligi i povede Partizan ka tituli.

10. minut - Prva pretnja crno-belih po gol Mladosti. Centrirao je Vulićević, a posle dva pokušaja Đurđevića domaćin je dobio samo korner.

18:40 - Jednom navijaču je pozlilo, Hitna pomoć je odmah reagovala.

18:38 - Grmi u Humskoj... "Grobari" pevaju iz petnih žila.

18:36 - Na tribinama je više od 25.000 navijača.

18:33 - Kakve ovacije za Novicu Veličkovića! "Grobari" su pozdravili sve košarkaše Partizana i trenera Aleksandra Džikića, a naročito kapitena koji je nedavno postigao koš u poslednjoj sekundi za pobedu u "večitom derbiju".

18:32 - Utakmica je počela...

18:30 - Minut ćutanje povodom smrti Toze Veselinovića.

18:28 - Akteri izlaze na teren uz "Da volim crno-bele"...

18:26 - Grobari obožavaju Sašu Ilića!

18:25 - Temperatura u Beogradu je 24 stepena... Na tribinama je mnogo veća!

18:13 - Ovacije za vaterpolisteNa stadion su stigli vaterpolisti Partizana, koji su juče "overili" 28. titulu u istoriji kluba. Dobili su jake ovacije.

18:09 - Frka ispred Juga... Mnogi "grobari" su izleteli sa stadiona.

18:00 - Ispunjeni i Istok i ZapadIstok i Zapad puni, osim dela ka severu. Jug ceo pun, a i na Severu ima dosta navijača...

17:43 - Južna tribina skoro puna

17:30 - Poznati su sastavi dva timaPartizan: Stevanović, Vulićević, Ostojić, Milenković, Miletić, Jevtović, Kosović, Mihajlović, Janković, Leonardo, Đurđević.Mladost: Krznarić, Andrić, Pešić, Šatara, Saničanin, Tumbasević, Gavrić Nebojša, Gavrić Nenad, Pejović, Radivojević, Jovanović.17:00 - Ulaznica za utakmicu Partizan - Mladost više nemaIz stručne službe kluba za prodaju ulaznica ovog trenutka je stigla informacija da su SVE besplatne ulaznice za današnji meč protiv Mladosti podeljene.Navijači Partizana polako pune stadion u Humskoj

Određena startna postava Zvezde:Crvena zvezda će protiv Radničkog igrati u sledećem sastavu: Kahriman, Petković, Le Talek, Luković, Anđelković, Donald, Ristić, Plavšić, Adžić, Vučićević, Boaći

Stadion Partizana spreman za duel protiv ekipe Mladosti

Uporedna statistika sa utakmica Partizana i Crvene zvezde (sezona 2016/17, do 17.05.2017.)- Za Crvenu zvezdu je u prvenstvu, zaključno sa sredom 17.05.2017, dosuđeno 14 penala, a protiv Crvene zvezde 1 penal.- Crvenoj zvezdi su u prvenstvu isključena 2 igrača, a protivnicima 7 igrača.- Za Crvenu zvezdu su u Kupu Srbije dosuđena 4 penala, a za protivnike 1 penal.- U Kupu Srbije su protivnicima Crvene zvezde isključena 2 igrača.

UKUPNO UTAKMICE CRVENE ZVEZDE, SEZONA 2016/17, DO 17.05.2017:- 18 penala za Crvenu zvezdu- 2 penala za protivnike- 2 isključenja za igrače Crvene zvezde- 9 isključenja za protivničke igrače

- Za Partizan je u prvenstvu, zaključno sa sredom 17.05.2017, dosuđeno 8 penala, a protiv Partizana 4 penala.- Partizanu je u prvenstvu isključen 1 igrač, a protivnicima 8 igrača.- U Kupu Srbije je protivniku Partizana isključen 1 igrač.

UKUPNO UTAKMICE PARTIZANA, SEZONA 2016/17, DO 17.05.2017:- 8 penala za Partizan- 4 penala za protivnike- 1 isključenje za igrača Partizana- 9 isključenja za protivničke igrače

GROBARI OKUPIRALI HUMSKU

Nekoliko hiljada navijača Partizana četiri sata pre početka utakmice napravilo je veliku gužvu ispred stadiona u Humskoj. Iz kluba su poručili da svaki navijač mora da podigne besplatnu ulaznicu za meč protiv Mladosti, a grobari su se odazvali u velikom broju.