(VIDEO) UZ ODLIČNU PARTIJU LAZOVIĆA: Pobeda Rome za Ligu šampiona na oproštaju Totija

Serija A

Fudbaleri Rome pobedili su Đenovu na svom stadionu sa 3:2 i izborili direktan plasman u Ligu šampiona sledeće sezone.

Roma je sezonu u italijanskoj Seriji A završila na drugom mestu sa 87 bodova, jednim više od Napolija, kome nije bila dovoljna pobeda u poslednjem kolu nad Sampdorijom sa 4:2.Đenova je vodila u Rimu od trećeg minuta preko Pjetra Pelegrija, a preokrenuli su Edin Džeko u 10. i Danijele De Rosi u 74.Srpski fudbaler Darko Lazović je u 79. izjednačio, a nekoliko minuta kasnije imao šansu i da donese novo voĐstvo Đenovi, ali je pogodio stativu.Roma je iskoristila promašaj protivnika i golom Dijega Perotija u 90. minutu ostvarila važnu pobedu u utakmicu koju je obeležio oproštaj dugogodišnjeg kapitena Frančeska Totija.Toti je ušao u igru u 54. minutu, uz velike ovacije punih tribina stadiona Olimpiko u Rimu.Fudbaleri Rome su na teren izašli u majicama posvećenim Totiju, što su učinili i igrači Rome, koji su poslali poruku: "25 sezona u jednom dresu, 785 utakmica, 307 golova, svetski šampion 2006. Frančesko Toti je deo fudbalske istorije".