(KURIR TV) ORLOVI ZADRŽALI PRVO MESTO: Mitrović pogodio za bod protiv Velsa, Srbija oštećena za penal

kvalifikacije za Svetsko prvenstvo

Fudbalska reprezentacija Srbije remizirala je sa Velsom 1:1 (0:1) na stadionu "Rajko Mitić" u Beogradu u utakmici šestog kola Grupe D kvalifikacija za Svetsko prvenstvo, koje će se sledeće godine održati u Rusiji.

Gosti su poveli golom Arona Remzija u 35. minutu, a izjednačenje i bod "orlovima" doneo je Aleksandar Mitrović u 73.

Naša reprezentacija je zadržala prvo mesto na tabeli, koje deli sa Republikom Irskom, sa po 12 bodova, a slede ih Vels i Austrija sa po osam, Gruzija sa tri i Moldavija sa dva.

"Orlovi" i njihovi navijači nadali su se celom plenu u meču sa oslabljenim Velšanima, koji su u Beograd došli bez najboleg igrača Gereta Bejla, ali i nekoliko drugih prvotimaca. Kako su se stvari odvijali, na kraju su svi u Srbiji zadovoljni i bodom.

Jeste ekipa koju je na teren poslao Slavoljub Muslin imala inicijativu sve vreme, ali uglavnom jalovu. O tome svedoči podatak da su "orlovi" jedini šut u okvir gola uputili kada su izjednačili. Istina, imali su pre i posle toga još nekoliko šansi...

Mogu naši reprezentativci da se žale na suđenje Portugalca Manuela De Souze, koji je dosudio penal za Vels, pošto je Milivojević povukao Vouksa, ali na početku drugog poluvremena nije "uzvratio" penalom na drugoj strani kada je Gantera pogodila lopta u ruku.

Da Srbi na tribinama "Marakane" ipak ne odu tužni kući pobrinuli su se imenjaci iz napada - Mitrović i Prijović.

Prijović je na debiju za reprezentaciju Srbije, nedugo pošto je ušao u igru, sjajno proigrao Mitrovića, koji je zatresao mrežu za eksploziju oduševljenja srpskih navijača. Ipak, više od toga "orlovi" nisu mogli.

Sledeći meč "orlovi" igraju 2. septembra kao domaćini protiv Moldavije, slede im onda gostovanja Irskoj i Austriji i na kraju duel sa Gruzijom kod kuće.

KRAJ - 1:1!

89. minut - ŠANSA za SRBIJU! Mitrović je glavom poslao loptu pored gola.

81. minut - Atraktivan pokušaj Mitrovića makazicama...

80. minut - ŠANSA za VELS! Stojković brani! Alen je sjajno proigrao Remzija, koji je izašao sam pred srpskog golmana, ali je Stojković odbranio.

73. minut - 1:1 - MITROVIĆ! Prijović je fantastično asistirao, a Mitrović šansu nije propustio.

67. minut - Druga izmena kod "orlova" - debitant Prijović umesto Kostića.

62. minut - Prva izmena u srpskom timu. Muslin je izveo Milivojevića, a uveo Gudelja.

60. minut - ŠANSA za VELS! Posle kornera Vouks je šutirao glavom preko gola.

57. minut - Kolarov puca sa 25 metara iz slobodnog udarca, za malo pored gola.

49. minut - Svi srpski igrači i svi navijači tražili su penal! Međutim, sudija De Souza je pokazao da se igra nastavi. Tadić je želeo da pošalje loptu pred gol Velsa, ona je pogodila u ruku Gantera, ali penala nije bilo.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme. Bez izmena u sastavima.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA! Orlovi su imali inicijativu, stvorili tri šanse, ali gosti vode.

FRKA NA TRIBINAMA!

Naši navijači krenuli su ka pristalicama Velsa...

35. minut - 0:1 - REMZI IZ PENALA!

34. minut - PENAL ZA VELS! De Souza je pokazao na belu tačku, jer je Milivojević povukao Vouksa za dres. Svemu je prethodio prekid, jer je golman Stojković napravio faul na ivici šesnaesterca.

29. minut - JOŠ DVE ŠANSE za SRBIJU! Prvo je Tadić na ivici šesneasterca loše zahvatio loptu, a u nastavku akcije Mitrović je glavom poslao loptu preko gola.

28. minut - ŠANSA za SRBIJU! Ivanović je poslao dugu loptu na peterac, Mitrović je bio brži od Čestera, u padu šutirao glavom, ali pored gola.

26. minut - Prvi šut naše reprezentacije ka golu Velsa...

25. minut - I dalje bez uzbuđenja.

22. minut - Dva uzastopna kornera za "orlove", ali bez opasnosti po gol gostiju.

21:06 - Utakmici prisustvuje i Novak Đoković, u društvu oca Srđana i brata Đorđa.

10. minut - Za sada je na terenu mirno.

1. minut - Meč je počeo.

Gosti su u Beogradu oslabljeni neigranjem najboljeg igrača Gereta Bejla, zbog suspenzije, a nedostaju im i Tejlor, Robson-Kanu, Kolins i King.

SRBIJA: Stojković - Ivanović, Nastasić, Vuković - Rukavina, Matić, Milivojević, Kolarov - Tadić, Mitrović, Kostić.

VELS: Henesi - Ričards, Dejvis, Čester, Vilijams, Ganter - Ledli, Edvards, Alen, Remzi - Vouks.

Utakmicu sudi Portugalac Manuel de Souza

Preostala dva meča u Grupi D su već odigrana: Republika Irska - Austrija 1:1 i Moldavija - Gruzija 2:2.

TABELA: Republika Irska (6 mečeva) 12 bodova, Srbija (5) 11, Austrija (6) 8, Vels (5) 7, Gruzija (6) 3, Moldavija (6) 2.

19:45 - Ivanović: Utakmica vredna šest bodova

"Mogu da kažem da je današnja utakmica s Velsom vredna šest bodova. Moraćemo mnogo toga da uradimo da bismo došli do dobrog rezultata, ali mi smo spremni i učinićemo sve da ostvarimo dobar rezultat", rekao je srpski kapiten Branislav Ivanović.

19:38 - "Srce kaže 1:2, a glava 3:1"

Simpatičan tvit navijača Velsa

"Srce kaže 2:1 za Vels, a glava 3:1 za Srbiju. Nadajmo se da je srce u pravu".

19:34 - Kapiten Velsa: Danas se ništa ne rešava

Kapiten Velsa Ešli Vilijams rekao je da današnja utakmica neće ništa rešiti. "Još smo u dobroj poziciji, na pola smo kvalifikacija. Ovo je važna utakmica protiv teške ekipe, a mi se spremamo za pobedu. Ako to ne uspemo nastavićemo dalje, ima još utakmica i još bodova koje možemo da osvojimo. Koncentrisani smo na ovu utakmicu. Letos smo imali lepo iskustvo u Francuskoj, ali to je prošlo, pokušaćemo sutra da pobedimo. Zadovoljan sam sezonom u Evertonu, ali mi je drago zbog dolaska u reprezentaciju. Igramo važnu utakmicu, ali moramo da pazimo i na mladje igrače, da im pokažemo kako radimo u reprezentaciji i da meč dočekaju u najboljoj formi", rekao je Vilijams.

19:29 - Radomir Antić i Ilija Petković veruju u pobedu protiv Velsa

Iskusni treneri, bišvi selektori, Radomir Antić i Ilija Petković veruju u pobedu protiv Velsa.

Na čemu baziraju optimizam, pročitajte OVDE.

19:24 - Muslin: Najbolji smo u grupi

"Imamo kvalitet da dobijemo sve, što smo i pokazali. Nismo izgubili nijedan meč od početka i sada sve zavisi od nas. Mislim da smo najkvalitetnija ekipa u ovoj grupi. Bitno je da ne pravimo individualne greške, da ih eliminišemo, da budemo još efikasniji", rekao je selektor Srbije Slavoljub Muslin i dodao: "Ne zavisi sve samo od nas zato što smo prvi u grupi i što imamo tu malu zalihu, već zbog kvaliteta, igre i mogućnosti. Mislim da možemo da završimo prvi u grupi".

19:19 - Igrači obe reprezentacije izašli da osete travu

19:09 - Danas se ne štedi na struji, reflektori upaljeni dva sata pred meč...

19:07 - Oko "Marakane" tri vidljive prstena obezbeđenja

19:01 - Velšani skupili 1.500 evra za srpsko sirotište!

Navijači Velsa ne prestaju da oduševljavaju Srbiju! Prvo su, na inicijativu "grobara", dali krv za ranjenog navijača Partizana, a onda su skupili 1.500 evra, što će donirati za jedno sirotište u našoj zemlji. Svaka čast, Velšani. Izveštač Kurira sa lica mesta navodi da navijači sa Ostrva mahom vide Srbe kao prijateljski nastrojen narod, mada ima onih koji se pribojavaju incidenata na utakmici...

18:57 - Zanimljiv stajling navijača Velsa

18:52 - Velšanima organizovan prevoz do stadiona, uz policijsku pratnju

18:47 - Selektor Velsa: Nikada ne pominjemo reč pobeda

"Nikada ne pominjemo reč pobeda, kada se igrači koncentrišu na rezultat onda se ne koncentrišu na igru, a pobeda je proizvod dobre igre. Znamo šta bi mogla da donese pobeda, šta remi, a šta poraz, ali ako o tome razmišljaš ne uživaš u ovakvim utakmicama, a kako možemo da ne uživamo ovde, pred punim stadionom. Srbija je jak tim, pod velikom pritiskom. Ovo je važna utakmica za nas, radujemo se ovakvim izazovima, to ne želimo da propustimo", rekao je selektor Velsa Kris Kolman.

18:41 - TANDEM OD KOJEG DRHTE GOLMANI!

Od pet mečeva, koliko ih je reprezentacija Srbije do sada odigrala u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo 2018, nijedna se nije završila a da Aleksandar Mitrović ili Dušan Tadić nisu zatresli protivničku mrežu.

18:37 - Bogdanov u policijskoj stanici Jedan od vođa navijača Crvene zvezde Ivan Bogdanov, javnosti najpoznatiji po neredima na utakmici između Italije i Srbije 2010. u Đenovi, neće moći da prisustvuje današnjoj utakmicu Srbija - Vels, već će za to vreme morati da bude u policijskoj stanici.

18:34 - Marakana je spremna

18:29 - Velšani dali krv za ranjenog navijača Partizana

Navijači Velsa dali su krv za ranjenog navijača Partizana. Demir J. teško je povređen u obračunu navijača u Ulici dr Ivana Ribara. Incident se dogodio u ulazu u zgradu broj 98 pola sata pre ponoći.

Prema najnovijim i nezvaničnim informacijama, on je u komi. Operisan je u KBC Zemun i lekari se bore za njegov život. Akciju davanja krvi pokrenuli su navijači Partizana, a pristalice Velsa su se odazvale pozivu Grobara i pokazale koliko srce imaju.

18:25 - Srbija je na nogama, FSS odštampao još 5.000 ulaznica

Fudbalski savez Srbije saopštio je danas da je zbog velikog interesovanja navijača za utakmicu izmedju Srbije i Velsa u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo odštampao dodatnih 5.000 ulaznica.

Srbija je danas na nogama, nacija je ponovo uz fudbalsku reprezentaciju, a sledi veoma važna utakmica na putu "orlova" ka Rusiji.

18:20 - Velšani okupirali Beograd, piju pivo, pevaju i kupaju se u fontanama Velšani su danima unazad pristizali u Beograd, a danas su bukvalno okupirali centar grada. Pili su pivo po kafićima, ulicama i trgovima, pevali, ali se i kupali u fontanama.

18:15 - U Kardifu bilo 1:1

Vels i Srbija prvi put u ovom ciklusu sastali su se u Kardifu 12. novembra prošle godine. Bilo je 1:1.