(VIDEO) PANCERI MOĆNI I SA DRUGIM TIMOM: Nemačka deklasirala Meksiko, za trofej Kupa konfederacija sa Čileom

NEMA ŠALE SA SVETSKIM PRVAKOM

Reprezentacija Nemačke plasirala se u finale Kupa konfederacija u Rusiji, jer je u polufinalu pobedila Meksiko 4:1 (2:0).

Aktuelni svetski šampion u nedelju u 20 sati u Sankt Peterburgu sastaće se u finalu sa Čileom, koji je juče posle penala eliminisao Portugal.

Pobednik večerašnjeg duela u Sočiju praktično je bio odlučen već u osmom minutu, jer je mladi Gorecka sa dva gola doneo veliku prednost Nemcima.

Verner je u 59. minutu povisio na 3:0, a onda su se mreže tresle još dva puta u poslednjim trenucima utakmice. Prvo je Fabijan u 89. minutu postigao počasni gol za Meksikance, a u 91. je Junes postavio konačan rezultat.

Nemačka je dominantno stigla do finala, a na Kup konfederacija je došla sa drugim timom, jer je selektor Joakim Lev najjačim adutima ostavio vreme za odmor.