(KURIR TV) MAŽIĆ MAESTRALNO VODIO FINALE: Nemci apsolutni vladari svetskog fudbala! Pobedili Čile i osvojili Kup konfederacija

Panceri objedinili titule

Reprezentacija Nemačke pobedila je Čile 1:0 (1:0) u finalu Kupa konfederacija na stadionu "Krestovski" u Sankt Peterburgu.

Jedini gol postigao je Lars Štindl u 20. minutu.

Srpski sudija Milorad Mažić, uz pomoć Milovana Ristića i Dalibora Đurđevića, odlično je odradio posao iako je imao težak zadatak.

Nemačka je objedinila titule sa Svetskog prvenstva 2014. i sa ovog Kupa konfederacija iako je na turnir u Rusiju došla sa drugim timom. Selektor Joakim Lev je odlučio da odmori desetak najboljih igrača. Uprkos tome, "panceri" su osvojili trofej.

Finale je odlučeno posle velike greške Čileanca Dijaza, kada mu je Verner oduzeo loptu, a zatim proigrao Štindla pred praznim golom.

Čileanci su odlično počeli meč, nametnuli žestok ritam, stvarali šanse. Međutim, ponovo se izjava slavnog Engleza Gerija Linekera od pre tri decenije da "svi igraju fudbal, a uvek Nemci pobeđuju" pokazala istinitom.

Aleksis Sančez, Arturo Vidal i drugovi su napadali, ali je gol dala Nemačka.

I u drugom poluvremenu su oba rivala imala prilike, ali su mreže mirovale. Nemački golman Ter Štegen je bio sjajan večeras.

Šanse za Čile propustili su Arturo Vidal u petom, Eduardo Vargas u finišu prvog poluvremena, kao i Anhelo Sagal i Aleksis Sančes u završnici susreta.

Nemačkoj je ovo prvi trofej u Kupu konfederacija, tradicionalnom takmičenju u zemlji domaćina narednog Svetskog prvenstva.

Bilo je mnogo varnica na terenu, čak i čarki i velikih gužvi. Mažić je svaki put reagovao autoritativno i žutim kartonima smirivao strasti, a dva puta je koristio video tehnologiju.

Srpski arbitar je dokazao da mu je FIFA opravdano poverila ovako težak zadatak.

Na kraju za najboljeg igrača Kupa konfederacija proglašen je Nemac Julijan Draksler, dok je Čileanac Bravo izabran za najboljeg golmana.

POGLEDAJTE VELELEPNI STADION KRESTOVSKI:

KRAJ - 1:0 za NEMAČKU!

90+5. minut - Slobodnjak Sančeza zaustavlja Ter Štegen!

90. minut - NOVA FRKA NA TERENU! Mažić je pokazao žuti karton Džanu.

84. minut - ŠANSA za ČILE! Sagal sa sedam metara šalje loptu preko gola.

75. minut - ŠANSA za ČILE! Vidalov šut je izblokiran, pa su Čileanci dobili samo korner.

74. minut - ŠANSA za ČILE! Vargas je šutirao, Ter Štegen odbranio.

65. minut - Hara je laktom udario Vernera, Mažić nije odmah reagovao, ali posle pregledanog snimka, Srbin je Čileancu pokazao žuti karton.

61. minut - Čileanci nemaju nijedan šut ka golu u drugom poluvremenu.

59. minut - FRKA! MAŽIĆ SMIRUJE STRASTI! Kimih je zakačio sa golmanom Bravom, zatim je u sukob sa Nemcem ušao i njegov saigrač iz Bajerna, Vidal. Nastala je gužva. Mažić je sprečio veći incidente. Problem je rešio podelivši žute kartone Kimihu i Vidalu.

56. minut - ŠANSA za NEMAČKU! Prvo uzbuđenje u drugom poluvremenu. Draksler je bio u dobroj poziciji, njegov udarac je završio pored gola.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA! DOBAR FUDBAL, MAŽIĆ BEZ GREŠKE!

45. minut - Još jednom je Gorecka zapretio, ali je Nemačka dobila samo korner.

36. minut - ŠANSA za NEMAČKU! Gorecka je šutirao za malo pored gola.

33. minut - Čileanci su 12 puta šutirali ka golu, a Nemci dva puta!

20. minut - GOOOOLLL - 1:0 za NEMAČKU! Dijaz je napravio kardinalnu grešku, lopte se domogao Verner i nesebično proigrao Štindla, koji je zatresao mrežu.

19. minut - VELIKA ŠANSA za ČILE! Aleksis Sančez nije uspeo da pošalje loptu u mrežu pored već savladanog Ter Štegena.

15. minut - Prvi opasan napad Nemaca. Gorecka je centrirao sa levog krila, a Aranguiz je izbacio loptu ispred protivničkih napadača.

14. minut - Čile igra žestok presing...

13. minut - Pucao je i Vargas, ali je ponovo Ter Štegen siguran.

5. minut - ŠANSA za ČILE! U prepoznatljivom stilu, prvak Južne Amerike je "oteo" loptu rivalu, sevnula je kontra, ali bez realizacije. Šutirao je Vidal, ali je Ter Štegen bio na mestu.

1. minut - Mažić je dao znak da utakmica počne.