(VIDEO) ZVEZDIN BLICKRIG PROTIV RADNIKA: Crveno-bela kaznena ekspedicija protutnjala Surdulicom i probila se na vrh tabele

TIM VLADANA MILOJEVIĆA IMA GOL-RAZLIKU 13:0

Fudbaleri Crvene zvezde ubedljivo su pobedili Radnik u Surdulici 5:0 (1:0) u utakmici četvrtog kola Superlige Srbije.

Crveno-beli su izbili na vrh tabele, sa maksimalnim učinkom (12 bodova), kao i Vojvodina, ali beogradski tim ima bolju gol-razliku.

Zvezda je u dosadašnje četiri prvenstvene utakmice postigla čak 13, a nije primila nijedan gol!

Radniku je ovo drugi poraz u sezoni i sa četiri boda nalazi se u donjem delu tabele.

Domaćin je u borbu sa favorizovanim rivalom ušao spuštenog garda, sa željom da se nadigrava. Radnik je zaista u prvom poluvremenu bio ravnopravan rival, prvi stvorio šansu, pogodio prečku kod 0:1, imao znatno više kornera...

Međutim, Zvezda je i jeste lider Superlige zato što je konkretna.

Povela je u 18. minutu golom Boaćija iz penala. Prethodno, Pešić je pao u kaznenom prostoru domaćina posle uklizavanja golmana Čančarevića, a sudija Đokić pokazao je na belu tačku.

Samo tri minuta kasnije Keremeh je uzdrmao prečku Borjanovog gola, a kad on nije izjednačio, do kraja poluvremena Zvezda je mogla da uveća vođstvo, ali su šanse propustili Boaći i Radonjić.

A onda na početku drugog poluvremena, od 51. do 54. minuta, tačnija za 160 sekundi usledio je Zvezdin blickrig. Prvo je Donald povisio na 2:0, zatim je Pejčić zatresao sopstvenu mrežu, da bi se u strelce upisao i Srnić!

Konačan rezultat evrogolom postavio je Boaći u 77. minutu.

Zanimljivo je da je ovo treći put u njihovih šest susreta da Zvezda pobeđuje rezultatom 5:0.

U sledećem kolu u nedelju Zvezda dočekuje Bačku, što će joj biti generalna provera pred prvi meč plej-ofa za Ligu Evrope sa Krasnodarom.

Radnik u petom kolu gostuje u Lučanima.

Zvezdin štoper Vujadin Savić osvrnuo se na činjenicu da je ovo sedmi uzastopni meč bez primljenog gola.

"Ta činjenica daje veliki podstrek i još veće samopouzdanje, ja sam najsrećniji zbog toga. Ovo je važno za celu ekipu, a pogotovo za nas iz odbrane. Pobedu protiv Radnika posvećujemo Branku Jovičiću, za kojeg se nadamo da će se brzo oporaviti. Večerašnja utakmica je samo naočigled bila lagana, ali mi na terenu znamo da nije bilo tako", poručio je Savić.

KRAJ 0:5!

82. minut - Adžić umesto Srnića.

77. minut - GOOOLLL - 0:5 - BOAĆI! EVROGOL!!!

75. minut - Milijaš umesto Donalda.

71. minut - Poslednja izmena kod Radnika - Milovanović umesto Gojkovića.

70. minut - Prva izmena u Zvezdi: Kanga umesto Radonjića.

65. minut - Odličan šut Mirosavljevića i još bolja intervencija Borjana.

62. minut - ŠANSA za RADNIK! Radović je poslao loptu ka golu, ali joj je put ka mreži sprečio Le Talek.

61. minut - Druga izmena kod Radnika, Stanković umesto Keremeha.

55. minut - Izmena kod domaćina, umesto Mićića na terenu je bivši igrač Zvezde Purović.

ZVEZDA JE DALA TRI GOLA ZA 2 MINUTA I 40 SEKUNDI!

54. minut - GOOLLL - 0:4 - SRNIĆ! Tri gola za tri minuta!

52. minut - GOOLLL - 0:3 - AUTOGOL PEJČIĆA! Neverovatan nesporazum Pejčića i golmana Čančarevića.

51. minut - GOOLLL - 0:2 - DONALD! Holanđanin je odigrao dupli pas sa Pešićem i kada se našao "oči u oči" sa Čančarevićem, rutinski je izvršio "egzekuciju".

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

Kraj prvog poluvremena - 0:1!

35. minut - ŠANSA za ZVEZDU! Boaći je proigrao Pešića, koji je slabo šutirao, lopta se od golmana Čančarevića odbila do Radonjića, a on je pucao preko gola.

25. minut - ŠANSA za ZVEZDU! Boaći je imao zicer, ali je Čančarević odbranio.

22. minut - Atraktivan pokušaj Pešića i odbrana Čančarevića.

21. minut - PREČKA! Keremeh je poslao bombu ka Zvezdinom golu, ali je prečka sprečila izjednačenje.

18. minut - GOOOLLL - 0:1 - BOAĆI IZ PENALA!

17. minut - PENAL za ZVEZDU! Pešić je izašao sam pred golmana Čančarevića, koji je uklizao, napadač crveno-belih je pao, a sudija Đokić pokazao na belu tačku.

14. minut - MAKAZICE! Ponovo je domaćin zapretio posle kornera sa desne strane, Zlatanović je uhvatio makazice, ali nije bilo opasnosti po gol Borjana. Ipak, fudbaler Radnika dobio je aplauze za atraktivan pokušaj.

7. minut - ŠANSA za RADNIK! Pejčić je izveo korner sa desne strane, Mićić je sa pet, šest metara poslao loptu preko gola.

1. minut - Utakmica je počela. U Surdulici je praznik fudbala. Tribine su pune. Zvezda ima veliku podrišku "Delija".

SASTAVI:

Trener Zvezde Vladan Milojević opredelio se za tim sa dvojicom napadača (4-4-2). Kanga je na klupi, povređenog Jovičića menja Le Talek, koji se vratio u vezni red, a njegovo mesto u zadnjoj liniji zauzeo je Babić...

RADNIK: Čančarević - Ivanović, Keremeh, Radović, Pavlović, Mirosavljević, Gojković, Pejčić, Mićić, Tanasin, Zlatanović.

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Anđelković, Savić, Babić, Stojković - Radonjić, Le Talek, Donald, Srnić - Boaći, Pešić.

19:43 - Trener Zvezde: Surdulica - fudbalski grad

"Očekuje nas jako ambiciozna ekipa, što se vidi po rezultatima i igračima koje su doveli. Došli smo u fudbalski grad, koji je postao stabilan u Super ligi. Njihovog trenera Simu Krunića mnogo poštujem. Do 31. avgusta i kraja prelaznog roka ima još dosta i dalje se traži najbolji tim. Imaju respektabilni ekipu i jako su dobri, ali to ne umanjuje da mi moramo da nastavimo kao i do sada, što i očekujem od mog tima", rekao je Milojević.

19:31 - Milojević: Preveliki pritisak na Rikardinja Trener Zvezde Vladan Milojević zamoljen da prokomentariše Rikardinja, rekao je:

"Ne volim da pričam pojedinačno, ne znam šta očekujete da vam kažem?! Nisu svi igrači isti. Nekom treba više vremena da se adaptira. Tu su i porodične stvari, možda je i jezik brarijera. Preveliki je pritisak bačen na njega. Ja verujem u svakog igrača, pa tako i u Rikardinja. Bićemo strpljivi, on je bio u konkurenciji za Čukarički, ali je došlo do povrede na treningu. Želim da mu skinem pritisak. Mislim da je kvalitetan igrač, što pokazuje na treningu i veliki je profesionalac".

19:23 - Utakmicu sudi Nenad Đokić

19:15 - Crveno-beli u strašnoj seriji

Crveno-beli su u seriji od šest pobeda, u Superligi i kvalifikacijama za Ligu Evrope, i to sa gol-razlikom 13:0.

19:04 - Zvezda zna sa Radnikom

Zvezda je dobila svih pet dosadašnjih duela sa Radnikom. Prošle sezone u Beogradu je bilo 5:0, a u Surdulici 1:2.