(VIDEO) SILNE JORGANDŽIJE: Atletiko kao gost pregazio Las Palmas

Primera

Fudbaleri madridskog Atletika pobedili su sa 5:1 Las Palmas u gostima i tako ostvarili prvi trijumf u novoj sezoni.

Tim trenera Dijega Simeonea završio je posao u Las Palmasu za pet minuta. I to početnih. Koreja se u 3. minutu snašao u šesnaestercu domaćina i doveo Atletiko u vođstvo, a samo dva minuta kasnije Karasko je precizno gađao iskosa sa leve strane.

Las Palmas je u 58. minutu zapretio pogotkom Kaljerija, ali je već u 62. Koke sjajnim golom sa 18 metara vratio +2 "jorgandžijama". A onda u 75. i povisio prednost, takođe lepim pogotkom.

Pošto Vijera u 81. nije iskoristio penal za Las Palmas, Tomas je dva minuta pre kraja i peti put naterao golmana domaćeg tima da vadi loptu iz mreže, za konačnih - 1:5.

Ranije tokom dana, Đirona je kod kuće pobedila Malagu sa 1:0, golom Alkale u 28. minutu.

Levante i Deportivo su odigrali 2:2. Gosti iz La Korunje su vodili 2:0 golovima Kartabije i Sidneja posle 31 minuta, ali je domaćin uspeo da sačuva bod. Bardi je u 35. smanjio zaostatak, a Ivi u 83. iz penala doneo bod.

Kurir sport‚, Foto: EPA/Elvira Urquijo A.