(KURIR TV) SRBIJA ZA KORAK BLIŽA RUSIJI: Gaćinović vodio Orlove do pobede nad Moldavijom, u utorak meč decenije u Irskoj

KVALIFIKACIJE ZA SP

Fudbalska reprezentacija Srbije savladala je Moldaviju 3:0 (2:0) u okviru sedmog kola kvalifikacija za Mundijal 2018. godine i napravila novi korak ka plasmanu na Svetsko prvenstvo.

1 / 16 Foto: Dado Đilas

Strelci u četvrtom trijumfu "orlova" u ovom ciklusu bili su Mijat Gaćinović u 20, Aleksandar Kolarov u 30. i Aleksandar Mitrović u 81. minutu.

Meč je obeležio mladi Gaćinović zbog sjajnog gola, drugog iz drugog meča za A tim Srbije, kao i asistencije Kolarovu, čime mu se revanširao za prethodno dodavanje za pogodak, pa je posle toga bio otvoren put ka nova tri boda.

Izabranici selektora Slavoljuba Muslina mogli su i ubedljive da slave, propustili su mnogo šansi, ali je najvažnije da su zadržali prvo mesto i to sada sa dva boda prednosti zbog kiksa Republike Irske u Gruziji 1:1.

U poslednjem duelu D grupe Vels večeras dočekuje Austriju od 20.45.

Srpski fudbaleri septembarsku akciju završavaju gostovanjem u Dablinu protiv Irske u verovatno najbitnijoj utakmici za plasman na Mundijal.

Srbija - Moldavija 3:0 (2:0)

Golove su postigli: Gaćinović (20 minut), Kolarov (29 minut) i Mitrović (81 minut).

Srbija: Rajković - Ivanović, Maksimović, Nastasić - Gaćinović, Matić, Gudelj, Kolarov - Kostić, Mitrović (od 82. Prijović), Tadić (od 66. Ljajić).

Moldavija: Kabanu, Armag, Posmak, Epureanu, Jonica, Kokjuk (od 59. Antoniuk), Čebotaru, Dedov, Đinsari, Kojokari (od 75. Karp), Anton (od 82. Bugaev).

Drugo poluvreme

90+2. minut - Kraj utakmice

88. minut - Dobar šut Moldavaca i odbrana Rajkovića

85. minut - Lepa prilika za Ljajića i to posle centaršuta Kostića. Moldavci su uspeli da loptu izbace sa gol linije

81. GOOOOOOOOOL 3:0 Mitrović! Kostić je centrirao, a napadač Njukasla je bio najspretniji pred golom

70. minut - Tempo je malo opao, naš tim rutinski privodi posao kraju

65. minut - U igru je ušao Ljajić

57. minut - Kiša opet jako pada, a Moldavci su dva puta šutirali ka našpem golu. Rajković je samo jednom morao da interveniše

51. minut - Mitrović je bio u dobroj prilici, ali je signaliziran ofsajd

46. minut - Odmah šansa za Srbuiju, Kolarov je ušao u kazneni prostor, ali je golman Moldavije uspeo da interveniše

45+1. minut - Kraj prvog poluvremena

Gruzija - Republika Irska 1:1

36. minut - Moldavci su uspeli da priđu našem golu, ali je Rajković uhvatio loptu, posle prekida

30. minut - GOOOOOOOOOL 2:0 Kolarov! Lepa akcija Tadića oi Gaćinovića, koji je ubacio loptu u peterac, na drugoj stativi bio je Kolarov, koji je lako smestio u mrežu.

29. minut - Izgleda da se Gudelj povredio. Fudbaler Srbije je na terenu, ali se posle starta Moldavaca teže kreće

24. minut - Srbija ne staje,sve vreme idemo ka golu rivala

20. minut GOOOOOOOOL 1:0 - Gaćinović! Kostić je bio u dobroj prilici, ali ono što nije uradio on učinio je Gaćinović.

12. minut - Dobar pokušaj Mitrovića

9. minut - Srbija ima inicijativu na meču

1. minut - Počela je utakmica

Sastavi

Sudija: Tamaš Bognar (Mađarska);

SRBIJA : Rajković - Ivanović, Ni.Maksimović, Nastasić - Gaćinović, Matić, Gudelj, Kolarov - Kostić, Tadić - A. Mitrović;

Klupa: Dmitrović, Jovanović, Radoja, Obradović, Tošić, Prijović, S. Mitrović, Vuković, Ne.Maksimović, Spajić, Pavlović, Ljajić.

MOLDAVIJA: Čebanu - Čebotaru, Posmak, Epureanu, Armaš - Anton, Kožokari - Dedov, Jonica, Kočijuk - Ginsari.

Srbija je sa 12 bodova na vrhu tabele grupe D, dok je Moldavija poslednja sa 2 boda.

Ipak, Srbija ne sme da potceni rivala, pogotovo iz razloga jer je za tri dana očekuje derbi grupe protiv Irske u gostima.