BUNDESLIGA: Prva pobeda Bajera, remi Hofenhajma i Herte

ZANIMLJIVI MEČEVI

Fudbaleri Bajer Leverkuzena upisali su prvu pobedu u novoj sezoni Bundeslige, pošto su na svom terenu pobedili Frajburg sa 4:0 u utakmici četvrtog kola.

Bajer je pitanje pobednika na današnjem meču rešio u prvih 45 minuta pošto su tada postignuta tri gola.

Kevin Foland je doneo prednost Bajeru u 21. minutu, na 2:0 je povisio Aranguiz u 29. minutu, dok Foland svojim drugim golom na meču, u 34. minutu stavio tačku na prvo poluvreme. Konačan rezultat postavio je Julijan Brant četiri minuta pre kraja utakmice.

Bajer je sada na 12. mestu na tabeli sa četiri boda, dok je Frajburg na 16. poziciji sa dva.

U narednom kolu Bajer gostuje Herti, a Frajburg će prvu pobedu u novoj sezoni tražiti na svom terenu protiv Hanovera.

Fudbaleri Hofenhajma i Herte su ranije danas odigrali nerešeno 1:1.

Hofenhajm je poveo već u šestom minutu golom Sandra Vagnera, dok je bod ekipi iz Berlina doneo Aleksandar Esvajn u 55. minutu.

Ekipa Hofenhajma je trenutno četvrta na tabeli sa osam bodova, dok je Herta na 11. mestu sa tri boda manje.