SERIJA A: Lacio zgazio Veronu, Inter jedva s Đenovom

PRVA POBEDA KROTONEA

Fudbaleri Lacija pobedili su danas u gostima ekipu Verone sa 3:0 u utakmici šestog kola italijanske Serije A.

Lacio je posle prvog poluvremena vodio sa 2:0, a strelac oba pogotka bio je Ćiro Imobile u 24. i 41. minutu. Konačan rezultat postavio Adam Marušić u 60. minutu, na asistenciju Imobilea.

Ekipa Lacija je upisala četvrtu pobedu od početka šampionata i sada je na četvrtom mestu na tabeli Serije A sa 13 bodova. Verona je na pretposlednjem, 19. mestu, sa samo dva osvojena boda.

Fudbaleri Intera pobedili su na svom terenu Đenovu sa 1:0, a jedini gol na utakmici postigao je Danilo D'Ambrosio golom u 88. minutu.

Đenova je meč u Milanu završila sa dva igrača manje.

Inter je treći na tabeli sa 16 bodova, dok je Đenova na 18. poziciji sa dva.

Fudbaleri Kjeva su u gostima slavili protiv Kaljarija sa 2:0, a strelci su bili Roberto Inglese i Marijuš Stenpinjski. Kjevu je ovo drugi trijumf u Seriji A i trenutno je deveti na tabeli sa osam bodova, dok je Kaljari pao na 12. mesto sa dva boda manje.

Prvu pobedu u sezoni upisao je Krotone, koji je na svom terenu bio bolji od Beneventa sa 2:0. Golove za pobednički tim postigli su Rolando Mandragora i Markus Roden.

Krotone je sada na 16. mestu sa četiri boda, dok je Benevento i dalje bez bodova i zauzima poslednje meseto na tabeli.

(Beta, Foto: EPA/Filippo Venezia)