Opšta tuča ruskih i crnogorskih fudbalera na Zlatiboru!

Pravoslavna ljubav

Fudbaleri Zete i Amkara tukli se svim i svačim tokom utakmice. Navodno je sve počelo napadom na vlasnika Zete Radojicu Božovića, koga je udario jedan ruski igrač

Radile i skije!Prijateljska utakmica između Zete iz Golubovaca i Amkara iz Perma koja je igrana na Zlatiboru prekinuta je u 69. minutu zbog masovne tuče svih aktera na terenu, ali i članova stručnih štabova oba kluba. Nezvanično smo saznali da je incidentu prethodio napad na vlasnika Zete Radojicu Božovića, koga je udario jedan ruski igrač. Na njegov telefon javio se asistent i rekao nam da je Božović na sastanku s predstavnicima ruske ekipe, ali i da nije bilo nikakvog napada. Veliki je broj povređenih lica i Hitna pomoć je imala mnogo posla, a deblji kraj su izvukli igrači ruskog kluba. Nekoliko njih je zaradilo povrede, a najmanje jedan je završio u bolnici.- Utakmica je bez ikakvog razloga počela uz veliku nervozu fudbalera obe ekipe. Svako malo su sevali oštri startovi, fudbaleri su se hvatali za gušu i tako do 69. minuta. Pri rezultatu 3:1 za Zetu dosuđen je slobodan udarac za ruski tim, a usledilo je novo koškanje, koje se neverovatnom brzinom proširilo po celom terenu - kaže jedan od očevidaca nemilih scena na stadionu kraj Jezera.- Nije se znalo ko koga bije. Tukli su se i korner-zastavicama. U jednom trenutku neko je iz obližnjeg magacina dohvatio i skije, pa su i one poslužile kao rekvizit za tuču. Sve je potrajalo petnaestak minuta, uz učešće igrača, rezervnih igrača i stručnih štabova obe ekipe. Neko je sa tribina pozvao i policiju, ali dok su stigli, sve se nekako primirilo. Video sam i Hitnu pomoć, koja je iz crnog vozila izvukla jednu osobu i odvezla je u bolnicu.