(VIDEO) SRBI SE ZA SVE PITALI NA OLD TRAFORDU: Svilar odbranio penal, pa primio nesrećni autogol od Matića! Debakl Čelsija

LIGA ŠAMPIONA

Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su na "Old Trafordu" Benfiku 2:0 (1:0) u utakmici četvrog kola Grupe A Lige šampiona.

Utakmicu su obeležili srpski fudbaleri.

Mladi golman Benfike Mile Svilar odbranio je u 15. minutu penal Antoniju Marsijalu, a onda je u 45. postigao autogol, za koji se ne može kriviti. Nemanja Matić je šutirao iz daljine, pogodio stativu, lopta se odbila o Svilareva leđa i završila u mreži - 1:0.

Konačan rezultat postavio je Blind u 78. minutu. Tada je tim Žozea Murinja dobio i drugi penal, koji Svilar nije mogao da zaustavi.

Za goste je igrao još jedan naš internacionalac, Ljubomir Fejsa.

U drugom meču Grupe A CSKA je posle preokreta trijumfovao u Bazelu 2:1.

Mančester junajted je na domak plasmana u osminu finala, jer vodi na tabeli sa 12 bodova, dok Bazel i CSKA imaju po šest. Benfika je bez bodova.

U Grupi B PSŽ je ponovo deklasirao Anderleht. Nedavno je u Briselu pobedio 4:0, a večeras u Parizu 5:0. Golove za Parižane postigli su Verati i Nejmar u prvom poluvremenu, a u drugom je Kurzava zabeležio het-trik.

Za goste su nastupali Ivan Obradović i Uroš Spajić, koji se povredio, pa je na nosilima iznet sa terena.

U istoj grupi Bajern je kao gost savladao Seltik 2:1. Bavarce je u vođstvo doveo Koman u 22. minutu, a u 74. je Mekgregor izjednačio. Međutim, radost domaćina kratko je trajala jer je Martinez samo tri minuta kasnije postavio konačan rezultat.

PSŽ ima 12 bodova i prva je ekipa koja je i teoretski obezbedila prolaz u narednu rundu, a blizu tog cilja je i Bajern sa devet bodova. Seltik ima tri, a Anderleht je bez bodova.

Roma je u derbiju Grupe C deklasirala Čelsi 3:0! El Šaravi je postigao dva gola, posle 37 sekundi igre i u 36. minutu, a "plavce" je dokusurio Peroti pogotkom u 63. minutu.

U Madridu senzacija: Atletiko - Karabag 1:1. Gosti su poveli preko Mičela u 40. minutu, a u 56. je izjednačio Parti. Karabag je u 59. minutu ostao bez isključenog Pedra Enrikea, što "jorgandžije" nisu znale da iskoriste, a u finišu je isključen i njihov igrač, Stefan Savić.

Na tabeli vodi Roma sa osam bodova, Čelsi ima sedam, Atletiko tri, a Karabag dva.

Olimpijakos je u Grupi D odoleo Barseloni - 0:0! Za crveno-bele je od 84. minuta igrao Uroš Đurđević.

Remi je zabeležen i u drugom meču ove grupe: Sporting - Juventus 1:1. Portugalci su dugo čuvali prenost stečenu golom Sezara u 20. minutu, ali je "stara dama" uspela da dođe do boda pogotkom Iguaina u 79.

Barselona je lider grupe sa deset bodova, Juventus ima sedam, Sporting četiri, a Olimpijakos jedan.

KRAJ!

79. minut - SPORTING - JUVENTUS 1:1 - IGUAIN!

78. minut - PSŽ - ANDERLEHT 5:0 - KURZAVA!

78. minut - BAZEL - CSKA 1:2 - VERNBLUM!

78. minut - MANČESTER JUNAJTED - BENFIKA 2:0 - BLIND IZ PENALA!

77. minut - SELTIK - BAJERN 1:2 - MARTINEZ!

72. minut - PSŽ - ANDERLEHT 4:0 - KURZAVA!

74. minut - SELTIK - BAJERN 1:1 - MEKGREGOR!

65. minut - BAZEL - CSKA 1:1 - DZAGOEV!

63. minut - ROMA - ČELSI 3:0 - PEROTI!

59. minut - CRVENI KARTON! Igrač Karabaga Pedro Enrike dobio je crveni karton zbog strašnog prekršaja - kramponima po licu.

56. minut - ATLETIKO MADRID - KARABAG 1:1 - PARTI!

52. minut - PSŽ - ANDERLEHT 3:0 - KURZAVA!

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45+4. minut - PSŽ - ANDERLEHT 2:0 - NEJMAR!

45. minut - MANČESTER JUNAJTED - BENFIKA 1:0 - SVILAR AUTOGOL! Neverovatno! Matić je šutirao iz daljine, lopta je pogodila stativu, zatim se odbila od Svilara i otišla u mrežu. Nemanja se nije radovao golu protiv bivšeg kluba.

40. minut - ATLETIKO MADRID - KARABAG 0:1 - MIČEL!

36. minut - ROMA - ČELSI 2:0 - EL ŠARAVI! Njegov drugi gol večeras.

32. minut - BAZEL - CSKA 1:0 - PETRETA!

30. minut - PSŽ - ANDERLEHT 1:0 - VERATI!

22. minut - SELTIK - BAJERN 0:1 - KOMAN!

20. minut - SPORTING - JUVENTUS - SEZAR!

15. minut - SVILAR ODBRANIO PENAL! Fudbaler Mančester junajteda Antoni Marsijal je izveo jedanaesterac, a srpski golman pred golom Benfike mu zaustavio šut.

1. minut - ROMA - ČELSI 1:0 - EL ŠARAVI! Golčina posle 37 sekundi igre.

1. minut - Utakmice su počele... SRPSKA SUDIJSKA TROJKA NA ČELU SA MILORADOM MAŽIĆEM SUDI U BAZELU!

19:40 - Šestorica Srba večeras starteri

Šestorica srpskih fudbalera igraće večeras od prvog minuta.

Uroš Spajić i Ivan Obradović našli su mesta u prvom timu Anderlehta na gostovanju Pari Sen Žermenu, Romin adut Aleksandar Kolarov koji je dao gol na "Stamford bridžu" ponovo preti Čelsiju, mladi golman Mile Svilar stajaće na "Old Trafordu" pred golom Benfike, za koju će nastupati i Ljubomir Fejsa, a dočekuje ih Nemanja Matić.