(VIDEO) RONALDO PREKINUO POST: Real pregazio APOEL, Kristijano zatresao mrežu dva puta

PIZARO U NADOKNADI VREMENA IZNENADIO LIVERPUL

Sama završnica grupne faze liga šampiona donela nam je mnogo uzbuđenja!

Aktuelni evropski prvaci fudbaleri Real Madrida plasirali su se večeras u osminu finala Lige šamiona, pošto su na gostujućem terenu u Nikoziji pobedili APOEL sa 6:0, u utakmici petog kola Grupe H.

Po dva gola postigli su Karim Benzema, u 39. i prvom minutu nadoknade vremena prvog poluvremena, kao i Kristijano Ronaldo, u 49. i 54. minutu. Ronaldo je postao prvi igrač u istoriji koji je postigao 18 golova u jednoj kalendarskoj godini u Ligi šampiona.

Golove su postigli i Luka Modrić u 23. minutu i Načo u 41.

U drugoj utakmici u toj grupi, Totenhem, koji je u prošlom kolu obezbedio plasman u osminu finala, pobedio je u Dortmundu Borusiju sa 2:1.

Domaći su poveli u 31. minutu preko Pjera Emerika Obamejanga, a rezultat su preokrenuli Hari Kejn u 49. i So Hjun Min u 76. minutu.

Totenhem je prvi na tabeli sa 13 bodova, Real ima tri boda manje, a treće i četvrto mesto zauzimaju Borusija i APOEL sa po dva boda.

Fudbaleri Valensije i Liverpula odigrali su nerešeno 3:3 u Grupi E. "Crveni" su dobro počeli, poveli su sa 3:0 golovima dvostrukog strelca Roberta Firmina, u drugom i 30. minutu i Sadija Manea, koji je bio strelac u 22. minutu.

Sevilja je smanjila preko Visama Ben Jedera u 51. i 60. mintu, posle toga je napadala, prečku je pogodio Serhio Eskudero, ali je izjednačila tek u trećem minutu nadoknade vremena golom Gvida Pizara.

U drugoj utakmici u Grupi E ranije danas Spartak i Maribor odigrali su nerešeno 1:1.

Liverpul je pobedom mogao da se plasira u osminu finala, ali će to morati da pokuša u poslednjem kolu protiv Spartaka na Enfildu. Liverpul je prvi na tabeli sa devet bodova, Sevilja ima osam, Spartak je treći sa šest bodova, a poslednji je Maribor sa dva boda.

U Grupi F Napoli je kao domaćin pobedio Šahjtor sa 3:0 golovima Lorenca Insinjea u 56. minutu, Pjotra Zjelinskog u 81. i Drisa Mertensa u 83. minutu.

U drugoj utakmici u toj grupi Mančester siti, koji je ranije obezbedio prolaz u drugu fazu, pobedio je kao domaćin Fejnord golom Rahima Sterlinga u 88. minutu. To je 17. uzastopna pobeda ekipe Pepa Gvardiole u svim takmičenjima.

Siti je jedina ekipa sa svih pet pobeda ove sezone u grupnoj fazi, drugi na tabeli je Šahtjor sa devet bodova, treći je Napoli sa šest, a poslednji Fejnord je bez bodova.

U Grupi G Lajpcig je kao gost pobedio Monako sa 4:1 i ostao u igri za plasman u osminu finala.

Lajpcig je poveo u šestom minutu autogolom Džemersona, a posle toga dva gola postigao je Timo Verner, u devetom minutu i 31. iz jedanaesterca. Gol za Monako postigao je Falkao u 43. minutu, a dva minuta kasnije postigao je Nabi Keita.

Ranije danas Bešiktaš je u Istanbulu odigrao 1:1 sa Portom i plasirao se u osminu finala.

Bešiktaš je prvi na tabeli sa 11 bodova, Porto i Lajpcig imaju po sedam, a Monako je osvojio dva boda.

Utakmice poslednjeg, šestog kola kola igraju se 5. decembra.

TOK MEČEVA:

93. minut - GOOOOOOOLLLLLLLLLL

Sevilja - Liverpul

Pizaro!

89. minut - GOOOOOOOOOLLLLLLLLLL

Mančester Siti - Fejnord 1:0

Sterlnig je pogodio

83. minut - GOOOOOOOOLLLLLLLLLL

Napoli - Šahtjor Donjeck 3:0

Mertens!

81. minut - GOOOOOOOOOLLLLLLLL

Napoli - Šahtjor Donjeck 2:0

Zileinski

76. minut - GOOOOOOOOOLLLLLLLLLLL

Borusija Dortmund - Totenhem 1:2

Son Heng Min pogađa mrežu nemačke ekipe

60. minut - GOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLL

Sevilja - Liverpul 2:3

Ben Jeder ovog puta pogađa sa bele tačke!

56. minut - GOOOOOOOLLLLLLL

Napoli - Šahtjor Donjeck 1:0

Gol je postigao Insigne

55. minut - GOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLL

APOEL - Real Madrid

Ponovo Ronaldo!

51. minut - GOOOOOOOOOLLLLLLLLLLL

Sevilja - Liverpul 1:3

Ben Jeder pogađa mrežu Liverpula!

49. minut - GOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLL

APOEL - Real Madrid 0:5

Kristijano Ronaldo!

49. minut - GOOOOOOOOLLLLLLLLLLL

Borusija Dortmund -Totenhem

Kane!

Poluvreme!

45. minut - GOOOOOOOOLLLLLLLLLLLL

APOEL - Real Madrid 0:4

Benzema opet pogađa!

44. minut - GOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLL

Monako - Lajpcig 1:4

Keita povećava prednost gostiju

43. minut - GOOOOOOOLLLLLLL

Monako - Lajpcig 1:3

Falkao je ublažio prednost Lajpciga

41. minut - GOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLL

APOEL - Real Madrid 0:3

Naćo!

39. minut - GOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLL

APOEL - Real Madrid 0:2

Benzema postigao pogodak

32. minut - GOOOOOOOLLLLLLLLLLL

Borusija Dortmund - Totenhem 1:0

Abemajong!

31. minut - GOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLL

Monako - Lajpcig 0:3

Timo Verner postiže gol sa bele tačke!

30. minut - GOOOOOOOOOOLLLLLLLL

Sevilja - Liverpul 0:3

Roberto Firmino postiže gol!

23. minut - GOOOOOOOOOOOLLLLLLLLL

APOEL - Real Madrid 0:1

Luka Modrić!

22. minut - GOOOOOOOOLLLLLLLLLLL

Sevilja - Liverpul 0:2

Sadio Mane je ispratio šut iz kornera i glavom postigao pogodak

9. minut - GOOOOOOOOOLLLLLLLL

Monako - Lajpcig 0:2

Protivnik je strašno pogrešio, a to je Timo Verner jedva dočekao i zakucao loptu u mrežu

6. minut - GOOOOOOOOOLLLLLLLLL

Monako - Lajpcig 0:1

Autogol Džemersona

2. minut - GOOOOOOOOLLLLLLLLLL

Sevilja - Liverpul 0:1

Firmino je strelac gola za Liverpul

20.45 - Svi mečevi su počeli!

Početak ostalih mečeva zakazan je za 20.45

Fudbaleri Bešiktaša plasirali su se u osminu finala Lige šampiona, pošto su na svom terenu u Istanbulu odigrali nerešeno 1:1 sa Portom, u utakmici petog kola Grupe G. Porto je poveo u 29. minutu golom Felipea, a konačan rezultat postavio je Anderson Taliska u 41. minutu.

Srpski reprezentazivac Duško Tošić bio je u startnoj postavi turskog šampiona, ali je zbog nove povrede zamenjen.

Bešiktaš je prvi na tabeli sa 11 bodova i kolo pre kraja se plasirao u osminu finala, prvi put u klupskoj istoriji. Porto je drugi sa sedam bodova.

fudbaleri Bešiktaša slave sa navijačima prolaz u osminu finala lige šampiona, foto: EPA Togla Bozoglu

U drugoj utakmici u toj grupi večeras od 20.45 igraju Monako i Lajpcig. Nemački tim ima četiri boda, a šampion Francuske sakupio je dva.

Fudbaleri Spartaka odigrali su u Moskvi nerešeno 1:1 protiv Maribora, u petom kolu Grupe E. Spartak je poveo u 82. minutu golom Ze Luisa, a bod slovenačkom timu doneo je Jasmin Mešanović u drugom minutu nadoknade vremena.

fudbaler Spartaka Ze Luis u napadu na gol Maribora, foto: AP

Spartak je treći na tabeli sa šest bodova, a poslednjeplasirani Maribor ima dva boda.Prvi je Liverpul sa osam bodova, Sevilja na drugom mestu ima bod manje, a duel te dve ekipe na programu je večeras od 20.45 u Španiji.

Mečevi koji su počeli u 18.00 časova

94. minut - Meč je završen! SPARTAK MOSKVA - MARIBOR 1:1

93. minut - Meč je završen! BEŠIKTAŠ - PORTO 1:1

92. minut - GOOOOOOOOOLLLLLLLL

Spartak - Maribor 1:1

U nadoknadi vremena Jasmin Mešanović postigao je gol za goste

83. minut - GOOOOOOOOOOLLLLLLLLL Spartak postigao gol!

Spartak - Maribor 1:0

Moskovski tim vodi sa 1:0 golom Ze Luisa u 83. minutu

79. minut - Za sada bez golova na meču Spartaka i Maribora

Fudbaleri moskovskog Spartaka i Maribora još uvek nisu postigli golove

41. minut - GOOOOOOLLLLL Bešiktaš izjednačio!

Bešiktaš - Porto 1:1

Domaći tim je izjednačio pogotkom Andresona Taliske u 41. minutu meča

29. minut - GOOOOOOOLLLLLLLL Porto vodi!

Bešiktaš - Porto 0:1

Potro je poveo golom Felipea u 29. minutu meča

24. minut - Duško Tošić izlazi iz igre

Fudbaler Bešiktaša Duško Tošić zamenjen je u 24. minutu. Umesto njega na terenu je Hektor Erera.

Fudbalerima Šahtjora i Bešiktaša sutra je potreban samo remi protiv Napolija, odnosno Porta, a Realu i Liverpulu pobede nad APOEL-om i Seviljom kako bi kolo pre kraja obezbedili plasman u osminu finala Lige šampiona.

Ukrajinci imaju težak zadatak u Napulju protiv jednog od najefikasnijih timova Evrope, ali na gostovanje putuju sa dozom rasterećenosti jer imaju čak šest bodova više i trijumf u prvom međusobnom duelu 2:1.

Napoli Nikole Maksimovića je pred imperativom pobede ako želi da zadrži šanse za prolaz dalje, a za to je napravio dobru uvertiru pobedom nad Milanom (2:1) u Seriji A. Jedno je sigurno, na krcatom i vrućem San Paolu Napolitanci su protiv skoro svih ekipa iz Evrope favoriti, a posebno protiv Šahtjora.

U drugom meču iste F grupe, Mančester Siti u sjajnoj formi "odrađuje" posao protiv totalnog autsajdera Fejnorda.

Odlični Bešiktaš, čiji je član srpski reprezentativac Duško Tošić, pred svojim navijačima u bučnom Istanbulu ima priliku da proslavi prolaz dalje u duelu sa Portom.

Turski šampion ima velikih 10 bodova i sa remijem ne mora ni da se osvrće na sudar Monaka i Lajpciga u Monte Karlu u G grupi.

Prvak Evrope Real ide na Kipar da osveži sećanja APOEL-u na najveći uspeh u istoriji kluba kada su se dva tima sudarila u četvrtfinalu Lige šampiona pre pet i po godina.

Jasno je da Real ima "meč loptu" za prolaz, a Borusija da bar bodom protiv Totenhema napravi razmak od APOEL-a za nastavak međunarodne scene.

Najzanimljivija situacija je u E grupi, gde samo tri boda deli prvoplasirani Liverpul od trećeg Spartaka iz Moskve.

Direktan sudar u Andaluziji između Sevilje i Liverpula mogao bi da u mnogome otkloni neke stvari. Engleski klub bi sa pobedom prošao dalje, čemu se nada i Spartak jer u tom slučaju može do drugog mesta ukoliko slavi u Moskvi nad Mariborom.

Raspored utakmica:

E grupa: Spartak Moskva - Maribor, Sevilja - Liverpul. Tabela: Liverpul 8, Sevilja 7, Spartak 5, Maribor 1.

F grupa: Napoli - Šahtjor, Mančester Siti - Fejnord. Tabela: Mančester Siti 12, Šahtjor 9, Napoli 3, Fejnord 0.

G grupa: Bešiktaš - Porto, Monako - Lajpcig. Tabela: Bešiktaš 10, Porto 6, Lajpcig 4, Monako 2.

H grupa: Borusija Dortmund - Totenham, APOEL - Real Madrid. Tabela: Totenhem 10, Real 7, Borusija 2, APOEL 2.

Utakmice Spartak - Maribor i Bešiktaš - Porto igraju se od 18 sati, a preostalih šest od 20.45.