SUPERLIGA SRBIJE: Bačka bolja od Vojvodine, remi Mačve i Javora

18. KOLO SLS

Fudbaleri Bačke pobedili su na svom terenu ekipu Vojvodine sa 1:0, u utakmici 18. kola Super lige Srbije.

Jedini gol na meču postigao je Luka Luković u 70. minutu.

Luković je oduzeo loptu Mladenu Devetku na tridesetak metara od gola, ušao u šesnaesterac i preciznim udarcem sa oko 15 metara poslao je u gol novosadske ekipe.

Vojvodina je upisala peti poraz od početka šampionata i peta je na tabeli sa 31 bodom, dok je Bačka na 13. mestu sa 16 bodova.

Ekipa Vojvodine u narednom kolu dočekuje Borac, a Bačka ide u goste Napretku.

Fudbaleri Mačve i Javora odigrali su u Šapcu nerešeno 1:1. Golom Bojana Matića u 87. minutu domaća ekipa je povela sa 1:0, a izjednačenje i bod Javoru doneo je Ivan Cvetković u 96. minutu.

Mačva je na 12. mestu na tabeli sa 17 bodova, dok je Javor na 14. sa pet bodova manje.

Šabačka ekipa će u 19. kolu Super lige Srbije gostovati Radničkom, a Javor Spartaku.