(VIDEO) SPEKTAKULARAN DERBI U DORTMUNDU: Borusija vodila 4:0, Šalke stigao do 4:4, a na kraju došlo do tuče u kojoj je učestvovao i Srbin

OVO MOŽE SAMO U BUNDESLIGI

Fudbaleri Borusije Dortmund i Šalkea odigrali su 4:4 u derbiju 13. kola Bundeslige iako je domaćin na poluvremenu vodio 4:0!

"Milioneri" su do ogromne prednosti stigli za 13 minuta, između 12. i 25. mrežu gostiju su tresli Obamejang, Stambuli (autogol), Gece i Gereiro.

Šalke se našao pred katastrofom u komšijskom derbiju.

A onda je u drugom poluvremenu došlo do neverovatne promene na terenu.

Golove za Šalke su postigli Burgštaler u 61, Harit u 65, Kaliđuri u 86. i Naldo u 94. minutu!

Posao gostima je bio olakšan od 72. minutu kada je isključen Obamejang.

Na kraju burnog derbija Rurske oblasti je došlo i do tuče igrača na terenu, u kojoj je učestvovao i srpski reprezentativac Matija Nastastić.

Borusija je četvrta na tabeli sa 21 bodom, a Šalke treći sa 24.

Fudbaleri Lajpciga pobedili su na svom terenu Verder sa 2:0 golovima Nabija Keite i Bernarda. Lajpcig je drugi na tabeli nemačkog šampionata sa 26 bodova, dok je Verder na 16. poziciji sa osam.

Bajer Leverkuzen je sa 1:0 bio bolji od Ajntrahta u gostima. Jedini gol na meču postigao je Kevin Foland u 76. minutu.

Frajburg je na svom terenu slavio protiv Majnca sa 2:1, a istim je rezultatom Augsburg pobedio Volsfburg.

(Kurir.rs/Kurir sport, Foto: EPA/SASCHA STEINBACH)