NEZAUSTAVLJIVI GRAĐANI: Mančester siti pokorio i Njukasl za plus 15 na vrhu tabele

PREMIJER LIGA

Fudbaleri Mančester sitija kao gosti su pobedili Njukasl 1:0 u utakmici 20. kola Premijer lige.

Jedini gol na utakmici postigao je Rahim Sterling u 31. minutu posle sjajne asistencije Kevina de Brujnea.

"Građani" su imali još nekoliko prilika da pobedu učine ubedljivijom, čak tri puta pogađali stativu, a Aguero je čak zatresao mrežu Njukasla, ali iz ofsajd pozicije, pa je taj pogodak opravdano poništen.

Domaćin je najbolju priliku imao u 89. minutu, ali je rezervista Gejl promašio izjednačenje.

Srpski reprezentativac Aleksandar Mitrović nije bio u kombinaciji za tim Njukasla zbog povrede.

"Svrakama" je ovo peti uzastopni poraz na domaćem terenu!

Mančester siti je nastavio furioznu seriju - zabeležio je 18. uzastopni, a ukupno 19. trijumf u Premijer ligi i povećao prednost na vrhu tabele. Tim Pepa Gvardiole sada ima 58 bodova, čak 15 više od Mančester junajteda, a 16 od Čelsija.

Njukasl je ostao na 15. mestu sa 18 bodova.

U 21. kolu poslednjeg dana 2017. godine Mančester siti gostuje Kristal Palasu, a dan ranije Njukasl dočekuje Brajton.