KLAVAN SRUŠIO BARNLI U NADOKANDI VREMENA: Liverpul slavio u gostima, pobede Lestera i Njukasla

PREMIJER LIGA

Fudbaleri Liverpula pobedili su na gostujućem terenu Barnli sa 2:1, u utakmici 22. kola Premijer lige.

Liverpul je nastupio bez Mohameda Salaha i Filipea Kutinja, a poveo je u 61. minutu kada je strelac bio Sadio Mane. U 84. minutu Aleks Okslejd-Čeberlen pogodio je stativu a tri minuta kasnije Barnli je izjednačio golom Johana Gudmundsona, kome je loptu glavom spustio Sem Voks.

Pobedu Liverpulu doneo je Ragnar Klavan u četvrtom minutu nadoknade vremena posle asistencije Dejana Lovrena. To je bio njegov prvi gol za Liverpul, a on je postao prvi Estonac koji je postigao gol u Premijer ligi.

Liverpul je četvrti na tabeli sa 41 bodom, a Barnli zauzima sedmo mesto sa 34 boda.

Lester je kao domaćin pobedio Hadersfild sa 3:0 i prekinuo niz od četiri utakmice bez pobede. Golove su postigli Rijah Mahrez u 53, Islam Slimani u 60. na asistenciju Mahreza i Mark Albrajton u drugom minutu nadoknade vremena.

Posle osme pobede Lester zauzima osmo mesto na tabeli sa 30 bodova, a Hadersifild, koji je bez pobede u poslednje četiri utakmice, zauzima 11. mesto sa 24 boda.

Njukasl je kao gost pobedio Stouk golom Ajosa Peresa u 73. minutu.

Crno-beli su 13. na tabeli sa 22 boda, a Stouk, koji je vezao drugi poraz, zauzima 16. mesto na tabeli sa 20 bodova i nalazi se na dva boda od zone ispadanja.

Ranije danas Brajton i Bornmut odigrali su nerešeno 2:2, a večeras igraju Everton i Mančester junajted.